ДНК тест за татковство

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Не ви ја сваќам поентата зошто да се бара ДНК тест ако не се сомневаш во верноста на партнерката.

Ако тој побара од мене да правиме ДНК како што вели Наташа нема противење зашто сомнежот ке се зголеми одиме и го правиме тестот, но суштината е во тоа дека тој некогаш се посомневал во мојата верност кон него.

Барањето ДНК тест за докажување на татковство е резултат на несигурност во партнерот и резултат на сомнеж.
Немој да ми кажеш дека во еден брак никогаш нема сомнежи...тоа од старт е лага со голема опашка. Нека мажот тркне два дена со колешка на пат, колку и да сте граделе доверба, разбирање и бла бла, пак нема да преспиеш со мирна совест. Тоа ни е вродено бе! Сомнежот може нема да биде кажан, ама мене повеќе ќе ме радува да ми каже вака и вака, отколку да легнува со мене и гаи тајни сомнежи. Искреноста пред се.
Колку ли само се мисли вртат во секој човек, само што едни притајуват, а другите се искрени и си кажуваат.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Немој да ми кажеш дека во еден брак никогаш нема сомнежи...тоа од старт е лага со голема опашка. Нека мажот тркне два дена со колешка на пат, колку и да сте граделе доверба, разбирање и бла бла, пак нема да преспиеш со мирна совест. Тоа ни е вродено бе! Сомнежот може нема да биде кажан, ама мене повеќе ќе ме радува да ми каже вака и вака, отколку да легнува со мене и гаи тајни сомнежи. Искреноста пред се.
Колку ли само се мисли вртат во секој човек, само што едни притајуват, а другите се искрени и си кажуваат.
Апсолутно се се сложувам со ова никој некажа дека нема сомнеж во бракот или врската. И да искреност пред се!

Дечко ми беше службено во Бугарија една и пол недела и што треба сега јас да правам да барам докази црно на бело дека тој таму немал ништо со некоја. Не, едноставно имам доверба во него дека тоа што ке ми го каже е искрено без тајни.

Истото е во однос на мене нема тајни. Колку и да е болна вистината отворени карти до крај па после ке бараме решение ако ни чини ке идеме понатаму ако не чао секој на своја страна.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Апсолутно се се сложувам со ова никој некажа дека нема сомнеж во бракот или врската. И да искреност пред се!

Дечко ми беше службено во Бугарија една и пол недела и што треба сега јас да правам да барам докази црно на бело дека тој таму немал ништо со некоја. Не, едноставно имам доверба во него дека тоа што ке ми го каже е искрено без тајни.

Истото е во однос на мене нема тајни. Колку и да е болна вистината отворени карти до крај па после ке бараме решение ако ни чини ке идеме понатаму ако не чао секој на своја страна.
Не се работи сепак за кој со која бил, туку се работи за дете. Мене ќе ми биде уште повеќе понижувачки да помисли нешто и цел живот се носи со тоа изигравајки доверлив маж и среќен брак. Батали тоа, искрено си прашува, искрено му се докажува.За мене отворени карти до крај е и побарувањето на тестот.
Има милион случаеви каде детето го израснал „татко„ 18 години, и на крај комшијата му вели, абе тоа не е твое дете... Замисли како нему ќе му биде...Ние сме осигурани од таа страна.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Aко условите се најнормални и нема причина да ми бара такво нешто, ќе му ја врзам една и ќе го седнам доле, кај у вакви тешки времиња толку пари по тестови ќе фрла за џабе :icon_lol: Но ако сомнежите му се и најмалку основани, тогаш ќе се согласам на тестот. Не знам дали тоа би ме навредило, меѓутоа ќе разберам. Сомничавост е особина што никогаш не ме изненадува кај мажите.

Е сеа, ако стварно не е негово, ќе зеам да ја поткупувам клиниката... :icon_lol:
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Не се работи сепак за кој со која бил, туку се работи за дете. Мене ќе ми биде уште повеќе понижувачки да помисли нешто и цел живот се носи со тоа изигравајки доверлив маж и среќен брак. Батали тоа, искрено си прашува, искрено му се докажува.За мене отворени карти до крај е и побарувањето на тестот.
Има милион случаеви каде детето го израснал „татко„ 18 години, и на крај комшијата му вели, абе тоа не е твое дете... Замисли како нему ќе му биде...Ние сме осигурани од таа страна.

Pod otvoreni karti podrazbiram i da mu se kaze otvoreno deka deteto ne e negovo ili pak deka zenata ne e sigurna civo e. Taka e po fer spored mene. Ma da e tesko no vistinata pred se.

kaj mene vo komsii imase takov slucaj devojkata mu kaza deka ne e sigurna civo e deteto no bez razlika koj e tatkoto ke si go rodi. Normalno toj kako masko ne prifati da go priznae.Taa si go izrasna i nekade maliot koga napolni 5-6 godini se vide so covekot i nisto drugo crtite im bea isti za da se potvrdi vistinata napravija DNK test i se dokaza deka e negovo. No i den denes ne se vencani i ziveat odvoeno deteto si e kaj majkata. DNK testot vo sustina ne go smeni odnesuvanjeto na obata roditeli kon podobro. Taa si ostana ista raspustenica, toj ne stana podobar tatko od sto bese.

Nitu pak so DNK testot i se podobri rejtingot na devojkata.

Vo sustina ne bi odbila da go pravam DNK testot dokolku mazot mi go pobara toa od mene no sekogas ke postoi ona zosto???
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Не би побарал.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Zosto ne bi pobaral ? Eve bas me interesira zosto. Ako sakas po detalno da mi objasnis. Ako ne pak e ok.
Без доверба, нема ништо, знаеш како велат се околу нас е изградено благодарение на взаемна доверба, човек кој што се сомнева дали сонцето изгрева или заоѓа или дали е сонцето е сонце или нешто друго, тогаш во најмала рака тој е човек е психотичен. Тој мисли дека гледа околу себе непријатели и луѓе кои што се против него и кои во секој момент ќе ја изневерат неговата доверба. Заглавен во своите илузии поради страв од другите тој и нема да ги види вистинските непријатели, а со тоа ќе ги избрка своите пријатели околу себе.

Значи верувам и ја давам својата доверба на луѓе кои што ќе го заслужат, вклучително и на мајката на моите деца :toe:.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Fala ti za objasnuvanjeto ne deka go pobarav samo za mene tuku i za onie sto se somnevaat.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Би побарал да се направи ДНК тест за татковство. Веројатно е дека потоа ќе ме јаде совеста, уште поверојатно е дека таквото барање е многу навредливо, но никој во никого не може да има бескрајна доверба.
Вака работите се многу поизвесни.
 
I

Intex

Гостин
ДНК тестот е тешка глупост. Ако немаш поверение во девојката, што мајка бараш тогаш и да се жениш со неа? Кога не си сигурен може и за второ да те изневери, може со колеги од работа да се изебе. Ако имаш доверба, жени се, ако не остај ја нека си бара некој друг.
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Ако детето не личи на мене или на неа ,пр.ако е црно или жолто :vozbud: ,а девојката/жената си има историја на “шетање„ по мажи .
Па ако е црно или жолто што има да проверуваш дали е твое? Ќе знаеш од првиот момент!!!:vozbud::vozbud:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
ДНК, а зошто? Сомнежи? Па ако гледаме од спротивната страна треба ЦСИ екипата да работи секојдневно и на траги на пенисот на мажот од други жени... Толку сомнежи...не е на арно.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Реално, на жените лесно им е да филозофираат за нешто каде е сосема извесно дека е „нивно“. Доволно е „црвот да влезе“ и многу лесно да се отиде со паметот и мечтаењето. Јас ги разбирам мажите по тоа прашање и не мислам дека треба драконски да се обвинува како е тоа „недозволива недоверба“.
Јеби га. Љубов, страст, љубомора, посесивност, интензитетот на чувствата некогаш ги оправдува и ваквите егзотични помисли.:toe:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
днк тестови-недостаток на доверба. зарем не и веруваш на својата жена, па ако не и верувам воопшто не ја зимам за жена...
од друга гледна точка и ги оправдувам, нели е можно на пример жената да била со некој друг тип вие сте немале односи 1-2 месеци и сеа наеднаш она е бремена...и сеа ој убеди се дека она не била со некој само со нејзини зборови...секогаш ќе ти стои таа сумља макар и да се докаже дека е твое...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom