ДНК тест за татковство

P

Princ

Гостин
Не не разбираш ама докрај :)
Не верувам дека некој маж зима жена што не ја познава доволно, што би се рекло, што не и верува. Зошто побогу зимаш жена на која не и веруваш???
Се работи за осетлива материја... дете... днк тестот не го чини ниеден од партнерите ништо... освен осигурување за едниот, и потценување е за другиот... ама ќе си надокнадите покасно, возрасни сте. Затоа викам малку да успорите со тоа разводите, се што лета не се јаде и секоја недоверба е различна.
Јас лично, да имам девојка/жена со која уште немаме деца, да ја зачнам темава, да и кажам дека сакам да направам ДНК тест, она да почне да ми мрчи со глупости (као јас не сум и верувал на неа... кој ќрац тогаш ја зимам за жена и планирам иднина со неа?) би и раскинал/би се развел по скратена постапка.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас лично, да имам девојка/жена со која уште немаме деца, да ја зачнам темава, да и кажам дека сакам да направам ДНК тест, она да почне да ми мрчи со глупости (као јас не сум и верувал на неа... кој ќрац тогаш ја зимам за жена и планирам иднина со неа?) би и раскинал/би се развел по скратена постапка.
Верувај подобро за неа :smir:
Ти само прашај ја за тест партнерката со која одиш долго,па пиши на темава до каде сте:)И следната така,и таа по неа,и по неа...
 
P

Princ

Гостин
Ја имам прашано, сериозна работа е тоа за мене... и има прифатено. Затоа и ќе ми стане жена, нели.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Со среќа нека ви е :smir:
И за второто ако даде Господ пак да прашаш,се бива :smir:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Ако постои сомневање за татковство (во случај да се сите работи во поглед на врската ок, ко што спомна Леандра) и да побара тест е таков знак на прво, сопствена недоверба, а потоа и недоверба кон таа со кого си решил дека ќе го делиш животот.
Ако има толкав недоверба што ќе се случува утре во брак? Ќе треба да донесам писмена потврда со печат и потпис дека сум била на фризер?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ќе треба да донесам писмена потврда со печат и потпис дека сум била на фризер?
Аааааааааа :pos2::pos2::pos2:
Ти жено си збеснала од сонцево,здивот ми го зема од смеа.
Абе арно печат и потпис да е само,да не бара подоцна и заверено на нотар.
 
P

Princ

Гостин
Не е ТОЛКАВА, вие ја правите ТОЛКАВА.
Реков еднаш, ако навистина не и верувам на партнерката
1. нема да ја земам за жена, зошто би ја земал кога не и верувам?
2. би ја земал, ама чејз би и дал еден убав кафез метро на метро и еден убав ланец, златен на крајот за околу врат, сепак е невеста.

Нема апсолутно никаква смисла да имаш недоверба према партнерот и после сепак да го земеш за жена/маж. Сам себе се мачиш.

Но, ова за мене е исклучителен случај. Овде веќе не се работи за мене и неа, туку се работи за ТОА (детето). И сакам да сум уверен дека е 100% мое, како што она сака да е уверена 100% дека го родила она. Зошто не платите жена да роди дете за вас (иако можете да родите)? Бидејќи сакате ВАШЕ. Епа и јас сакам НАШЕ. Единствен валиден 100% доказ за мажот е ДНК тестот. Жената ја нема таа мака (едноставно она го носи - она го раѓа), па затоа реков никогаш нема да не разберете.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Ако постои сомневање за татковство (во случај да се сите работи во поглед на врската ок, ко што спомна Леандра) и да побара тест е таков знак на прво, сопствена недоверба, а потоа и недоверба кон таа со кого си решил дека ќе го делиш животот.
Ако има толкав недоверба што ќе се случува утре во брак? Ќе треба да донесам писмена потврда со печат и потпис дека сум била на фризер?
И сама имаш отворно тема „Чие си бе ти дете? „ Немате појма колку „татковци„ имаат израснато деца кои не се нивни. Ете биле во брак, ја имале целата доверба во жената и на крај сине е на поштарот или комшијата. Таа работа може жената да ја направи и додека рекла на мажот јас отидов на фризер... Ние како жени си знаеме дека е наше, но мажот секогаш ќе го копка (поготово ако има клапчести уши детето ко на поштарот)
Мислам не се работи за недоверба, туку се работи за печат, кои ние го добиваме во болница (излезе од мене, мое е), а они тоа го немаат.
И сепак, понижувачки е, но ако не сум згрешила радо ќе го направам тоа, не за да му лепнам после папирот и да му речам ТИ РЕКОВ ЛИ БЕ ВОЛУ! Туку уште повеќе да ја зајакнам довербата во нас...
 
N

n/a

Гостин
Зеко ти е и те како не - пре - у - рачунлив тип
( у сите три можни комбинации и у зависност од околности)
со фино искуство и њух кога се лажења и превари у прашања,

така да,
ако успее да ме лаже и да ме излаже за таква капитална работа како што претставува дете у брак...
јас би сфатил дека немам право да се лутам.
:)
Грешката е моја. :tv:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Зеко ти е и те како не - пре - у - рачунлив тип
( у сите три можни комбинации и у зависност од околности)
со фино искуство и њух кога се лажења и превари у прашања,

така да,
ако успее да ме лаже и да ме излаже за таква капитална работа како што претставува дете у брак...
јас би сфатил дека немам право да се лутам.
:)
Грешката е моја. :tv:
Море од жената и на гјаоло му побеле косата :pos: Да не њухот ти отупе баш тогаш кога треба да ти е најостар :)
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Нема апсолутно никаква смисла да имаш недоверба према партнерот и после сепак да го земеш за жена/маж. Сам себе се мачиш.

Но, ова за мене е исклучителен случај. Овде веќе не се работи за мене и неа, туку се работи за ТОА (детето). И сакам да сум уверен дека е 100% мое, како што она сака да е уверена 100% дека го родила она. Зошто не платите жена да роди дете за вас (иако можете да родите)? Бидејќи сакате ВАШЕ. Епа и јас сакам НАШЕ. Единствен валиден 100% доказ за мажот е ДНК тестот. Жената ја нема таа мака (едноставно она го носи - она го раѓа), па затоа реков никогаш нема да не разберете.
ја бе тебе дечко не те разбирам - или си многу мал, па теоретизираш, или си имал ептен неверојатна случка во твоја близина.


не ти треба тест за детето да видиш дека е твое ако си женет и живееш со него, кога ќе почнеш да си ги гледаш твоите очи и твоите уши и твоето стомаче и твоето газе и твоите нозе и сл... - секоја втора работа на него на тебе ќе те потсеќа - чии е?

а второ - ако се знаеш со жената 2-3 години и и речеш дека ја земаш за жена и добро ја обезбедуваш (матерјално и емотивно, секс добар особено) - зошто мислиш дека нема да биде твое?

веруј ми - Господ да ти даде дете, ич нема да те интересира тестот што толку му даваш на значење.


е сега ако ти ја знаеш 3 месеци, а трудна е 5ти месец - ок е да размилиш, ама тоа е 0,1% веројатност дека баш тебе ќе ти се случи.
и тогаш да не веруваш - апаратите и особено лекарите може да згрешат. провери повеќе различни места....
 
P

Princ

Гостин
Остај тој муабет ти дечко, овој 27 годишен дечко што се има видено, you'll shit bricks.
 
N

n/a

Гостин
Море од жената и на гјаоло му побеле косата :pos: Да не њухот ти отупе баш тогаш кога треба да ти е најостар :)
Џонтра знам,
а и јас верувам у истата прикаска,збор да нема. :)
Ама за се има етапи у животов у кои што ете се поминуваат одредени свињарии за после никад (као ) да не ти се десат пак, или па за да ги дочекаш спремен.

Ти не го познаваш Зеко кога е сумњичав :)
Море пратњи,камери,километри броења,
тешко ќе и оди бизнисот :)
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
И сама имаш отворно тема „Чие си бе ти дете? „ Немате појма колку „татковци„ имаат израснато деца кои не се нивни. Ете биле во брак, ја имале целата доверба во жената и на крај сине е на поштарот или комшијата. Таа работа може жената да ја направи и додека рекла на мажот јас отидов на фризер... Ние како жени си знаеме дека е наше, но мажот секогаш ќе го копка (поготово ако има клапчести уши детето ко на поштарот)
Мислам не се работи за недоверба, туку се работи за печат, кои ние го добиваме во болница (излезе од мене, мое е), а они тоа го немаат.
И сепак, понижувачки е, но ако не сум згрешила радо ќе го направам тоа, не за да му лепнам после папирот и да му речам ТИ РЕКОВ ЛИ БЕ ВОЛУ! Туку уште повеќе да ја зајакнам довербата во нас...
Што има врска тоа шо имам отворено тема, кога на истата немам ниту еден произволен коментар, ниту осуда, ниту прифаќање...
Конкретно за мојот коментар на темава, јас си се познавам себе си како личност и знам дека никогаш, ама никогаш нема да направам такво нешто и оттаму си земам за право да имам таков став и да ме навредува нечија недоверба, посебно кога се работи за најсвето нешто - дете. Не би направила од повеќе причини, али водечката би ми била иднината на детето и хаосот што ќе му го направам во животот кога ќе се открие цела работа.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И сепак, понижувачки е, но ако не сум згрешила радо ќе го направам тоа, не за да му лепнам после папирот и да му речам ТИ РЕКОВ ЛИ БЕ ВОЛУ! Туку уште повеќе да ја зајакнам довербата во нас...
Ти имаш родено деца,без тест,па уште ти веруваат,нели?
Епа Наташа ти не си одбрала вол за маж:)
без увреди ништо лично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom