Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
како не!јас секогаш сум расположен за дружење со бившите!па може ќе ни се вратат спомени од минатото па ќе си поминеме убаво уште еднаш!(се зезам)
не мора да дојде до тоа!имам седено на кафе со некои бивши и ок сум поминувал!нема карање и обвинување!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Често седнувам на кафе со бивши,нема ништо страшно у тоа
 
Член од
4 август 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
zavisi so koi bivsi....megutoa zosto da ne...toa bilo minato a odime napred...
 

LiquidHeII

хемичар
Член од
31 јули 2007
Мислења
178
Поени од реакции
3
најнормално, баш е детски да бегаш од поранешни
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
па се разбира дека зависи, од могу работи а и од раскинувањето офкрос... на пример раскинав пред еден месец без збор без објаснување и не сум слушнала ништо од него, така да, не контактираме, сигурно јас нема да го молам да ми збори... хаха :pos2: :tapp:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Па се зависи од тоа како завршила врската.Ако било ок раскинувањето и сме се договориле да останеме во контакт и понатаму,зошто да не,би отишла на кафе,али само на кафе.Баш пред некое време бев со бившиот на кафе и се беше ок,си напраивме муабетче,ништо страшно.:toe:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
zasto da ne... ako vrskata zavrsila so cao .. mislam ona uljudno.. kulturno... zas da ne...
i dokolku nema nekoi pojaki cuvstva od stranata na edniot ili drugiot
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
i dokolku nema nekoi pojaki cuvstva od stranata na edniot ili drugiot​
и доколку има појаки чуства од твоја страна не би седнала со него на кафе!зошто јас не мислам дека ти би постапила така?:helou:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Od skoro bev so edna bivsa na kafe t.e. na slatki, cisto se nemavme videno odamna, pa si sednavme onaka prijatelski, da videme kako ni e zivotot , posto sme bile deca koga sme bile zaedno, i nema loso da sme prijateli ...
Inaku do sega taka sum sednal na kafe so 4-5 bivsi, ama koga veke znaes deka nema nisto megu vas, ni privlekuvanje, jas sum gi izbrisal od misli i tie mene ...
i ne e loso da ostanes prijatel..
no ako nesto ne e zaleceno, da bidete prijateli , tesko deka moze ....
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
и доколку има појаки чуства од твоја страна не би седнала со него на кафе!зошто јас не мислам дека ти би постапила така?:helou:
abe dokolku bi imalo od moja strana da... ali od negova.. ako toj se uste zivee so prikaznata za nas a jas odamna sum izlegla od toj film... TESKO
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Секако, се додека при раскинот не направил нешто за да го замразам.
Иначе, у сите други случаи, на пример сеуште да го сакам или да ми останал фин спомен од него, би ми било мило да го видам и да си помуабетам.

:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom