Дали би патувале сами?

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.365
Поени од реакции
28.125
У Прага само млади Русинки, и сега по ново Украинки од 25-, евентуално студентки од Брно или локални од Моравија ;)

@velesizam ако бидам во Прага тој период, барај ме за утакмица :D

Иначе првите патувања во животов ми се сам, Милано, Рим, Келн, Ахен, Мастрихт. Од хотел до хостел до кауч сурфинг и по гости кај пријатели. Секое искуство си е убаво на свој начин.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.407
Поени од реакции
2.384
Би. Ама маж ми е убеден дечко ќе сум си фатела и не ми дава, лош е:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom