Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ljupco напиша:
...auuuuu kakva romantika...sednuesh so nego i zaedno piete po chashka "mishomor" i se baknuvate i cao ljubavi-ideme zaedno na onoj svet ...ova me potseka na Romeo i Julija...ili greshno sum te razbral mozebi...tolku mnogu si go sakala sto bi ispila so nego zaedno otrov i zaedno na nebo...ili ne piesh u drushvo nishto...sorry nemozev da izdrzam...:wink:
Грешно си ја разбрал.
leandra напиша:
Со сите си останав добра после врската,сите на најфин начин ми завршија,сум седнала на кафе и ќе седнам секој пат кога ќе се видиме,ги чуствувам како пријатели и ништо повеќе,мислам дека и они мене.Освен...еден со кој би седнала само на чаша цијанид или солна киселина по негов избор јас частам.
Таа кажа дека со сите останала пријателка, но само еден би почестила со чаша цијанид, а не дека и таа со него ќе пие. Значи, само еден е исклучок од тоа пријатели-после-врска.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ljupco напиша:
...auuuuu kakva romantika...sednuesh so nego i zaedno piete po chashka "mishomor" i se baknuvate i cao ljubavi-ideme zaedno na onoj svet ...ova me potseka na Romeo i Julija...ili greshno sum te razbral mozebi...tolku mnogu si go sakala sto bi ispila so nego zaedno otrov i zaedno na nebo...ili ne piesh u drushvo nishto...sorry nemozev da izdrzam...:wink:
Форчн ти објасни веќе што сакав да кажам:smir: ,но делов со Јулија и Ромео ме запрепасти:pos2:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
"pazete kolku bivsi partneri imate oti za da ne napunite cel kafic"
 
Член од
17 април 2006
Мислења
31
Поени од реакции
0
mislma deka treba da se ostane ,ipak toa e dolgogodisno iskustvo i drugarstvo ,pa zasto da ne ostane del od seto toa
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Бивши си се бивши!

Јас не го делам мислењето на многумина што пишувале на оваа тема.За мене си кажувам дека не сум во никакви односи а уште помалку пријателски со бившите затоа што мислам дека тука не може да има никакво пријателство.Како можеш да седиш и пиеш кафе со бивш/а , да ве врзуваат добри спомени и да знае децкото или девојката за тоа ?Мене тоа ми е несватливо.Ај ке ги прашам оние кои рекле дека пиеле кафе со нив како реагирале во моментот нивните моментални партнери?Или можеби не знаеле за тоа па се откриваат некои скриени намери.Или не ми е јасно како тоа се ок завршило ,зашто завршетокот ми е нелогичен со ова ок.А и што муабет ке вртиш?Баш ме интересира некој да ми каже.Во секој случај јас сум за НЕ!:nenene:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Офчар напиша:
да, коа треба да ми даде на пример цеде некое шо одамна ми го има ветено.
само за тоа бе мисир? ц ц ц:baeh: се шалам,да би седнала на кафе или пиво или ватевр со бивш, чим сме имале нешто значи таа особа ми се допаѓала пред се како личност па после....као се остало, со повеќето бивши (ко кујзнае колку да ги има:jaj:) добро стојам ама само пријателски и ништо повеќе, не џабе викаат крпено не е исто како ново :helou:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Порано не ми пречеше ама заради не знам која жица шо ми се има откачено у главата не ми се седи на кафе со никој.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Zavisi u kakvi odnosi ke ostanete!mislam deka treba da se ide na kafe so nekoj bivs cisto da vidam kolku napreduval u razmisluvanje postapki i sl. ako sme raskinale u mir a ako ne togas jebi ga nema kafe i nisto od muabetot!
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
makedon4e напиша:
"pazete kolku bivsi partneri imate oti za da ne napunite cel kafic"
:pos2: па и ти сега не мора само во еден да се излегува.

Како и да е мислам дека треба да се воспостави некаква врска не ми текнува да кажам поконкретно али да треба па нека пукнат душманите.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Седнав еднаш со бивша на кафе и тогашната се запиша во листа на бивши. .... Жени бре ...не мојш со нив,не мојш и без нив
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
posle nekoe vreme, da, zs da ne
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
PA DA SEKAKO ZOSTO DA NE
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
да, радо би седнал, затоа што сега сум сингл - можеби има некои шанси каде би можел да и повратам некои чувства... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom