Дали "ДРОГАТА" е погрешно разбрана?

Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
ajde luge so zdravje i prodolzete si so temata a denes npred pojde vrmeto vo svetot e legalna marihuana zato nas ni e cudno i nekoj da probal marihuana ako se nauci odama narkoman e vo ocite na narodot
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Paid Killer напиша:
a to nema coek so neznaj so e tromadol metadon i sl i kaj se koristi i kako mozi da se nabavi
Мислиш ?? Јас во осмолетка само имав слушнато за марихуана .. и ја замислував како сега што го замислувам хероинот .. метадон .. поима немав што е .. тромадоли дознав кога еден другар ги пиеше во 1-ва .. и во 1-ва дознав се :pos2:

RespecTed напиша:
Дени...
Ја не викам дека треба на 45 год. да се прават глупости... Напротив...
Али во тие год. кога на организамот му треба здрава храна, чист воздух, здраво тело... да се прават тие глупости... Не се слагам со тебе...
Но добро...
Твој живот твоја приказна... Никој и ништо не ти може...
Епа Јоцо .. Не сум размислувал јас на 14 за здрава храна воздух .......... него сум правел што поголема глупост:kesa:
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
RespecTed напиша:
Дени...
Ја не викам дека треба на 45 год. да се прават глупости... Напротив...
Али во тие год. кога на организамот му треба здрава храна, чист воздух, здраво тело... да се прават тие глупости... Не се слагам со тебе...
Но добро...
Твој живот твоја приказна... Никој и ништо не ти може...

a kajma cis vozduh zdrava hrana kazi mi ti mene pa da odam na cis vozduh vo grad prajme muabet
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Paid Killer напиша:
a kajma cis vozduh zdrava hrana kazi mi ti mene pa da odam na cis vozduh vo grad prajme muabet
Ни на Водно го нема воздухот:pos:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Insane напиша:
Се мењаат времиња .. како што кажав пред неколку страни .. сега на 12 се дупат ко фоки .. а ти на 12 дечко си немала ..
i ti si vo pravo no zalno e sepak tolku rano da pocnes da eksperimentiras no jas sum ok so se sto zivotot nosi taka da :smir:
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Епа синче тоа ти била голема глупост...
Еднаш мн ти се нањутив кога почна пак кога ме тераше и мене... Али приметив се освести и го батали... Ти се спремав пуздер да те направам али се освести што ми беше многу драго...
Затоа...
ПАМЕТ ВО ГЛАВА!!!:tapp:
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
denes na planina da pojdis nema cis vozduh a ne ti vodno mi sporedvas
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Fortune напиша:
Само мало појаснување за почетоков на постов ако може, бидејќи не сфатив.

Не, Форчн. Не треба да бидеме среќни...
или
Не, Форчн, не. Треба да бидеме среќни...

Кое од двете е она што го мислеше? Не си употребил никаков интерпункциски знак и не знам како да го сфатам. Од контекстот си го сфатив како што ми одговара, но на што мислеше ти?

И тоа што пишав трева, не мислев само на тревата. Така напишав како пример де.


Оф топик: Paid Killer, имаш опција „Измени” доколку сакаш да додадеш нешто во постот. Се убивме од спојување твои мислења.
Не форчн, не треба да бидеме среќни.

Инсејн има еден куп други глупости ко се прават на ти години ама глупости од кои последиците нема да те следат цел живот. Прите потрошени за тие дроги многу поубаво се користата за купување добар маунтн бајк со кој ќе се кажуваш и ќе се спушташ по водно, или пка за скијање за зимски распуст па да ти се дигне адреналин кога ќе се спушташ спуст а само што си научил да скијаш, да се противиш на професорите без какви и да било аргументи има уште еден куп други многу покорисни глупости кои се прават од 14 до 18 години од кои глупости ќе научиш нешто за животот. Освен тоа не значи дека треба да правиш глупости за да ти биде интересен животот, има еден куп други работи кои животот можат да го направат многу интересен, само треба да ги откриеш тие работи, но за тоа треба да созрееш.
Ај сега си 18 сега иде запишување на факултет, па да видиш како ќе почне наеднаш животот да ти стане многу интересен, а уште поинтересен ќе ти стане кога ќе дојде време да почнеш за самиот себеси да се грижиш, главата нема да знаеш каде ќе ти биде од обврски, па тогаш да видиш што еден куп глупости од незнаење ќе направиш.
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
jas edno ke vi recam cigari ne puseta alkohol ne pijajte mobien nemojte da imate odete na nekoj pust ostrov i zivejte taka najzdravi ke bidite

abe so da pram luge samo pisam jas ne provervam so pisam nema veze PAMETNI STE ke me razberite IZVINETE ama to e to
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Paid Killer напиша:
a kajma cis vozduh zdrava hrana kazi mi ti mene pa da odam na cis vozduh vo grad prajme muabet
Брат ти ако не си прошетал низ државава по планиниве јас имам прошетано... Не да испадне сега дека се фалам сум бил ваму сум бил таму... Али еве и Insane може да ти каже каде има прекрасно место каде што е воздухот чист...

Дени... Кожле... Мислам јасно е се...

А за во град нема ниеден град што има чист воздух но затоа Господ ни дал планини...
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
a za adrenalin ako na nekoj mu treba bandzi dzamp neka proba ama ako e so slabo srce gotovo

abe brat pelister do zazot mi e so se vika zborot ama taka se veli nema nikade cist vozduh nemora se ti bukvalno da svakas ok

a za tie so ne mislat deka netreba nisto da probat neka si ja pustat pesnata da ja slusat KAD SAM BIO MLAD-RIBJA CORBA

[admin]АМАН КОРИСТИ ГО „ИЗМЕНИ“ КОГА САКАШ ДА КАЖЕШ УШТЕ НЕШТО! НЕМА ЦЕЛА ВЕЧЕР ДА СПОЈУВАМЕ ТВОИ МИСЛЕЊА.
- Fortune[/admin]
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Bacillus gagous напиша:
Не форчн, не треба да бидеме среќни.

Инсејн има еден куп други глупости ко се прават на ти години ама глупости од кои последиците нема да те следат цел живот. Прите потрошени за тие дроги многу поубаво се користата за купување добар маунтн бајк со кој ќе се кажуваш и ќе се спушташ по водно, или пка за скијање за зимски распуст па да ти се дигне адреналин кога ќе се спушташ спуст а само што си научил да скијаш, да се противиш на професорите без какви и да било аргументи има уште еден куп други многу покорисни глупости кои се прават од 14 до 18 години од кои глупости ќе научиш нешто за животот. Освен тоа не значи дека треба да правиш глупости за да ти биде интересен животот, има еден куп други работи кои животот можат да го направат многу интересен, само треба да ги откриеш тие работи, но за тоа треба да созрееш.
Види .. Јас сум пушач .. неможеш да ме качиш на планина на точак ни со хелихоптер .. Јебига .. не сум размислувал како што размислувам сега .. + немам никакви последици .. А не се ни каам за тие 2 години .. Какво-такво .. големо искуство ми е ..
Си го живеам животов најзабавно што можам .. Тогаш тоа ми беше забавно .. сега не ми е .. тогаш ми беше забавно да кршам прозори .. да тепам деца без потреба .. сега не ми е .. се мењаат времиња бе брат .. созревам .. не останувам тапчо со мозокот .. не сум дете ..

Мислам дека завршив на темава ..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.827
Поени од реакции
80.377
Аха! марихуана шмркате, а? Со тоа шприцовите у вена ја бутате, а? И после на децата у кока-кола им ставате, за да станат дрогираши, како вас!
Поразително е лицемерието со кое општеството и демек душегрижнички ориентираната јавност го третира проблемот со дрогата и зависниците, истовремено намерно замижувајќи пред многу поголеми проблеми од иста "бранша": Алкохолизирање и последици бројни и секојдневни (тепачки, сообраќајќи, уништени семејства...). Цигари (енормно голема бројка на сериозно нарушување на здравјето кај пушачите).
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
edno da zanajte pusete pijajte i uzivajte vo zivotot oti nikoj neznae do koga ke ziveee
 

Kajgana Shop

На врв Bottom