Гуми (пневматици)

Член од
4 јануари 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво, имам буџет околу 3500ден за гума(летни) не сум многу познат со брендовите на гумите па би сакал ваше мислење за овие. Напомена барам некои кои имаат солиден грип, не чкрипат на лето,и да не се трошат многу брзо.
https://kupigumi.mk/product/205-55r16-91h-hectorra-5/ (за овие ке размислам ако не ги бива горенаведените)
Благодарам
 
Член од
25 септември 2023
Мислења
111
Поени од реакции
119
Здраво, имам буџет околу 3500ден за гума(летни) не сум многу познат со брендовите на гумите па би сакал ваше мислење за овие. Напомена барам некои кои имаат солиден грип, не чкрипат на лето,и да не се трошат многу брзо.
https://kupigumi.mk/product/205-55r16-91h-hectorra-5/ (за овие ке размислам ако не ги бива горенаведените)
Благодарам
Сава!!! А што бројка ти се гумите?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Здраво, имам буџет околу 3500ден за гума(летни) не сум многу познат со брендовите на гумите па би сакал ваше мислење за овие. Напомена барам некои кои имаат солиден грип, не чкрипат на лето,и да не се трошат многу брзо.
https://kupigumi.mk/product/205-55r16-91h-hectorra-5/ (за овие ке размислам ако не ги бива горенаведените)
Благодарам
Што купи?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Здраво, имам буџет околу 3500ден за гума(летни) не сум многу познат со брендовите на гумите па би сакал ваше мислење за овие. Напомена барам некои кои имаат солиден грип, не чкрипат на лето,и да не се трошат многу брзо.
https://kupigumi.mk/product/205-55r16-91h-hectorra-5/ (за овие ке размислам ако не ги бива горенаведените)
Благодарам
Земи Сава и ич не му ја мисли, ја 3 сета по ред ги купувам, пред тоа имав тигар летни ама после не можев да најдам и отидов на Сава. Летните на стариот автомобил уште имаат профил, додуша не се ни вози многу сега така да не е мн релевантно тоа.

Зимските ме изненадија, лани во Австрија на искачување до една кабина ресторан во Алпите ме изнесоа без проблем, а патчето беше неасфалтирано со снег и подзамрзнато. Не мрдна колата и у серпентините прецизна и вака при искачување, за спуст исто држеа супер.

Летниве, сум налетувал неколку пати на нерамнини, вир вода и слично сум имал среќа да увек држеле и никад не ме изневериле да пролизгаат, исто и на планински премини кај што сум возел и сум ја газел колата ради забава, увек биле тип топ у свиоци. Така што заклучокот е дека за таа ценовна категорија у која е Сава е може најдоброто што има да се понуди, плус може и навлегува у категорија над неа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Ovie sava eakimo s3+ mnogu gi falat
па и тие се добри, шо ти фаќа повеќе око. Јас имам hp2 и тие се одлични, меки гуми, нема бучава. У глобала добра гума за добра цена е Сава.

Иако видов некои ривјуа викаат дека S3 е слаба на суви и влажни подлоги, само е добра на снег и мраз. HP2 треба да е една класа над тие.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
па и тие се добри, шо ти фаќа повеќе око. Јас имам hp2 и тие се одлични, меки гуми, нема бучава. У глобала добра гума за добра цена е Сава.

Иако видов некои ривјуа викаат дека S3 е слаба на суви и влажни подлоги, само е добра на снег и мраз. HP2 треба да е една класа над тие.
Gledav sega 250 den razlika i spored toa sto go kaza ovie hp2 se podobri. Fala na odgovorot.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Ovie sava eskimo s3+ mnogu gi falat
Ги фалат ама за на снег и мраз,на мокар коловоз кога е малку потопло како што е најчесто кај нас преку зима знаеш што ке ти се деси ако треба по нагло да застанеш? Браник,хауба знаеш колку коштаат? Ке видиш после разлика у цена на гумите колку ке ја претплатиш.3 метра поголем траг на кочење има најмалку споредбено со другите,како не препорачлива ја дава
Автоматски споено мислење:

И немој само тие причи да се занимаваш како ти не возиш брзо,внимателен си и остали прикаски зашто никогаш не знаеш кога може да случи да мораш одеднаш до нула да закочиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom