Група Х (Шпанија, Швајцарија, Чиле, Хондурас)

Статус
Затворена за нови мислења.

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Очигледно е дека децава од форумов не знаеа кој е Хитцфелд ..... до сега. :tv:
Дел Боске си е навикнат на порази од генералот Отмар Хицфилд. Секоја чест!!!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Поздрав до шпанската фурија од Хицфелт и компанија. Повеќе среќа со Хондурас :pos:

Браво за Швајцарија! Дел Боске надмудрен и тоа од убајна...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Браво за Швајцарците. Им покажаа на самоуверените Шпанци дека нема лабаво.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Да ви е*ам фудбалот што го играте а! Слаба игра на Шпанија, немаат никакво оправдување, ама ова беше капак на цело прво коло! Да ви е*ам репрезентациите кои 90 минути седат пред свој гол, еднаш излегуваат и даваат гол. И на крај да ти е*ам ФИФА, која му дава на Англичанец да суди меч на Шпанија...

Нема веќе да гледаме атрактивен фудбал, маливе репрезентации овде ја гледаат шансата, со 10 играчи у шеснаестик да се бранат. Чим Шпанија неможеше да уништи таков бункер, и другите тешко....
Второ, се игра ли мајкуму на 0 степени целзиусови !?

Сепак мораше и Шпанија повеќе да покаже... страв ми е само да не се деси сценарио Грција 2004? :nesum:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Што зборите глупости, не ми е јасно? како т.е. зашто потфриле е прашањето!

Не гледавте излеа иста утакмица со мене? Швајцарија изигра многу јако! можеби ги изненадија, но Шпанците беа солидни не потрфлија у поглед на квалитет, барем не многу изиграа солидно. Само што немаа решение за одличната игра на Швајцарија, да бидеме реални!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Дердијак ги направи мајмуни Пујол, Касиљас и компанија бе :pos2:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Боби[Мкд];3622407 напиша:
Ама и судииве, ај Милан да играше па 5 минути продолженија да даваа.
Прекинот кога излезе од игра Иниеста беше повеќе од 3 минути, плус рачунај ги измените што ги направија и двете екипи. Таман си е продолжението од 5 мин.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.684
Поени од реакции
43.596
Браво за Швајцарија, навистина ме изненадија.. Знаев дека нема шанса да ги наполнат, ама очекував тесна победа на Шпанија, но Швајцарците изиграа храбро против Европскиот шампион и стварно ни приредија пријатно изненадување :)

Сеа ќе биде и те како интересно на Швајцарија - Чиле и Чиле - Шпанија :)

Eдит: Иначе ова беше до сеа најинтересен натпревар. Шпанците беа исто така добри, но не успеаја да ја пробијат одличната одбрана на Швајцарија.. Се надевам дека и вечерашниот меч ќе биде интересен :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Што зборите глупости, не ми е јасно? како т.е. зашто потфриле е прашањето!

Не гледавте излеа иста утакмица со мене? Швајцарија изигра многу јако! можеби ги изненадија, но Шпанците беа солидни не потрфлија у поглед на квалитет, барем не многу изиграа солидно. Само што немаа решение за одличната игра на Швајцарија, да бидеме реални!
Да немаш решение за Швајцарија значи дека потфрлиле. Тука мислам пред се не на играчите туку на Дел Боске кој требаше да претпостави вакватактика на Хицфелд и да најде решение. Во секој случај повеќе „матерјал“ во поглед на фудбалски квалитет има на располагање дел Боске а сепак не најде решение за Швајцарците на Отмар.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.785
Поени од реакции
10.001
Де бе де бе Бразил едвај тепа на Северна Кореја кога овие играа бункер, тим со 8 аматери. Го уништија фудбалот едноставно таквите како Мурињо, ќе гледам зонска одбрана ракомет сега.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Copy Шпанија-САД,paste Шпанија-Швајцарија:tv:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Дердијак ги направи мајмуни Пујол, Касиљас и компанија бе :pos2:
Скинхед кај виде дека го направи Касиљас мајмун....и која компанија бе пацер само Пујол и Пиќе извисија
 
Член од
12 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
9
Требаше да игра со брзи крила по страните, а не со Иниеста, и тројца дефанзивци во средина
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Јас се надевам фановите на Шпанија разбраа како беше со Бразил вчера.Јесте да топката беше во наш посег речиси цел натпревар,ама дојди па пробиј 7-8, души пред гол.........Ама,сепак Хитцфелд излезе добар стратег( го има во себе малку Мурињо)..Станува се поинтересно и поинтересно Светсково...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom