Гуми (пневматици)

Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Па појди до Мишелин,кажи им како стојат работите.Кажи им дека ти знаеш кои се најдобри и најбезбедни
Good year eagle f1 u taa dimenzija se poskapi i potivki od michelin i ustvari se preporacani za mercedes. Isto imas pirelli p zero koi se potivki i mnogu poskapi od michelinot. Spored ova sepak michelinot ne se najdobri, a najbezbedna guma ne postoe, sekoa moze da pukne na avtopat i da izgubis kontrola.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Good year eagle f1 u taa dimenzija se poskapi i potivki od michelin i ustvari se preporacani za mercedes. Isto imas pirelli p zero koi se potivki i mnogu poskapi od michelinot. Spored ova sepak michelinot ne se najdobri, a najbezbedna guma ne postoe, sekoa moze da pukne na avtopat i da izgubis kontrola.
Исто и ти,со него под рука и да им објасните што како таму на инженирите
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Исто и ти,со него под рука и да им објасните што како таму на инженирите
Добар backpedalling си даваш, не ја гледам поентата на вакво лешперско однесување.

Ниту е најдобра, ниту е најбезбедна и тоа е тоа.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Добар backpedalling си даваш, не ја гледам поентата на вакво лешперско однесување.

Ниту е најдобра, ниту е најбезбедна и тоа е тоа.
Нив им се покажале најдобри,и по препорака на сервис за Мерцедес у Аустрија ги монтирале бидејки до скоро тука не правеа сервис на Мајбах
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
А да ве прашам според вас поискусните, колку е ризично да возиш на 3 здрави од 4 штрафа на десна предна гума ? Имено кога менував пукната гума со резервна , некако го скршив штрафот ( која сила сум у пм ) , и сега од 4 останав со 3 штрафа , нема како да се извади остатокот .. стара кола е форд фокус 99та ... со алфата имав ист проблем , но таму од 5 штрафа останав со 4 , ако ме држи добро сеќавањето па ја возев 2 години така немаше проблем.. ама тука се помалку штрафови па ми е малку шубе....
За 2 минути се вади штрафот и било кој локален мајстор, дури и да не е за коли, ќе го извади.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
А да ве прашам според вас поискусните, колку е ризично да возиш на 3 здрави од 4 штрафа на десна предна гума ? Имено кога менував пукната гума со резервна , некако го скршив штрафот ( која сила сум у пм ) , и сега од 4 останав со 3 штрафа , нема како да се извади остатокот .. стара кола е форд фокус 99та ... со алфата имав ист проблем , но таму од 5 штрафа останав со 4 , ако ме држи добро сеќавањето па ја возев 2 години така немаше проблем.. ама тука се помалку штрафови па ми е малку шубе....
Сигурно за некој ден да возиш не е проблем, ама да го оставам така засекогаш не ми дава совеста. Има бандажи и со 3 штрафови ама распоредот е поинаков, вака прашање е кога ќе разлабават и другите и ќе ги загиниш, убаво кажа феникс не е захтевно да се избуши да се извади, дури ако имаш и обратна бургија можиш и сам да се пробаш, со вд40 обавезно да се истретира на почеток.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Кој мајстор ке извади цвикнат штраф за две минути бре луѓе?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Кој мајстор ке извади цвикнат штраф за две минути бре луѓе?
Кај скинат шраф на кола....еден дел останува или пред дискот..или зад него. Тој дел се вади...во зависност каде е скинат. Во најлош случај, на шрафот се наварува друг шраф и се вади
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Кај скинат шраф на кола....еден дел останува или пред дискот..или зад него. Тој дел се вади...во зависност каде е скинат. Во најлош случај, на шрафот се наварува друг шраф и се вади
Со греење излегува полесно,ама нецвикнат штраф неможеш да извадиш за две минути,па камоли цвикнат
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Ne..daleku od 2.minuti....no se vadi

Sepak....koj kako mene se učel i prva kola mu bila prastara Fiat 1300-tristač, sekoja maka na novite koli mu e ,,pickin dim,,:vozbud:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
МЕне штрафот ми се скрши баш у линија со дискот.. така да.... тука во ЕУ не се ебаваат со варење , ми кажаа одма јово на ново цел дел , диск или што и да треба... :tvg:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ццц, сигурно мислев дека баш за 120 секунди се вади. :ROFLMAO:
 
A

Avenger99

Гостин
Нема потреба никаде јас да одам, само неинформирани сметаат дека Мишелин се најдобри и најбезбедни. И летни и зимски и перформанс.
Ај вака ти ко информиран фраер, де кажи кои гуми се најдобри и најбезбедни?
Автоматски споено мислење:

Не стварно, изглеа во заблуда сме, со по толку изминати километри и неколку бренови на гуми сменето, да не знаеме кои се најбезбедните гуми?! Срамота.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom