Гуми (пневматици)

Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Која компанија е проверена за нарачка на нови гуми? Е-гуми или некоја друга да препорачате?
И од гумигуми исто нарачвам имаат и 2 години гаранција за фабрички дефект (не се случило да има проблем).
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Мислење за комбинирани гуми , бидејќи не возам многу и онака па затоа комбинирани

Сава,Матадор,Рикен или некој друг бред (предлог) ?

Големина 295/55 R16.

И од каде нарачувате најчесто ?

Gumigumi,egumi?
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Мислење за комбинирани гуми , бидејќи не возам многу и онака па затоа комбинирани

Сава,Матадор,Рикен или некој друг бред (предлог) ?

Големина 295/55 R16.

И од каде нарачувате најчесто ?

Gumigumi,egumi?
Ако не возиш редовно на отворен пат со превои и не ти зависи работата дали ќе задоцниш по магистрални патишта кога не се чистени, комбинирани се добра инвестиција. Матадор ол сизон имам (од гумигуми) на задните, многу задоволен сум. Овде кај што живеам во градот ако наврни повеќе снег не го чистат редовно и за напред користам сава ескимо и од нив сум презадоволен. Се зависи од тебе, вожња, користење, место на живеење.
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Имате ли некакво искуство со оваа страна за порачка на гуми?

Има подобар избор и цени за некои модели на гуми, дали вреди да се нарача и дали би имал плус давачки како царина, ддв?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
не знам за тие Дипломат, али и Сава е Made In Germany. Многу добра и мека гума тие Hp2 зимските, ги возам преку двете сезони и нема никаква разлика.
Istoto tie i sava i debica i diplomat, tie savi sto se getmany,se vo taa fabrika praveni, vozam povejke dimensii sekakvi vrsti 4s, letni m+s najzadovilen od m+s nema bucejne nema kvicejne na zesko nema lizgajne na dozd ....drugar moj na taxi 3x vozila po 60 000km,bez problemi...
не знам за тие Дипломат, али и Сава е Made In Germany. Многу добра и мека гума тие Hp2 зимските, ги возам преку двете сезони и нема никаква разлика.
Pa tie savi se pravat vo diplomat fabrikata vo germanija,zatoa se top.isto i sava i debica 3 fabriki se polska,slovenija i germany
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
mislenje za ovie gumi https://www.ekupi.mk/mk/Автомобилска-опрема/Aвтомобилски-гуми/Пневматици/Uniroyal-205-55R16-91H-Rain-Sport-5/p/EK000427619 chitam niz forumov nekoj gi fali sava intensa hp2 nekoj ne gi fali, ako se ovie podobri od savite bi gi zel
Rain sport 3 ги имам, одлична гума е посебно на влажно, на почеток беа побучни додека се намали шарата, дали и во 5ката го имаат задржано квалитетот не знам. Назад возам матадор, најверојатно в година и предните ќе ги ставам матадор олсизон, за мои потреби најисплатливо ми е олсизон.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
mislenje za ovie gumi https://www.ekupi.mk/mk/Автомобилска-опрема/Aвтомобилски-гуми/Пневматици/Uniroyal-205-55R16-91H-Rain-Sport-5/p/EK000427619 chitam niz forumov nekoj gi fali sava intensa hp2 nekoj ne gi fali, ako se ovie podobri od savite bi gi zel
Ги возев постариот модел во мкд, и мое лично мислење е дека не се за мкд услови. Супер за на дожд, ама имаат мака на жешко, летно време многу квичеа во кривини и шарата им отиде прилично многу. Овие се добри за држави како Англија каде немаш висока температура а имаш многу дожд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom