Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

Кои две репрезентации ќе продолжат во наредниот круг?


  • Вкупно гласачи
    99
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
33.862
Поени од реакции
26.889
Немаше некое правило дека мора Х години да живее у државата и да нема Х време играно за друга репка?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Мислам дека беше: мора да има живеено 36 месеци во земјата и да нема играно 3 години за претходната репрезентација :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.908
Поени од реакции
71.778
Немаше некое правило дека мора Х години да живее у државата и да нема Х време играно за друга репка?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Да, ама малце полиберални се у псоледни години (од катар првенството таму негде), мислам дека ги исполнува сигурно, ваљда е негде 2+ години, ама ова онака од ракав трескам
Автоматски споено мислење:

а, нвм, ете Ацид пишал, ваљда е во право ова
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
150
Поени од реакции
136
Словенец да прифати натурализација, а се очекува негов трансфер во ПСЖ или некоја друга топ екипа? Не би рекол

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.523
Поени од реакции
2.131
Словенец да прифати натурализација, а се очекува негов трансфер во ПСЖ или некоја друга топ екипа? Не би рекол

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Зашто да не ?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.498
Поени од реакции
44.234
Словенец да прифати натурализација, а се очекува негов трансфер во ПСЖ или некоја друга топ екипа? Не би рекол

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Му ги затворија вратите за настап во Словенија. Гаден карактер е, сто фрки има направено во дискотекиве. Нема многу да бира, ако сака да игра репрезентативен ракомет, само во Македонија може да заигра.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.936
Поени од реакции
168.030
Словенец да прифати натурализација, а се очекува негов трансфер во ПСЖ или некоја друга топ екипа? Не би рекол

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
напротив, Скубе е многу отворен на на таа тема. Не е баш типичен Словенец, дури би рекла далеку од Словенец :D

Разговорите на таа тема со него беа за ако стигнеме до квалификации на ЛОИ или во иднина, не за ЕП, се имате помешано.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.623
Поени од реакции
1.084
напротив, Скубе е многу отворен на на таа тема. Не е баш типичен Словенец, дури би рекла далеку од Словенец :D

Разговорите на таа тема со него беа за ако стигнеме до квалификации на ЛОИ или во иднина, не за ЕП, се имате помешано.
Дајбоже, со пензионирањето на Лазаров, Скубе и те како ќе биде корисен за да одржеме некое ниво, се надевам дека и пред да се пензионира ќе го добиеме Скубе.
А и марк мај вордс, тек после Лазаров, Фитиљот и Талески ќе почнат нешто да играат, посебно Фитиљот имат тежок комплекс кога игра заедно со Лазаров, се кочит целиот, плус играме старомоден ракомет кој не му одговарат на неговите најаки страни контри/полуконтри, се надевам дека после Лазаров ќе почниме некој скандинавски стил на игра..
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.523
Поени од реакции
2.131
Дајбоже, со пензионирањето на Лазаров, Скубе и те како ќе биде корисен за да одржеме некое ниво, се надевам дека и пред да се пензионира ќе го добиеме Скубе.
А и марк мај вордс, тек после Лазаров, Фитиљот и Талески ќе почнат нешто да играат, посебно Фитиљот имат тежок комплекс кога игра заедно со Лазаров, се кочит целиот, плус играме старомоден ракомет кој не му одговарат на неговите најаки страни контри/полуконтри, се надевам дека после Лазаров ќе почниме некој скандинавски стил на игра..
Штета што го немаме сеа, иначе ке легнеше добро ко на будала шамар или на Кузмановски даска у глава, зависи како гледаш на работите

Ама добро подобро нешто него ништо има уште ракомет у него, Серафимов иначе каде е моментално на клубски план?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
149
Поени од реакции
150
Не знам зошто би се кочеле од Лазаров. Човекот е наш најспортист! Мотивиран, кој работи на себе постојано и ренира и учи од било кој тренер, сака предизвици, и има храброст да шутира и ти разигрува цел тим. Па двајца да се погодеа како него, ехеее.. Серафимов сеуште сметам дека доста потсеќа во играта како него и би го заменил на таа позиција добро, само што е некако мрзлив и не се труди доволно.
На другите треба да им е чест да играат покрај Кире и да се усовршуваат покрај него, не да се гушат. Кузмановски се надевам ќе влезе во некој подобар ритам колку толку, затоа што се гледа дека не е во форма. Врв му беше што му изнададе голови на Металург и на Радовиш со Еурофарм, ама ни во квалификации го имаше негде, ни сега. Ај денес нека му тргне против Австрија.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
54
Поени од реакции
68
Neka e so sreka protiv Avstrija, ovoj natprevar ne e za luge so slabo srce. :D
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.623
Поени од реакции
1.084
Не знам зошто би се кочеле од Лазаров
Страхопочит. Ментален момент, најмногу кај Кузмановски.
Автоматски споено мислење:

Штета што го немаме сеа, иначе ке легнеше добро ко на будала шамар или на Кузмановски даска у глава, зависи како гледаш на работите

Ама добро подобро нешто него ништо има уште ракомет у него, Серафимов иначе каде е моментално на клубски план?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Во Металург. @Chronysync @Xsago @shweps Појќе го пратат неговиот развој, и општо развојот на младиве.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.523
Поени од реакции
2.131
Страхопочит. Ментален момент, најмногу кај Кузмановски.
Автоматски споено мислење:


Во Металург. @Chronysync @Xsago @shweps Појќе го пратат неговиот развој, и општо развојот на младиве.
Давајте некоја прогноза има надеж у него?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom