Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
zasto da ne mnogu cesto si go pravam toa :) pa si elaborirame spomeni koj kogo izvaral i tova :) hgahahah
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
A vo sekoj sluvaj bi sakal da go prasham toj shto ja otvori temava ... koja e poentata na odenjeto na kafe so bivshi/a ? Nekoj spomna deka ne e dzabe zborot bivshi ... se soglasuvam !
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
da bi sednala na kafe i sednuvam cesto zs posle vrska vo toj sto sum vljubena ostanavme dobri drugari sepak jasno deka nikogas ne zboruvame za negoviot ili mojot ljuboven zivot no sepak ima temi na koi mozeme da zboruvame i mn zaednicki temi.....
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
глеам сум напиишала дека нема нишо лошо у тоа али има,коа ке размислам породбро,подобро е да не се вракам на минатото,сме биле заедно сме раскинале и сеа мислам дека е без врска е да идам на кафе со некој со кој сум била порано.без разлика дали сум го повредила јас него или он мене или пак никој не бил повреден и врската била прекината "од чиста мира" не би идела на кафе со него.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Можеби, под услов врската да завршила мирно, по согласност на двајцата и без поголеми “инциденти„.:)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ima osobi koj vo zivotot sekogas rizikuvaat so ljubovta dobivaat i gubat li4no ne bi se osmelil da se sretnam na kafe muabet so osobata koja veke go nosi epitetot na moe minato dovolno e da ostane na eden srdecen pozdrav ali podlaboko navrakanje vo minatoto Ne !
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Можам да го правам тоа, сосема успешно после било која ситуација доколку он исто така е спремен.
Ама не е баш и најдобра идеја доколку сеуште го немам преболено.
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
SCORPIO__20 напиша:
ne bi go napravil toa :) ednostavno ni sam ne znam zasto ali taa prikazna e zavrsena :) poso od prijatelsko kafe moze i nesto otom potom da se slu4i :) zatoa... ne
Sakas da kazes deka nesakas da se sluci nesto otom potom ? :)
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Со ретки исклучоци би седнала на кафе. Не мора да има посебна причина за да не седнам или седнам, ако наведе некоја ситуација, случајна нема да има проблем, ама посебно и специјално, не верувам. Бар не со сите. Со еден имам многу добра пријателка останато, но неговата девојка не е пресреќна, па подобро да не, го ценам и сакам човекот не би му правела проблеми. А со другите..веројатно не сакам дека било поминало. Па кога раскинувам пробувам и во глава да ги расчистам тие работи до крај. Се мислам, веројатно би можело да се појави некоја страст или нешто во некој момент?Баш зависи колку тоа ќе ми го искомплицира животот..
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
EarthSea напиша:
Со ретки исклучоци би седнала на кафе. Не мора да има посебна причина за да не седнам или седнам, ако наведе некоја ситуација, случајна нема да има проблем, ама посебно и специјално, не верувам. Бар не со сите. Со еден имам многу добра пријателка останато, но неговата девојка не е пресреќна, па подобро да не, го ценам и сакам човекот не би му правела проблеми. А со другите..веројатно не сакам дека било поминало. Па кога раскинувам пробувам и во глава да ги расчистам тие работи до крај. Се мислам, веројатно би можело да се појави некоја страст или нешто во некој момент?Баш зависи колку тоа ќе ми го искомплицира животот..
Нели од болдираните делови и на тебе ти е јасно зошто девојката на твојот бивши, со кого си останала пријателка, не е среќна?:)
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
да, коа треба да ми даде на пример цеде некое шо одамна ми го има ветено.
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Kako i kaj poveketo zavisi od situacijata i prichinite poradi koi sme raskinale, no generalno sum za druzenje. Nemam protiv kafe, se dodeka e e kafe bez mafe:)
Mislam deka pogolem problem okulu gledanjeto so bivshite pravat segashnite partneri(najchesto). ljubomora, ili nekoj balkanski mentalitet...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom