Група Х (Шпанија, Швајцарија, Чиле, Хондурас)

Статус
Затворена за нови мислења.

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
@ Bavarec, Неможеш така да гледаш, имаат добар (одличен тренер) солиден тим и огромна мотивација. Ај искрено кажи дали изигра слабо Шпанија? да можеби не беа на највисоко ниво али сети се дека причина за тоа е играта на спротивната страна. Без идеално поставени, како Интер да ги гледав :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Да ви е*ам фудбалот што го играте а! Слаба игра на Шпанија, немаат никакво оправдување, ама ова беше капак на цело прво коло! Да ви е*ам репрезентациите кои 90 минути седат пред свој гол, еднаш излегуваат и даваат гол. И на крај да ти е*ам ФИФА, која му дава на Англичанец да суди меч на Шпанија...

Нема веќе да гледаме атрактивен фудбал, маливе репрезентации овде ја гледаат шансата, со 10 играчи у шеснаестик да се бранат. Чим Шпанија неможеше да уништи таков бункер, и другите тешко....
Второ, се игра ли мајкуму на 0 степени целзиусови !?

Сепак мораше и Шпанија повеќе да покаже... страв ми е само да не се деси сценарио Грција 2004? :nesum:
Што ти се криви судиите па сега???
Па и времето, како за вас така и за нив.
Швајцарија одигра цврст фудбал и не беше класичнен бункер. Вашите крила ниеднаш не поминаа по крилните позиции и само нафрлаа од далеку. Како што кажав Шпанија изигра солидно но и Швајцарија изигра како под конец. Не е грев слабите тимови да изиграат вака тактички, греота е кога гледаш една голема Италија се брани после водтсво од 1-0...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.684
Поени од реакции
43.596
А оти сите мислете дека Мурињо ја измислил таа дефанзивна тактика? Стварно смешно изгледа сите тренери што бранат резултат да ги споредувате со Мурињо..
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ова е греота, team worth half a billion has been beaten up by one men
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.785
Поени од реакции
10.001
А оти сите мислете дека Мурињо ја измислил таа дефанзивна тактика? Стварно смешно излгеда сите тренери што бранат резултат да ги споредувате со Мурињо..
Добро де, он ја популаризираше после 20 години.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Јас се надевам фановите на Шпанија разбраа како беше со Бразил вчера.Јесте да топката беше во наш посег речиси цел натпревар,ама дојди па пробиј 7-8, души пред гол.........Ама,сепак Хитцфелд излезе добар стратег( го има во себе малку Мурињо)..Станува се поинтересно и поинтересно Светсково...
Емилија, и јас сум навивач на Бразил. Но во спроедба со играта на Шпанија, иако се бранеа и Корејците Шпанците сепак изигра подобро, имаа и подобар противник! Бразил многу слабо се покажа, неможеш да го споредиш тимот-тактиката на Кореја со онаа на Швајцарија.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
@ Bavarec, Неможеш така да гледаш, имаат добар (одличен тренер) солиден тим и огромна мотивација. Ај искрено кажи дали изигра слабо Шпанија? да можеби не беа на највисоко ниво али сети се дека причина за тоа е играта на спротивната страна. Без идеално поставени, како Интер да ги гледав :)
Мислам дека истото го кажуваме ама различен заклучок вадиме. Шпанија одигра солидно, Швајцарија фантастично за нивни услови. Значи точно Швајцарија одигра перфектно ама ако влезеш во турниров со очекувања како Шпанија тогаш мораш да најдеш лек и за една Швајцарија, колку и добро таа да одиграла.

Шпанците имаа индивидуални акции доста и неколку опасни удари од далечина ама се на се по една изработена шанса/полушанса во две полувремиња со кои голман од калибарот на Беналио (за кого и Баерн вбеше заинтересиран бај де веј, значи многу солиден голман е) релативно лесно излезе на крај.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
браво за Швајцарија, прекрасна игра според мене, бидејќи тие не беа 100% ориентирани во одбрана иако водеа со 1-0 кога им се укажуваше шанса повторно напаѓаа... а тој Инлер е ѕвер, сам ја држеше средината и тој ги организираше сите напади
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
А оти сите мислете дека Мурињо ја измислил таа дефанзивна тактика? Стварно смешно излгеда сите тренери што бранат резултат да ги споредувате со Мурињо..
Не е за тактиката само. Гледај ја поставеноста! Ти гарантирам дека Мурињо е директно виновен, и во минтатото се бранеа тимовите не викам не. Ама глеј го позиционираењето на играчите! не се напаѓа у одбрана воопшто, класична зона исто како Интер-Мурињо, ако неможеш тоа да го приметиш не гледај фудбал.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Емилија, и јас сум навивач на Бразил. Но во спроедба со играта на Шпанија, иако се бранеа и Корејците Шпанците сепак изигра подобро, имаа и подобар противник! Бразил многу слабо се покажа, неможеш да го споредиш тимот-тактиката на Кореја со онаа на Швајцарија.
Тука се согласувам.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Да ви е*ам фудбалот што го играте а! Слаба игра на Шпанија, немаат никакво оправдување, ама ова беше капак на цело прво коло! Да ви е*ам репрезентациите кои 90 минути седат пред свој гол, еднаш излегуваат и даваат гол. И на крај да ти е*ам ФИФА, која му дава на Англичанец да суди меч на Шпанија...

Нема веќе да гледаме атрактивен фудбал, маливе репрезентации овде ја гледаат шансата, со 10 играчи у шеснаестик да се бранат. Чим Шпанија неможеше да уништи таков бункер, и другите тешко....
Второ, се игра ли мајкуму на 0 степени целзиусови !?

Сепак мораше и Шпанија повеќе да покаже... страв ми е само да не се деси сценарио Грција 2004? :nesum:
А како,Јунајтед,Арсенал,Челзи се справуваат у ПЛ против 80 посто од тимовите кои играат бункер?
Епа дел Боске немаше одговор за одбраната на Швајцарија и го изгубија натпреварот.
Што му фалеше на судијата?Времето е исто и за двете репрезентации.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ништо страшно, составен дел од играта.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom