Група Е- Втора фаза

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Германија можат да ја тепаат Литва ако Дирк се побудали, ама и да се побудали он 10+ нема шанси да тепаат.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Колку и да е традиционално кошаркарски силна Србија, со сиот спортски респект, ќе ве замолам без многу фурање на великосрпски доктрини по темиве кога се работи за Македонија.
Доколку навивате за Србија, од кои и да е побуди, правете го тоа достоинствено, без омаловажување на сметка на Македонија.

Истото важи и за постирањето линкови од јутјуб кои содржат националистички четнички хвалоспеви, не им е овде местото.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
А како играа со Турција? многу те импресионираа? абе дај не заебавајте која репрезентација да беше со +20 ќе ги тепаше катастрофалните турци само толку знаат и умеат србите :)
Па тоа ми беше поентата дека слабо изиграа Србите и дека не им бега пораз од нас доколку се паднеме против нив !

Не знам како не ме сфати што сакав да кажам !
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ако водеа 14 не значи дека биле боље.И Хрватска не водеше 12 па ги тепавме.Се игра 40 минути кошарката и се глеа крајниот резултат а не на средина на утакмица.Самите се заебаа тоа е факт.6 напади преебаа и самите си се исфрлија.
Зборам за водство во цел натпревар, не за моментално...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Па тоа ми беше поентата дека слабо изиграа Србите и дека не им бега пораз од нас доколку се паднеме против нив !

Не знам како не ме сфати што сакав да кажам !
Опс не сум прочитал убаво :( Инаку доста ја дупите ебаго јас на пример не ја посакувам Литванија затоа што има доста млад брз и шутерски тим + тоа игра дома и + тоа ќе има помош од судиите така да најдобро ќе ни биде да ни се паднат србите и да го окупираме балканот! :vozbud:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Ај малку кулирање еднаш опуштено да гледаме.Франција - Шпанија , финале пред финалето.:D
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Ги молам србоманите од типот на Гробар Мкд,Helex,Durex и останата стока да не ми стискаат лајк!!.Ми го грдат профилот не за друго;)
А ти бидејќи си лепотан, не можеш да поднесеш?
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
За евентуален четвртфинален дуел на Македонија со Србија, МекКејлеб во став.
- Би било навистина убаво. Имате навистина силен тим. Но, ние не подаруваме победи. Ќе морате да ја заслужите - им порачува Бошко Македонски на Србите.
:cool:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
За евентуален четвртфинален дуел на Македонија со Србија, МекКејлеб во став.
- Би било навистина убаво. Имате навистина силен тим. Но, ние не подаруваме победи. Ќе морате да ја заслужите - им порачува Бошко Македонски на Србите.
:cool:
im kazal borce so stil...........MADAFAKA.....borce MADAFAKA VOINOT CRN :pos: !!!!!!....

...SRBIJA R.I.P
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Стручњаку, ти што прогнозираше убедлива победа на Турците, добар си ?

Ау што ми е мило, послатка освета за ланскиот пораз, не можев ни да посакам.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
3a cите шо велат дека северниот сосед бил подобар цело време :
68:67 (18:11, 17:16, 21:26, 12:14)
Освен првата четвртина не гледам некоја разлика.И пак се жалат ,без разлика на победата :

I ovaj meč kao i taj na SP obeležile su katarstrofalne greške sudija koje nisu videle mnoge faulove, posebno Turaka u reketu
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Подобри, полоши, Србија е у 1/4 финале. Тоа е конечниот епилог од утакмицава.
Џабе ви се сите статистики.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Честитки за победата на сите оние кои навиваат за Србија. Тешко добиена утакмица, водеа и со плус +14 ама исто како и Македонија против Грузија мораа да решаваат во последните секунди. Срцето мислев ќе ми застане на последниот шут на турците. (не ме напаѓајте одма, исто чуство имав и кога Македонија играше вакви трилер завршници). :)
Инаку не знам зашто не правите разлика меѓу србоман/србофил и србин. ;)
 
M

MrzaRules

Гостин
го слушна ли некој коментаторов на Франција-Шпанија која ја тресна :eek:вика : Де коло е на паркетот а Батун се сели на клупата за резервни фудбалери :giggle:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom