Дали "ДРОГАТА" е погрешно разбрана?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Insane напиша:
Даница ... Тебе не ти треба марихуана бе злато .. Можеш на твоите години да си направиш забава без ништо ...
Кога веќе спомнуваш години, би требало обратно да е, нали? Значи мене како повозрасна да ми треба нешто да ме расположи, а тебе како помлад да ти е доволно само тоа што си млад ... или грешам?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не ви се чини дека забегавте?:nesvest:
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Дивајн напиша:
Кога веќе спомнуваш години, би требало обратно да е, нали? Значи мене како повозрасна да ми треба нешто да ме расположи, а тебе како помлад да ти е доволно само тоа што си млад ... или грешам?
Не сме се сфатиле .. да пообјаснам:smir:
Доволно си возрасна и доволно созреана да знаеш дека не ти треба трава .. дека можеш вечерта да си ја поминеш прекрасно и без пиво ...
А што станува збор до мене .. Јас си правам одлична вечер со тутун :wink: Кога пушев трава .. не размислував како сега .. си признавам .. очигледно поглуп сум бил на 14 години .. што е и многу логично ..
Гледам ти се заинтересира за марихуана .. ама тоа знам дека е од чиста радозналост да видиш како размислуваме ние .. знам дека знаеш последици од марихуана и филингот додека се пуши .. :smir:
До сега ако не си пробала ... Знам дека нема ни да пробаш :smir:

Ако си ти толку паметна како што јас те замислувам .. нема да пробаш ..
Не ти лижам гс .. А не ни дудлам .. кажувам што мислам .. Затоа го употребував изразот знам
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
dobar e filingot od marihuana samo da ne pocne so pojako poslem

ama dur ne probate nemozite da znajte
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Paid Killer напиша:
dobar e filingot od marihuana samo da ne pocne so pojako poslem
Не е дете за да почне на појако .. а не е ни дете за да почне воопшто:helou:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Инсејн, нема да пробам никогаш ни марихуана, дека ама баш ич не ме интересира што филинг има и дава. Неможам да си дозволам да не сум свесна и своја макар ни на момент, да ме фати некое бунило, некоја параноја, некоја каква и да е ситуација во која не би била приземна. Полош кошмар од тоа ми нема.
Покрај тоа, ја знаеш и втората причина зошто не би пробала.
Туку, се разбравме ... може да прекинеме тука и да оставиме темата да си продолжи од каде што застана.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Insane...te razbiram sto sakas da kazes so temava..no ne ocekuvaj site da te razberat...posto kako i da e toa prokleto blazenstvo nareceno DROGA e dosta neubava rabota zatoa sto rusi se pred sebe...i ti go znaes toa..inaku se soglasuvam so tebe deka ne stanuvas zavisnik od ednas,ili dvapati...jas od nogupati ne stanav zavisnik...
no poznavam luge koi ne zavrsija taka srekno ko mene...milo mi e sto gi razbiras rabotite kako sto se i si prestanal taka?
marihuanata ne e tolku stetna ko so rece ti i filingot zavisi mnogu od drustvoto...a drogata e nesto drugo i bezrazlika kolku e dobro toa cuvstvo seti se kakov si na slednoto utro nespan cela vecer so podocnaci i oslabean nekolku kilca...he..he..ko pregazan od avtobus
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Insane напиша:
А што станува збор до мене .. Јас си правам одлична вечер со тутун :wink: Кога пушев трава .. не размислував како сега .. си признавам .. очигледно поглуп сум бил на 14 години .. што е и многу логично ..
Од сите мислења на темава од тебе, овој дел најмногу ми се допадна. Токму затоа што си сфатил дека не ти е потребна тревата за да имаш одлична вечер. Добро е што си сфатил некои работи, бидејќи има луѓе кои никогаш нема да сфатат:wink::)
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
WoOoOoOoOoW!!!
princess$ што го направи ти Insane... Како којзнае колкав зависник бил па му се радуваш што прекинал со тоа...
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
inaku ne mi se veruva deka si 18 a si probal nesto taka poveke ko so citam de....pa i koristis nekoi frazicki ko na pr.-"belo" pa i cenite im gi znaes a...hm...vidi..vidi napredni generacii...he..he:raz: :smir:

nema veze kolkav zavisnik bil...vazno prestanal covekot i ostanal samo so iskustva:pos2:
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Ама ај сега кажете дека дрогата не е погрешно сфатена .. Зошто сите мислат дека ако пушиш марихуана .. :pop: ако лапаш табли :pop: ако лапаш тромадоли :pop:
А си нема благе везе
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
site kako prvo znat kako se dvizat cenite na drogata vo mak

a za to so rekov da pazi da ne se mani so pojako go rekov oti jas zna po eden dr taka od mara mara na pojako se mana
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Fortune напиша:
Од сите мислења на темава од тебе, овој дел најмногу ми се допадна. Токму затоа што си сфатил дека не ти е потребна тревата за да имаш одлична вечер. Добро е што си сфатил некои работи, бидејќи има луѓе кои никогаш нема да сфатат:wink::)
Не форчн не треба да бидеме среќни што разбрал дека и без психотропни супстанци можеш убаво да си поминеш на потешкиот начин, кој можел да го чини неговиот живот.
Треба поинтензивно да објаснува во детали дека создавањето зависност кон сите психотропни супстанци е хемиски процес кој неможе да се спречи со „психа“, кога тоа така ќе го научат малдите и кога така ќе научат младите дека и без тиз ти психотропни супстанци можеш убаво да си поминеш, тогаш треба да бидеме среќни.
А јас како што и порано имам спомнувано и за никотинот, никој до сега не бил свесен за точно што се случува на молекуларно ниво кога се конзумираат тие супстанции кога почнал да ги конзумира, а со тоа ни потполно свесен во што се втурнува себе си. секој што успеал да се оттргне ос која и да било психотропна супстанца која создава зависност треба да е среќен код а добил не бинго туку бинго со џекпот
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
princess$... Има една изрека... "Се што се сака се може" Така и Insane сакал можел пробал... Имал памет бил свесен и прекинал кога требало... Јас него го знам неполни 4 год... И му се дивам на такви работи што кога ке каже нешто тоа и го прави... Типчто си има свое ЈАС!!! Што треба секој нормален човек да го има...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom