Грција ги „фиромизира“ новите регистарски таблички

Статус
Затворена за нови мислења.

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Чув нешто ќе наплаќале за налепниците 20 евра. А вазелинот исто ќе треба сами да си го купиме или доаѓа гратис? o_O
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Чув нешто ќе наплаќале за налепниците 20 евра. А вазелинот исто ќе треба сами да си го купиме или доаѓа гратис? o_O
Купува се на граница , 10 евра. Јебига ,ко добри соседи мора да им помагаме на нашите пријатели во економска криза.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Posto prv pat odam so makedonski pasos me interesira sto uste treba osven pasosot. Mislam ja mozam da si pominam i so hrvatskiot, ama tie sto se so mene imaat makedonski.Slusnav nekakov list se popolnuval ili sto vise...?
P.S. Znam deka sum nadvor od tema, ama veruvam deka ke znaete da mi odgovorite
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Posto prv pat odam so makedonski pasos me interesira sto uste treba osven pasosot. Mislam ja mozam da si pominam i so hrvatskiot, ama tie sto se so mene imaat makedonski.Slusnav nekakov list se popolnuval ili sto vise...?
P.S. Znam deka sum nadvor od tema, ama veruvam deka ke znaete da mi odgovorite
специјално ливче каде ти удираат печат, пошо пасошот не ни го признаваат.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Mojot go priznavaat, za drugive prasuvav. Ok, samo tolku, na granica go davaat, se popolnuva li nesto?
Го даваат на граница, пополнуваш име, презиме, број на пасош и го даваш заедно со пасошот. И треба да го чуваш и да си го носиш кога пак ќе одиш за Грција.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Го даваат на граница, пополнуваш име, презиме, број на пасош и го даваш заедно со пасошот. И треба да го чуваш и да си го носиш кога пак ќе одиш за Грција.
Fala na odgovorot :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom