Дали би патувале сами?

Член од
31 октомври 2022
Мислења
5
Поени од реакции
8
Да, летно време почесто. Боље сама него да се трткам со некој чисто “да не одам сама”. Си правам план ,програма букинг и фураш.
Почнав низ мк па околниве државчиња па потака.
Најдалеку сум била у Доха.
Башка башка запознаваш тон луѓе, на некои места што сум била сеа ми ко home away from home.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Ги гледаше Сан Лоренцо?
tesko karta za niv. drugi ke gledas ali oni se apla malski klub i stadionot im bas u favela. duri i za glavnata tribina ke ti treba pomos pa i nekoj lokalen so tebe... inace ima agencija preku koja mozes toa da napravis ali za sam tesko.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.229
Поени од реакции
3.704
tesko karta za niv. drugi ke gledas ali oni se apla malski klub i stadionot im bas u favela. duri i za glavnata tribina ke ti treba pomos pa i nekoj lokalen so tebe... inace ima agencija preku koja mozes toa da napravis ali za sam tesko.
Си бил ти на Сан Лоренцо или на некоја друга утакмица во Аргентина? Ако да, кои?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.889
Поени од реакции
80.531
Да, боље ми е така.
Прв пут у живот коа патував со авион, идев у Прага. Сам. Сум бил и на други места сам.

Сам, не мора со никој да се договараш за ништо и да уважуваш туѓи интереси, да правиш компромиси.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Си бил ти на Сан Лоренцо или на некоја друга утакмица во Аргентина? Ако да, кои?
ne sum bil na san lorenzo, pred edno 10tina godini bev na monumental i gledav river plate so rosario. togas san lorenzo uste igrase kaj ke stigne. river plate ti e najlesno da dojdes do karta mada moze e i najskap za gledanje zasto e u dobra nasleba, poeliten del na gradot itn... drugite se malku zaebani ako ne ides so nekoj lokalen. od nadvor ja vidov i bombonera ali ne vlegov i ne zateknav utakmica.

za san lorenzo i boka prasuvav dur bev tamu ali tesko bese. boka mi bese zelba da gi gledam pa makar i na gosti ali ete se pogodi u tie 10tina dena da ne igraat (mislam imaa internacionalna utakmica u gosti ili nesto takvo bese) a za san lorenzo tesko bese da se dojde i do karti zasto karti samo u nasleba prodavale.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.229
Поени од реакции
3.704
ne sum bil na san lorenzo, pred edno 10tina godini bev na monumental i gledav river plate so rosario. togas san lorenzo uste igrase kaj ke stigne. river plate ti e najlesno da dojdes do karta mada moze e i najskap za gledanje zasto e u dobra nasleba, poeliten del na gradot itn... drugite se malku zaebani ako ne ides so nekoj lokalen. od nadvor ja vidov i bombonera ali ne vlegov i ne zateknav utakmica.

za san lorenzo i boka prasuvav dur bev tamu ali tesko bese. boka mi bese zelba da gi gledam pa makar i na gosti ali ete se pogodi u tie 10tina dena da ne igraat (mislam imaa internacionalna utakmica u gosti ili nesto takvo bese) a za san lorenzo tesko bese da se dojde i do karti zasto karti samo u nasleba prodavale.
Ја да стигнам до таму прво, па после хахаха :D Едно 3000 евра минимум ми требаат за 10 дена.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Сум бил и пак ќе одам најубаво.
 
Член од
20 март 2018
Мислења
18
Поени од реакции
10
Скоро пола европа јА имам прошетано сам, и убаво ми е, авантуристички, евтини авио карти, рандом места резервација хостел "bed in 8-bed mixed dormitory room" нема боље, запознаваш интересни луѓе,без страв,едноставно, шетање,авантура тоа ти е кога си цел живот "single" И немаш другари...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.634
Поени од реакции
23.636
Абе готово со раширени нозе тебе те чекаат :ROFLMAO:
Затоа ќе се потруди да го запознаат подобро и сами да рашират нозе , ако и така не пали тогаш идеме на црнечко - арапските финти.

Предупредување !
Доколку не е е припадник на една од горенаведените групи нема да му успее оправдувањето дека е опресиран бегалец од војна и ќе сноси правно - казнени последици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom