Дали "ДРОГАТА" е погрешно разбрана?

Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
i to deka mozis i bez marihuana da si pominis ubavo mozis nevelam ne
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Paid Killer напиша:
site kako prvo znat kako se dvizat cenite na drogata vo mak
Јас не знам, и искрено ама воопшто не ме ни интересира колкави се цените, ама прашај колкави се цените за велосипеди, патики веднаш ќе ти кажам.
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
princess$ .. не сум бил никогаш зависник .. а ги знам цените .. освен на крек и Acid .. на другите 90% ги знам .. А моментално имам 18 .. последен пат пушев марихуана за нова година .. (еден џоинт) .. и ако не го рачунам тоа .. не сум пробал ништо 2 години .. значи сум почнал на 14 сум завршил на 16 .. совршена возраст за правење лудории ..
А треба толку многу да си затуцана .. да незнаеш што значи бело .. или трава или weed или ганџа или да незнаеш што се шмрка што се пуши што се применува директно во вена ..
Баш ме интересира колкава си .. :icon_roll:
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Bacillus gagous напиша:
Јас не знам, и искрено ама воопшто не ме ни интересира колкави се цените, ама прашај колкави се цените за велосипеди, патики веднаш ќе ти кажам.
Зошто мораш секогаш да контрираш ?? Немора да ги знаеш цените за да не ти притребаат .. чисто информативно САКАМ ДА ЗНАМ ..
Нема нешто покористно од информации ... било какви ..:helou:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Insane напиша:
princess$ .. не сум бил никогаш зависник .. а ги знам цените .. освен на крек и Acid .. на другите 90% ги знам .. А моментално имам 18 .. последен пат пушев марихуана за нова година .. (еден џоинт) .. и ако не го рачунам тоа .. не сум пробал ништо 2 години .. значи сум почнал на 14 сум завршил на 16 .. совршена возраст за правење лудории ..
А треба толку многу да си затуцана .. да незнаеш што значи бело .. или трава или weed или ганџа или да незнаеш што се шмрка што се пуши што се применува директно во вена ..
Баш ме интересира колкава си .. :icon_roll:
Совршена возраст да си го уништиш животот уште пред да го почнеш. Не брзај со живото, остави полека и спонтано да си се развива, уживај во него.

А ако ти требаат информации, би те советувал да земеш да ги простудираш моите први постови со сликите од предавањата по Неуробиологија, како и да отидеш на темата дали пупшњењто е навика или зависност каде многу подобро опшишувам како делува една од многуте супстанции кои создаваат зависност имено никотинот.
Мора да разбереш дека тоа што се случува во мозокот кога се конзумираат тие супстанции е многу поопасно отколку што ти си мислиш, и мораш да разбереш дека е џекпот што си успеал да прекинеш по две три дози од која и да било психотропна супстанца. Нормално тука го ставам тетрахидроканабинолот на страна бидејќи не е докажано дека создава зависност, но сепак постојат 10% шанси да пор редовно конзумирање трајно да си го пореметиш начинот на размислување и резонирање.
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Insane напиша:
princess$ .. не сум бил никогаш зависник .. а ги знам цените .. освен на крек и Acid .. на другите 90% ги знам .. А моментално имам 18 .. последен пат пушев марихуана за нова година .. (еден џоинт) .. и ако не го рачунам тоа .. не сум пробал ништо 2 години .. значи сум почнал на 14 сум завршил на 16 .. совршена возраст за правење лудории ..
А треба толку многу да си затуцана .. да незнаеш што значи бело .. или трава или weed или ганџа или да незнаеш што се шмрка што се пуши што се применува директно во вена ..
Баш ме интересира колкава си .. :icon_roll:
Баш тие години во кој треба организмот да ти се развие... Незнам дали тука си во право :nenene:
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Bacillus gagous напиша:
Совршена возраст да си го уништиш животот уште пред да го почнеш. Не брзај со живото, остави полека и спонтано да си се развива, уживај во него.
Ако си ваков - каков што се претставуваш .. искрено и несакам да те навредам ... ама те жалам човече .. Па ти немаш интересен живот .. ако не направиш глупост во животот .. ебате досадниот живот ..

несакам да се навредиш .. а ако се навредиш .. кажи и бришам

Добро .. на 45 години ќе правите глупости ??????
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
dobro nemozi da ne se znaj kolkavi i koi se cenite na drogite vo mak ko na sekoj cekor za to se zbora ova e tolku ona e onolku
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Bacillus gagous напиша:
Не форчн не треба да бидеме среќни што разбрал дека и без психотропни супстанци можеш убаво да си поминеш на потешкиот начин, кој можел да го чини неговиот живот.
Само мало појаснување за почетоков на постов ако може, бидејќи не сфатив.

Не, Форчн. Не треба да бидеме среќни...
или
Не, Форчн, не. Треба да бидеме среќни...

Кое од двете е она што го мислеше? Не си употребил никаков интерпункциски знак и не знам како да го сфатам. Од контекстот си го сфатив како што ми одговара, но на што мислеше ти?

И тоа што пишав трева, не мислев само на тревата. Така напишав како пример де.


Оф топик: Paid Killer, имаш опција „Измени” доколку сакаш да додадеш нешто во постот. Се убивме од спојување твои мислења.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
ok jas sum od skoro 22...i iskreno na 14 godini nemav poim za tromadoli...belo...itn..i ne rekov deka si bil zavisnik..naprotiv te podrzuvam i znam so zboruvas samo sto jas istite raboti gi praev na 19 ili 20 god..ok
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
princess$ напиша:
ok jas sum od skoro 22...i iskreno na 14 godini nemav poim za tromadoli...belo...itn..i ne rekov deka si bil zavisnik..naprotiv te podrzuvam i znam so zboruvas samo sto jas istite raboti gi praev na 19 ili 20 god..ok
Се мењаат времиња .. како што кажав пред неколку страни .. сега на 12 се дупат ко фоки .. а ти на 12 дечко си немала ..
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
a to nema coek so neznaj so e tromadol metadon i sl i kaj se koristi i kako mozi da se nabavi
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Дени...
Ја не викам дека треба на 45 год. да се прават глупости... Напротив...
Али во тие год. кога на организамот му треба здрава храна, чист воздух, здраво тело... да се прават тие глупости... Не се слагам со тебе...
Но добро...
Твој живот твоја приказна... Никој и ништо не ти може...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom