Дали Македонија треба да ја признае Република Српска?

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
sekako:P

Kako prvo i prvo taa pokraina ne e drzava pa za da treba da se priznae,a kako vtoro koj kurac ke ni e da priznavame narod koj ne ni priznava crkva,narod i kako treto morate da znaete deka srpskiot narod sekogas ke ni pravi nam lice nasproti toa sto se sekogas vecni sojuznici so nasite krvnici DANAJCITE I AHAJCITE pa ako i toa ne go svakjate treba da ste moroni i kreteni .....treba da go prizaeme kosovo pod itno ...................
 
D

DeviL_32`

Гостин
Дали да ја признаеме Република Српска?

Прашањето е можеби упатено на погрешна адреса, но моментот е вистинскиот. Србија би можела да одигра извонредно силен потег доколку го постави кадешто треба и на начин на којшто треба да биде поставено.

Навистина е далеку од здравиот разум зошто за различни народи би се применувале различни принципи и правила. Зошто србите од Босна не би имале право на самоопределување? Зошто мора да бидат поделени со граници и бодликави жици од своите роднини преку Дрина?

Ако можеме да ја поздравиме и поддржиме желбата на албанците за самоопределување и за укинување на бариерите меѓу нив, зошто да не ги поддржиме и србите во нивните барања кои не се во ништо поинакви одошто албанските?

Не еднострано признавање, туку израз на морална и дипломатска поддршка би значело многу, не само за нив, туку првенствено за нас. Дека сме во состојба борбата да ја префрлиме од послушност кон еден или друг светски господар - на полето на принципите и правото.

Во тој случај ќе имаме и темел на кој би ја префрлиле борбата со Грција на сосема поинакво поле од денешното мизерно “преговарање за името“...
Па имам приметено кога бев во Република Српска и имаше бодликави жици кај дрина кон српската граница ... Чудно нели :uvo:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ако сакаме да сме фер, тогаш треба да постапиме како за едната така и за другата. А тоа би значи.

САД се победници заедно со Русија бидејки едни го добија Косово за база другите Абхазија и Јужна Осетија за возврат.
Албанците се виц-победници без никаков поголем пораз.
Србите се поразени но добиваат Република Српска како компензација.
Губат Бошњаците најмногу бидејки се дели БиХ а БиХ е единствената држава што ја имаат.

:toe: Е сега бирајте.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ima i edni drugi, na koj ke im zemat cetvrt od pitata burek....more dve cetvrti ??? :)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Па никој кога досега не ни барале признавање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom