Далеку од очи-далеку од срце?

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Се зависи од двајцата,од самата врска и од мноогу други околности..Понекогаш во некои ситуации навистина е така ако не се гледаш со дотичната личност чувствата може да се изменат..а има па други случаи во кој самата далечина ја прави желбата за личноста што е далеку уште поголема.За некои далечината е зацврстување на врската а за некои..она другото:toe:
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
може да... зависи од тоа како гледаат на нивната врска, колку се сакаат и слично... :smir: ме радуваат такви врски ептен...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Moже да опстое и тоа како ако двајца се љубат вистински,цврсто и искрено тогаш би немало никаков проблем се разбира без разлика колку нивната врска траела спремен сум девојка ми да ја чекам и со години а да не неправам никаков кикс ќе си мислам само на неа ќе се слушаме ќе си гугаме ќе си се тешиме и се ќе среди,далечината не ни може ништо ако се сакаме вистински нормално не е добро ако сме многу љубоморни,зашто така тешко би опстанале само верба надеж и љубов и ќе се успее :back:
Се зависи од двајцата,од самата врска и од мноогу други околности..Понекогаш во некои ситуации навистина е така ако не се гледаш со дотичната личност чувствата може да се изменат..а има па други случаи во кој самата далечина ја прави желбата за личноста што е далеку уште поголема.За некои далечината е зацврстување на врската а за некои..она другото:toe:
може да... зависи од тоа како гледаат на нивната врска, колку се сакаат и слично... :smir: ме радуваат такви врски ептен...





Ако искрено се сакале:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Луѓе дај бе не ме заебавајте какво сакање какви бакрачи
Симните се малку у реалноста, тоа едноставно нема шанси и тоа никакви може само да се залажуваме дека сеуште се сакаме, ама за жал гарантирам уште првата недела ке ви дојде и првата мисла "ууу мајку му шо ке праам се треба да се понашам ко лепрозен да сум".
Дај не заебавајте таква врска ЈОК нема, може да се размислува ОД КОГА КЕ СЕ ВРАТИ ПАРТНЕРОТ а инаку нема шанси и не ми кажувајте ке си се тешеле абе луге сексот како прво и прво ти е потреба тоа ти е исто ко мочањето ако не мочаш д'лго време мислеш дека ке ти пукне мочниот меур.
Гледај таму да не те дрмне некое сексуално лудило та ке видеме тогај дали ке му останеш верен/верна, е сега ако сакаш и ако можеш да глумеш лудило по телефон или како што другите спомнаа во другите постови на НЕТ :)pos::pos:) е тогаш ОК ако и оној партнер од другата страна мисли дека кравата го моча млекото а не ја музат е тогаш стварно е ОК "супер врска" ке си имате, и волкот сит и овците на број!
 

novamk

ljubovnica
Член од
4 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ако искрено се сакале:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Луѓе дај бе не ме заебавајте какво сакање какви бакрачи
Симните се малку у реалноста, тоа едноставно нема шанси и тоа никакви може само да се залажуваме дека сеуште се сакаме, ама за жал гарантирам уште првата недела ке ви дојде и првата мисла "ууу мајку му шо ке праам се треба да се понашам ко лепрозен да сум".
Дај не заебавајте таква врска ЈОК нема, може да се размислува ОД КОГА КЕ СЕ ВРАТИ ПАРТНЕРОТ а инаку нема шанси и не ми кажувајте ке си се тешеле абе луге сексот како прво и прво ти е потреба тоа ти е исто ко мочањето ако не мочаш д'лго време мислеш дека ке ти пукне мочниот меур.
Гледај таму да не те дрмне некое сексуално лудило та ке видеме тогај дали ке му останеш верен/верна, е сега ако сакаш и ако можеш да глумеш лудило по телефон или како што другите спомнаа во другите постови на НЕТ :)pos::pos:) е тогаш ОК ако и оној партнер од другата страна мисли дека кравата го моча млекото а не ја музат е тогаш стварно е ОК "супер врска" ке си имате, и волкот сит и овците на број!
Ej ama si greska. Ocigledno nikogas ne si se zaljubil vo zivotot!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ej ama si greska. Ocigledno nikogas ne si se zaljubil vo zivotot!

Сум бе душо сум заљубен и тоа до уши само ти ја кажувам реалноста ако мојата љубена сака да фане некаде туѓина јабана може слободно да оде а ако ја не одам со неа тогаш фино лепо и викам срце коа ке стасаш таму веке забрај дека сме заедно исто ко да си ми раскинала. Нема сврха бе човече она таму ја тука и така тоа 2-3 години и ја тоа време шо да правам да се затворам во самица!:nenene: НЕМА ШАНСИ
А ова ти го кажувам од мое искуство а и имам 2 пријатели шо истото им се има десено само како шо кажаф претходно мислат дека кравата го моча млекото а не ја музат се прави ко од марс да паднал коа му кажат дека дадата мака нема на бродот ама затоа коа му се јаве од СРЦЕ подолу нема а тој уште да сврши.
И сега шо!
Едно ке те прашам: Колку пати се имаш заљубено ти во животот!
 
M

MIL

Гостин
Ако искрено се сакале:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Луѓе дај бе не ме заебавајте какво сакање какви бакрачи
Симните се малку у реалноста, тоа едноставно нема шанси и тоа никакви може само да се залажуваме дека сеуште се сакаме, ама за жал гарантирам уште првата недела ке ви дојде и првата мисла "ууу мајку му шо ке праам се треба да се понашам ко лепрозен да сум".
Дај не заебавајте таква врска ЈОК нема, може да се размислува ОД КОГА КЕ СЕ ВРАТИ ПАРТНЕРОТ а инаку нема шанси и не ми кажувајте ке си се тешеле абе луге сексот како прво и прво ти е потреба тоа ти е исто ко мочањето ако не мочаш д'лго време мислеш дека ке ти пукне мочниот меур.
Гледај таму да не те дрмне некое сексуално лудило та ке видеме тогај дали ке му останеш верен/верна, е сега ако сакаш и ако можеш да глумеш лудило по телефон или како што другите спомнаа во другите постови на НЕТ :)pos::pos:) е тогаш ОК ако и оној партнер од другата страна мисли дека кравата го моча млекото а не ја музат е тогаш стварно е ОК "супер врска" ке си имате, и волкот сит и овците на број!
Definitivno decko vo zabuna si znaci,imam takva vrska i se mi e top i sovrseno postojano sum vo kontakt na net postojano piseme sms i se po red,ako jas sum zaljuben vo taa osoba spremen sum na se za nea i da ja cekam so godini ke sum najverniot covek na celata planeta znaci zboruvam ako navistina ja sakam i drugo,ne e cela rabota vo sex sekoj moze bez sex sexot ne ja odrzuva vrskata ako e taka moze sekoj so sekoj da ima odnos i da ne postojat vrski i vrzuvanja ako nemas razbiranje pocit i iskrenost ondak nemas nisto.Veruvam deka sepak zavisi od covek sto se odnesuva do mene toa e moj stav i ne mrdam od nego
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Мене лично, кога ми беше далеку од очи , ми беше уште поблиску до срце
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Definitivno decko vo zabuna si znaci,imam takva vrska i se mi e top i sovrseno postojano sum vo kontakt na net postojano piseme sms i se po red,ako jas sum zaljuben vo taa osoba spremen sum na se za nea i da ja cekam so godini ke sum najverniot covek na celata planeta znaci zboruvam ako navistina ja sakam i drugo,ne e cela rabota vo sex sekoj moze bez sex sexot ne ja odrzuva vrskata ako e taka moze sekoj so sekoj da ima odnos i da ne postojat vrski i vrzuvanja ako nemas razbiranje pocit i iskrenost ondak nemas nisto.Veruvam deka sepak zavisi od covek sto se odnesuva do mene toa e moj stav i ne mrdam od nego

Батка колку време си ти без секс?


искрен одговор барам, ако може секако!
 
M

MIL

Гостин
Батка колку време си ти без секс?


искрен одговор барам, ако може секако!
Батка тоа си е дел од мојата интима и не сакам да коментирам сексот не ја гради врската,врската ја гради тоа со наведов горе а сексот е пропратена ствар која е дел од една врска кој највеќе зближува,но без искреност и верност нема да изградиш ништо
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Батка тоа си е дел од мојата интима и не сакам да коментирам сексот не ја гради врската,врската ја гради тоа со наведов горе а сексот е пропратена ствар која е дел од една врска кој највеќе зближува,но без искреност и верност нема да изградиш ништо
Поштујем твоја интима.
Ама стварно си во заблуда или сте кратко време со партнерката.
Инаку да ти кажам сексот ти е потреба бе брат без тоа не може и не бива а ти помини си така 1-2-3 години и часкајте си така преку пораки, ја тебе лавју ти мене лавју итн. итн... па да видам до кај ке одите така недај боже ништо не ти мислам лошо ама знам и сум 1000000% сигурен дека нешто ке се деси или ти или она е сега ако тоа се дешава а притоа се притрајува и се правите ко од Марс да си паднал е тогаш јака врска ке имате нема што (уште еднаш немој да мислиш ти мислам лошо) знам дека е така многу болно и лошо искуство.


Trust me!!!!
 
M

MIL

Гостин
Поштујем твоја интима.
Ама стварно си во заблуда или сте кратко време со партнерката.
Инаку да ти кажам сексот ти е потреба бе брат без тоа не може и не бива а ти помини си така 1-2-3 години и часкајте си така преку пораки, ја тебе лавју ти мене лавју итн. итн... па да видам до кај ке одите така недај боже ништо не ти мислам лошо ама знам и сум 1000000% сигурен дека нешто ке се деси или ти или она е сега ако тоа се дешава а притоа се притрајува и се правите ко од Марс да си паднал е тогаш јака врска ке имате нема што (уште еднаш немој да мислиш ти мислам лошо) знам дека е така многу болно и лошо искуство.


Trust me!!!!
Фала,батка тоа е твое мислење,јас имам друго мислење ако јас осеќам дека не ја бива веќе така работата,ќе и кажам да не да се мачиме а не да ја варам немам такво срце,но ако нема причина прифакам таква врска ако сме на далечина пак ќе кажам зависи од особите,а не од далечината
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
Obicno ovaa "pogovorka" kruzi naokolu koga eden od partnerite kje otide negde u stranstvo - Dali na studii ili na rabota na odreden period -1,2,3 godini...Dali navistina ova znaci kraj na edna vrska ili vrskata moze da opstoi so istata ljubov kako i predhodno?Ima milion primeri deka NEMOZE no se nadevam ima i primeri i deka MOZE...Shto mislite?Dali moze da postoi tolkava ljubov da dvajcata partneri oddoleat na iskushenijata okolu niv i ostanat verni?
дечко ми е у странство и тоа не претставува никаков проблем и секако ја немам изгубено љубовта и не е апсолутно точно тоа за мене далеку од очи далеку од срце ......
секако има караници за ситници и такви работи но во која врска ги нема така да иако сме одалечени 3000 км сепак љубовта останува ...ако некој сакаш со цело срце и душа не се битни околностите
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Ако е ептен далеку негде во странство,и за подолго време,точно е дека може да влијае на врската,не е исто како кога сте заедно,а во мегувреме запознаваш нови личности.Сепак може да се издржи,денеска со интернетот е многу полесно,можете често да бидете во контакт.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
можете колку сакате да серете за искрена и за вистинска љубов и сите бајки и приказни ама реалностра е само мааааалку поинаква
секој човек е од месо и крв, крв во која има хормони, хормони кои не се контролираат свесно, хормони кои те тераат на работи кои се косат со здравиот разум а понекогаш и со чувствата
може да се издржи до месец - два, преку сила три, некој да чека некого од најразлични причини, ама подолго од тоа неможе да опстане и има два краја, или брак (со што се крати далечината) или раскинување (од сите можни варијанти какоЧ пауза, одложување, чекање без пбврски, преформулирај го како сакаш, на крај се сведува на едно исто:toe:)
ако некој мисли да свршува на тастатура или на телефон нека повели само, кога тогаш ќе свати дека сепак не е така убаво и леснои како што има на филмови и како што „другите“ раскажуваат
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
vrskite na dalecina :ne_zboramretko koga uspevaat recisi nikogas....osven ako i dvete strani mnogu se saakat no ako samo ednata strana ima udel togas jbg :toe:i jas premnogu sakav eden decko sto nebese od sk no sepak nema sansi daleku e...a toa u vrska so doverbata, dodeka e tamu daleku sto saka neka pravi nekam da znam samo da e moj:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom