Дали Србите се Словени?

  • Креатор на темата anaveno
  • Време на започнување
A

anaveno

Гостин
Шота је име народне игре на КиМ која је заједничка Србима, Албанцима, Турцима, Циганима и Горанцима....
шоте мори шоте...
 
N

n/a

Гостин
Шота је име народне игре на КиМ која је заједничка Србима, Албанцима, Турцима, Циганима и Горанцима....
шоте мори шоте...
E ova e stvarno greska.
(Ama za da ja doznaes pravata vistina za ovaa pesna treba i nekoja kniga da procitas,umesto so Franjo i Ante da pises gluposti po forum)
Znaci...Shota e albanka od Kosovo,zena na arnautski bandit.Maz i i go utepale prilikom napad na nekoe selo...pa posle toa samata Shota stanala vodja na banda arnauti i palela duri i zivi deca u znak na odmazda za maz i.Naj na kraj...:toe: ...i ona dosla do svoeto-od kol na kol-eden ke ti vleze!Ama narodot ja zapamtil pesnata so koja sto ja precekuvale koga ona i nejzinata kachacka banda vleguvale u selo...pa se rasprostranila...i sega ja pee cela Srbija bez da ja znae pravata vistina.
Ova...kako sto rekov vekje stvarno e kuriozitet.
 
A

anaveno

Гостин
Ѓурговден е христијански празник..
како се одело облечен за празникот ни кажува..
Бора Станковић, „Ђурђевдан“

Све лепо обучене: на глави им беле, ко снег, мараме – шамије; тесни јелечићи припили им се за обле груди; шалваре широке,..

..православни Турци...
 
N

n/a

Гостин
Ѓурговден е христијански празник..
како се одело облечен за празникот ни кажува..
Бора Станковић, „Ђурђевдан“

Све лепо обучене: на глави им беле, ко снег, мараме – шамије; тесни јелечићи припили им се за обле груди; шалваре широке,..

..православни Турци...
A u tvojot Prilep...
so stitovi na Aleksandar Makedonski i so sarisi (na koi sto inace pecele jagninja i prasinja) idele po vreme na vladeenjeto na osmanliite-eigidi....hehehehe...
I ako nekoj turcin im pisne...ovie smesta mu vrakjale:
Sus be tokmak...da ne ja vikam Kalesh Angja...parce ke te napravi u krevet,kicma ke te fati....
:pos2: :pos2: :pos2:
Anaveno...anaveno...idi tamu skrij se negde...cel si se zbunil :kesa:
 
A

anaveno

Гостин
Мирослава Малешевић
Етнографски институт САНУ
Београд

Традиција у транзицији:
У потрази за „још старијим и лепшим“ идентитетом

Усаглашавајући се са тим захтевима, многе
„у старе обичаје заљубљене“ Врањанке избациле су, примера ради, у свадбама реконструисаним према идеалу Бориног Врања, из својих костима шалваре, типични део градске женске ношње управо оног времена које желе да оживе, и замениле их футом – ручно тканом сукњом..

кој носи шалвари?...
православните Турци

 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Hip-Hop stil imale..odkaj pa se ''Turci" ,taka si se nosele deckite be..
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
стара српска изрека..
во секој србин седи мал турчин
можеби затоа по модерно кажано E3b1=23 %


понова песна од Народно позориште..
овој деци после рата
не зна се ко им је тата
дали србин или нијемац
ил бугарин ил словенац
Во најновото испитување Србите имаат E3b1=20,4 % а Македонците (РМ) E3b1=24,1 % така да ова не е никаков аргумент.

Исто не ми е јасно каква врска има E3b1 со Турците кога тие го имаат максимум 13% во одредени региони?
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Мркоњоч град..
динарски срби..
та колку видови срби има?..
а тек носии?..
..шалваре..
носиите исти..
Има много видови Срби, ја сам на пример црногорски Србин. Српска модерна нација је настала у 19. веку, формирала се постепено од првог српског устанка до првог светског рата, кад су они који су имали исти језик, исто наслеђе на Балкану - /нпр. епске песме о Косову и Краљевићу Марку/, они који су славили славе, а пре свега они који су хтели да се ослободе Турака - стекли јачу свест о томе да су иста нација која хоће да има исту економску, одбрамбену и политичку будућност - тј. да хоће своју државу.

Наравно било је доста и хришћана широм отоманског царства, па и у Србији, који нису имали појма о било чему другом осим да су хришћани и није им падало никако на памет да се ослободе од Турака него су мирно робовали.

Срби имају пуно устанака против Турака, од пада Смедерева до аутономије која је остварена под Обреновићима. Због тога су се Срби стално селили и померали по целом Балкану, због тог немира и сталне напетости између Турске и Аустрије.

Гени са тим немају везе, српски национализам је идеја, као и сваки други национализам. Данас је то анахрона идеја јер је непотребна - Срби имају Србију а српска нација се давно формирала.

Kамо Срби?

Морлаци=Личани=Срби?
Да, управо тако.

А сад ми реци да ли знаш да су твоји постови расистички?
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Во најновото испитување Србите имаат E3b1=20,4 % а Македонците (РМ) E3b1=24,1 % така да ова не е никаков аргумент.

Исто не ми е јасно каква врска има E3b1 со Турците кога тие го имаат максимум 13% во одредени региони?
Силен, маните се крви и расе у политичке сврхе, то су обичне глупости које не могу изаћи на добро. То су радили Хитлер и његови ортаци само. Нација је политичко-културно-психолошка заједница а не крвна заједница.

Крвна заједница је племе, ваљда су племена превазиђена? Ах да ово је ипак Балкан.

Нације су се створиле не због заједничке крви и племена него упркос племенима, удруживањем у модернији и виши ниво заједница. Прича о крви је повратак не у 19. век него у средњи век. Генетске анализе имају сасвим другу функцију.

Не знам чему уопште служи ова тема. Сви на свету знају да су Срби Словени. То је исто као да напишемо јесу ли Немци германи.
Боље да се тема зове Ко су Срби? или тако нешто слично.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Силен, маните се крви и расе у политичке сврхе, то су обичне глупости које не могу изаћи на добро. То су радили Хитлер и његови ортаци само. Нација је политичко-културно-психолошка заједница а не крвна заједница.

Крвна заједница је племе, ваљда су племена превазиђена? Ах да ово је ипак Балкан.

Нације су се створиле не због заједничке крви и племена него упркос племенима, удруживањем у модернији и виши ниво заједница. Прича о крви је повратак не у 19. век него у средњи век. Генетске анализе имају сасвим другу функцију.
Извини Синиша, но ниту јас ја отворив темата ниту ја оптеретив со генетски испитувања, така да твојата забелешка (кон мене) ја сметам за непотребна!

Не ми беше целта да кажам кој е помалку или повеќе Србин (по крв) туку да потенцирам во грешка во податоците и заклучокот базиран врз истите.

Ништо повеќе и ништо помалку!

За твоето објаснување како се ствара нација, се слагам потполно.

Поздрав

пс. мислим да сам ја последњи коме требаш објашњавати како се гради нација :wink:. Мени су оваква препуцавања глупа и потпуно непотребна. У бити смо сви ми овде балканци и то ќемо и остати бар док мало не еволуирамо и схватимо да нам бизнис а не ратовање носи боље резултате и даје бољи и богатији живот :wink:.
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Извини ти Силен, заиста нисам мислио да те нападнем. Потпуно си у праву али ја сам само хтео да потенцирам бесмисленост приче о генима на теми да ли су Срби Словени. Чему разглабање о томе боље да отворимо тему о генима, мени би исто било занимљиво јер не знам много о томе.

Мислим свака тема је занимљива, историја је занимљива али ако је циљ искључиво вређање а не размена мишљења шта онда да радимо? Да пристанемо на тај ниво?

Мени се чини да је овај подфорум нажалост био квалитетнији пре 2 године него сада.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Извини ти Силен, заиста нисам мислио да те нападнем. Потпуно си у праву али ја сам само хтео да потенцирам бесмисленост приче о генима на теми да ли су Срби Словени. Чему разглабање о томе боље да отворимо тему о генима, мени би исто било занимљиво јер не знам много о томе.

Мислим свака тема је занимљива, историја је занимљива али ако је циљ искључиво вређање а не размена мишљења шта онда да радимо? Да пристанемо на тај ниво?

Мени се чини да је овај подфорум нажалост био квалитетнији пре 2 године него сада.
Ја сам само потенцирао грешку, да је било нешто друго у питању опет би реагирао на исти начин!

Као што знаш ја веома мало пишем на форуму историја зато што не желим да учествујем у препуцавањима између Македонаца, Бугара и Срба, као што се најчешће дешава (на жалост).

Дали су Срби словени или нису мене уопште не интересира. То је ствар Срба и њихове историје.

Цела балканска политика је један хаос а историја је нажалост томе веома кумовала.

И да отвориш тему о генима и тамо ће се створити политичко и историјско препуцавање.
 
A

anaveno

Гостин
Има много видови Срби...
А сад ми реци да ли знаш да су твоји постови расистички?
3нам дека има многу видови срби. Eве доказ (цитат):

"Hо кој ви е крив? Се гледа дека историјата на тој африкански србин...Васа Пелагич"

Eте, јас сум расист, не ги сакам афричките срби.

хе...хе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom