Губење на семејното презиме

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.849
Поени од реакции
29.669
А тебе шо ти се врти пред очи сукало?
ne vo greshka si mlada damo ., na sukaloto jas veke praska vrtam .,.....30g

Rp/
drg.Diazepam a 2/5mg popotreba

vakva rekcija ., kade ochigledno e deka poveke e smeshno otkolku plachovito ukazhuva deka ti sinoka ne si dobila sukalo.....potrudi se
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Пандев-Панчев-Најдовски-Тодоровски-Да Лима Роналдо.Можно е нели???????:vozbud:
Се што е традиција докажано е низ вековите дека е најправилно а сите промени кога тогаш се покажуваат дека не се добри.Треба либералност ама не секаде.ПОЗДРАВ
 
L

Ligeia

Гостин
Некако се надевав дека можеш да дискутираш, но тешко таа работа. Трол си е трол. Дај направете си муабет со Noorotic, ептен ќе ви е забавно.

Фала, чао, пријатно од темава.
Со Noorotic никој не може он је изван конкуренција да се разбереме...треба вежба за такво тролање :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
ne vo greshka si mlada damo ., na sukaloto jas veke praska vrtam .,.....30g

Rp/
drg.Diazepam a 2/5mg popotreba

vakva rekcija ., kade ochigledno e deka poveke e smeshno otkolku plachovito ukazhuva deka ti sinoka ne si dobila sukalo.....potrudi se
На стари години гледај кај ти оди паметот. Многу модерни вие на сукало се вртите, браво. Ние уште тепаме со него, не сме стасани за такви акробации.
Малку да се нашалиме де, не сфаќај се озбилно.
--- надополнето: 23 февруари 2012 во 14:15 ---
Се што е традиција докажано е низ вековите дека е најправилно а сите промени кога тогаш се покажуваат дека не се добри.Треба либералност ама не секаде.ПОЗДРАВ
А на аватар слика од светец, каква контрадикторност.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ајде де зошто??

Па треба да е некој уберзабеган,мислам работите се јасни-жената го презема презимето од мажот и ова не е срамота ниту пак потценувачки за жената,напротив треба да биде гордост за една жена да врти мажјак околу себе:)
Ќути една гордост у ПМ...као демек, ми го ,,дал,, презимето???
Ако човекот што го сакам се презива Стојановски, и да нејќе да ми го ,,даде,, презимето, ако сакам, сама ќе си го земам.... лесно е тоа.
Мене не ми е срам да земам презиме, јас не сакам да земам презиме. Не одам јас во неговата фамилија (како што било) туку формираме НОВО семејство.
Пре би прифатила НОВО презиме, него неговото.....
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Пре би прифатила НОВО презиме, него неговото.....
Зошто?
Јас, од тоа што те читам на темава, инспириран од твојата цврстина на карактер и непоколебливост во ставови, сметам дека ти си целосно способна да го натераш НЕГО да го смени презимето.
Имајќи го тоа на ум, за да ти помогнам, подготвив краток список на сугестии за презимето кое би требало да му го наметнеш на твојот иден сопроб(изведено од зборот сопруг, кој не соодвествува со една ваква ултра доминација):

-Бескичмењаков/Без'рбетников
-Мекотелов
-Лигњов
-Рогов
-Вејков
-Ебиветеров
-Воденочорапов

Да не те флудирам со сугестии (сигурно веќе имаш и свои идеи), мислам дека доволни се и овие, како за помош и поддршка во оваа твоја иницијатива. (y)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
сите што мислат да си го додадат на своето презиме неговото да обратат внимание на црта измеѓу нив дали ке има или не зашто прави многу административни проблеми
Пр.Стојановска-Бојковска или само Стојановска Бојковска ако во некој документ ја има па ја нема работа неможе да завршите
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Зошто?
Јас, од тоа што те читам на темава, инспириран од твојата цврстина на карактер и непоколебливост во ставови, сметам дека ти си целосно способна да го натераш НЕГО да го смени презимето.
Имајќи го тоа на ум, за да ти помогнам, подготвив краток список на сугестии за презимето кое би требало да му го наметнеш на твојот иден сопроб(изведено од зборот сопруг, кој не соодвествува со една ваква ултра доминација):

-Бескичмењаков/Без'рбетников
-Мекотелов
-Лигњов
-Рогов
-Вејков
-Ебиветеров
-Воденочорапов

Да не те флудирам со сугестии (сигурно веќе имаш и свои идеи), мислам дека доволни се и овие, како за помош и поддршка во оваа твоја иницијатива. (y)
Топ си, кисс4е.
 
B

Black Guard

Гостин
Ехх абе женска психа,губат невиност и не се замараат а ваму презимето било битно.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Зошто?
Јас, од тоа што те читам на темава, инспириран од твојата цврстина на карактер и непоколебливост во ставови, сметам дека ти си целосно способна да го натераш НЕГО да го смени презимето.
Имајќи го тоа на ум, за да ти помогнам, подготвив краток список на сугестии за презимето кое би требало да му го наметнеш на твојот иден сопроб(изведено од зборот сопруг, кој не соодвествува со една ваква ултра доминација):

-Бескичмењаков/Без'рбетников
-Мекотелов
-Лигњов
-Рогов
-Вејков
-Ебиветеров
-Воденочорапов

Да не те флудирам со сугестии (сигурно веќе имаш и свои идеи), мислам дека доволни се и овие, како за помош и поддршка во оваа твоја иницијатива. (y)
Само да додадам дека презимето Папучаров е без причина изоставено. Но од друга страна, некако е премногу бледо во дадената ситуација...
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Ќути една гордост у ПМ...као демек, ми го ,,дал,, презимето???
Ако човекот што го сакам се презива Стојановски, и да нејќе да ми го ,,даде,, презимето, ако сакам, сама ќе си го земам.... лесно е тоа.
Мене не ми е срам да земам презиме, јас не сакам да земам презиме. Не одам јас во неговата фамилија (како што било) туку формираме НОВО семејство.
Пре би прифатила НОВО презиме, него неговото.....
џабе се курчиш..ќе си легниш на брашното.Ама добро занес период те држи од некое филмче...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom