Гуми (пневматици)

Член од
6 ноември 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Зошто бараш совет кога веќе си ги купил?
Ги немав купено во тој момент, наредниот ден ги земав, а не ми се појави одговорот од TorteMobile. Поради некои околности морав брзо да одлучам.

Инаку, вака првично од Comforser CF930 ич не сум задоволен...како на санка :)
Можеби ги тестирав на ептен лизгаво, ќе видам како ќе биде кога ќе залади повеќе.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Ги немав купено во тој момент, наредниот ден ги земав, а не ми се појави одговорот од TorteMobile. Поради некои околности морав брзо да одлучам.

Инаку, вака првично од Comforser CF930 ич не сум задоволен...како на санка :)
Можеби ги тестирав на ептен лизгаво, ќе видам како ќе биде кога ќе залади повеќе.
Да ти дадам 100 евра да ти ги земам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Овие гуми OVATION како се држат на лето и во зима, добри се?


Sent from my LG-K420 using Tapatalk
И за тебе важи истото, веројатно се кинески може и не ама секако се најдолна класа
Ако земаш зимски земи си сава ескимо ес3
Летни имаш избор разгледај не само да биде најефтино
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Кои се предностите и слабостите кај гумите што се и летни и зимски и кои се најдобри за околу 200 евра?

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Сменети вчера летните фулда со зимските Sava eskimo s3+ ... разликата е воочлива уште при излегување, на дождот лепи без никакво пролизгување, со летните имаше, сепак се работи за заден погон на бмв ... се на се одличен грип
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.210
Поени од реакции
35.779
Firestone 3,000 мкд vs General Tire 2,700 мкд vs Sava 2,600 мкд?

Која зимска гума е најдобра опција од трите?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Firestone 3,000 мкд vs General Tire 2,700 мкд vs Sava 2,600 мкд?

Која зимска гума е најдобра опција од трите?
Sava eskimo S3 е најдобра за зимка гума од сите тие ако е најефтина
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Два месеци барам вакво. Знае ли некој каде може да се најде или да не продава некој?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не би рекол дека е најдобра, премногу мека, и побрзо се троши, сум имал Firestone зимска на моја кола, супер се покажале.
Мека е затоа и добро лепи на патот, многу нежни странични ѕидови
ама за цената и за наш стандард се погодени, секако ќе ги вози тие месеци зимоска и ќе си ги мења со летни и ќе му потраат
 
A

Avenger99

Гостин
Мека е затоа и добро лепи на патот, многу нежни странични ѕидови
ама за цената и за наш стандард се погодени, секако ќе ги вози тие месеци зимоска и ќе си ги мења со летни и ќе му потраат
Мека е, ама и за наши патишта баш и не е баш поради тоа, колега од работа за 1 година два пати на тротоар ја качил колата и одма се подула на 2 места. Си вреди за парите иначе апсолутно.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Мека е, ама и за наши патишта баш и не е баш поради тоа, колега од работа за 1 година два пати на тротоар ја качил колата и одма се подула на 2 места. Си вреди за парите иначе апсолутно.
Епа треба да внимава, ако се исилил тој кога се качувал на тротоар и предницата ќе си ја смени за брзо, не само гумите.
Еве јас возам 3 години Сава Ескимо, на работа на сите возила се Сава Ескимо и не сум имал ваков проблем, во возење ми се има заебано само Dayton, погодив дупка полна со вода и ја оштетив странично, инаку со ниедна друга гума не сум имал проблем.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Сава е мека и има добра вожња но се троши многу брзо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom