Групно патување за ЕП 2013 - Словенија, Јесенице

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
демек и промоција, инаку карти по 15 евра веќе скоро и да нема за мечевиве на Македонија бар..со Србија дуелот веќе пред една недела и повеќе немаше од 15.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.848
Поени од реакции
13.919
Јас веќе имам купено карти + превоз + сместување= 405 . Ова е за сите мечеви и превозот е со бус. Ако има заинтересирани други кажувајте по ПП.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Од Велес има агенција еве ви слика се е убаво објаснето.
 
Z

Zoza

Гостин
jas vo Slo sum poslednite tri godini potocno vo Grosuplje ( nekoku km od ljubljana)...ovde ima stanovi ( garsoneri ) i po 230 evra pa koj na dusek koj na krevet koj na zemja moze da se iskonbinire i da se pomine po eftino...ako idate so kola uste poubavo bidejki nema da se maltretirate po vozovi...mene ne mi e bas mnogu blisku ama ne mi e ni daleko taka da obavezno ke odam makar samo na 2 utakmici vo jesenice a potoa ako daj boze se plasirame i za u ljubljana milina ke mi e so voz mi e 3 evra pravec a i so kola nema da ni e bas skapo...
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
104
Поени од реакции
44
jas vo Slo sum poslednite tri godini potocno vo Grosuplje ( nekoku km od ljubljana)...ovde ima stanovi ( garsoneri ) i po 230 evra pa koj na dusek koj na krevet koj na zemja moze da se iskonbinire i da se pomine po eftino...ako idate so kola uste poubavo bidejki nema da se maltretirate po vozovi...mene ne mi e bas mnogu blisku ama ne mi e ni daleko taka da obavezno ke odam makar samo na 2 utakmici vo jesenice a potoa ako daj boze se plasirame i za u ljubljana milina ke mi e so voz mi e 3 evra pravec a i so kola nema da ni e bas skapo...
Ке можеш ли да ми кажеш ако знаеш како можам најповолно да стигнам од Марибор до Јесенице, со што и колку одприлике би ме коштало тоа ?
 
Z

Zoza

Гостин
iskreno da ti kazam neznam nit sum bila vo jesenice nit vo maribor znaci cela relacija mi se dvizi grospulje-ljubljana i nazad i nekogas do portoroz ili novo mesto ednas samo do postojna...sepak voz ti e podobro barem mene sto pati mi e poubavo so voz nego so bus
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ке можеш ли да ми кажеш ако знаеш како можам најповолно да стигнам од Марибор до Јесенице, со што и колку одприлике би ме коштало тоа ?
12 евра е воз од Марибор до Јесенице. Ама ќе патуваш околу 4-5 часа.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
фанови, ќе иде ли некој самоиницијативно без агенции а со кола :) да се убациме 2-јца ќе си ги подмириме трошоците ! :)
--- надополнето: 30 август 2013 во 19:35 ---
фанови, ќе иде ли некој самоиницијативно без агенции а со кола :) да се убациме 2-јца ќе си ги подмириме трошоците ! :)
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
104
Поени од реакции
44
фанови, ќе иде ли некој самоиницијативно без агенции а со кола :) да се убациме 2-јца ќе си ги подмириме трошоците ! :)
--- надополнето: 30 август 2013 во 19:35 ---
фанови, ќе иде ли некој самоиницијативно без агенции а со кола :) да се убациме 2-јца ќе си ги подмириме трошоците ! :)
Јас ке одам самоиницијативно, но ке одам со автобус заедно со уште еден, не со кола. Повратна до Љубљана со хисар туризам е 90 евра
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Ке можеш ли да ми кажеш ако знаеш како можам најповолно да стигнам од Марибор до Јесенице, со што и колку одприлике би ме коштало тоа ?
Од Љубљана до Јесенице карта ќе ти биде 5 евра ако во воз покажеш карта за било која утакмица. Не знам како е од Марибор но би требало да е исто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom