Група Е- Втора фаза

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
@eiko:Инаку и браќата Гасол немаа некоја минутажа(мислам дека одмараа скоро цело полувреме),па на крај краева шпанциве ги полнеа ко од шега.
gi polnea so odlicen sut za 3......koj trgna 2 poluvreme.......inaku prvoto im beshe ocajno na spancite

a brakata igraa skoro po 20 min.......i dadoa za toa vreme vkupno 19 poeni ......sto za minutazata ne e malku........i bea faktor !!!!

spancite bez brakata se gola voda...........osobeno bez po stariot gasol........

davam samo mala prednost (za vlakno) kaj Spancite ...radi centarskite pozicii..........drugo ke bide souto za medal od Francija.......i podrugo ke svirat !
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе да беше Паркер нешто ќе се сменеше:pos:не ме заебавајте,глеајте како си играа лагана и ги полнеа,прво полувреме Наваро немаше промашај,второ Фернандез па Рејес.Имаат играчи за ротирање и тоа за продавање,а французи ако не е Паркер со некој влез и реномето да му судат фаули ништо не се.Влезови на сила и непогаѓање обрач при шут за три не е тоа кошарка.
 
H

HITCH

Гостин
Игорче ја коментира Литванија - Германија? :vozbud: Сега се уклучив, па не знам.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
И едниве и другиве во ваков опуштен меч имаат одлични проценти за реализација :vozbud:
Па обично во мечеви кои немаат голема важност и играчите се поопуштени гледаме поголемо шутерско шоу отколку воклучни натпревари. (не важи за НБА натпревари)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Шпанија
Франција
Литванија
Србија

Конечен изглед на листата на патниците во четврт финалето од групата Е.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ако ни се погодат Литванија (неда боже) тешко нам. Овој Валанчиунас ебате играчот како мене е 19 години а изгледа толку стрело и искусно што 2 пати барем додека гледав заби преку Каман кој е сируно двојно постар од него :)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
ne deka ocekuvava pobeda na Germaija od 1o i fazla razlika .......no ocekuvava borba golema i deka ke tepaat Germancite tesno iako Kemzura kreka deka oni ke tepale vaka naka

Dirk kolku sto izede kotek ovaa utakmica ne izede celo prvenstvo...........mnogu gruba igra na Litvancive..........mnogu kontakti trebase da se sudat nad Dirk i boksovi

domashniot teren si zavrshi rabota ......a i na drugava strana germancive mnogu posteni gi ostavaa litvancive da poentiraat na vlezovi ......trebashe i oni da igraat malku po necista igra i da nema lesni poeni........na krajot epten se rasutiraa germancive za 3 ama dzabe........

Kaman dominacija ......gi otepa i poeni i blokovi ........sosema ocekuvano.........

generalno germancite pokazaa so mecevite vo grupa E deka moze da igraat mnogu jaka odbrana.........i da gi usporat reprezentaciite ko Spanija i Litvanija........

dobro ke beseh da zavrshi Germanija so pobeda tesna .........radi vpecatokot.....sepak pokazaa germancite deka mozat za edna bronza da igraat.......
i ne im smeta protiv kogo ke igraat...........t.e so sekoj moze tesni utakmici da vadat

protiv Spanija izigraa tesno se do poslednite 2-3 min beshe neresheno..........so Litavnija isto........turcija ja tepaa mnogu posteno...

.....ama toa e.........

mecot so Spanija trebase da bide vlezot na Germanija za 1/4..............toa e
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Ако ни се погодат Литванија (неда боже) тешко нам. Овој Валанчиунас ебате играчот како мене е 19 години а изгледа толку стрело и искусно што 2 пати барем додека гледав заби преку Каман кој е сируно двојно постар од него :)
Играчиште е малиот упм. Од наредната година ( 2012 ) ќе настапува во Торонто Репторс
--- надополнето: Sep 11, 2011 8:07 PM ---
Па обично во мечеви кои немаат голема важност и играчите се поопуштени гледаме поголемо шутерско шоу отколку воклучни натпревари. (не важи за НБА натпревари)
Абе и ти си во право ама сепак....ако им потреба на Французите и Шпанците можат тие и подобро
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Играчиште е малиот упм. Од наредната година ( 2012 ) ќе настапува во Торонто Репторс
--- надополнето: Sep 11, 2011 8:07 PM ---

Абе и ти си во право ама сепак....ако им потреба на Французите и Шпанците можат тие и подобро
Ебате екипата Торонто, Барњани, Валанчунас и Калдерон :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Ебате екипата Торонто, Барњани, Валанчунас и Калдерон :)
Овој уште игра кошарка?
Едит - катастрофална грешка од моја страна. Млад бил Калдерон само 29 години. Мислев постар е а и не го видов за Шпанците па помислив се пензионирал човекот.....се извинувам
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Лажна слика беше натпреварот Шпанија - Франција, ќе видете следно играње, полуфинале, финале, ако се сретнат, што ќе биде... :)

Иначе, се надеваше некој (освен Боби) дека Германците ќе ги победат Литванците па дури и со 10+? :icon_lol:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Не можеш никако Шаренац да го споредуваш со нашиот Игорче, посебно не да го ставаш во вакви иронични коментари. Тој е коментатор само за кошарка, тоа му е специјалност, и има огромно познавање. А не како нашите коментатори што ги коментираат сите спортови и за сите се стручни (на МТВ на времето постоеше поделба, сега и таму е лудница). Изгледај повеќе натпревари со коментар на Шаренац, па ќе видиш дека тој не коментира натпревар, туку објаснува игра. Ти кажува што се игра, од каде е опасноста, каква одбрана треба, каков напад, зошто токму така се одвива играта и слично. Нашиот Игорче само кажува кој колку има поени, скокови и се пали како млад мајмун, често и непотребно.
Не ми беше намерата да ги девалвирам коментаторските квалитети на Срскиот коментатор...
Споредбата со Игорче беше на шега:)....дека Игорче повеќе се ГУБИ(а при тоа треси еден куп зелени)... кога ја коментира својата репрезентација...
Од тој аспект ги споредив....
Со оглед дека мислењата за Игорче горе долу се ЕДНОГЛАСНИ од речиси сите-ДЕКА ЧОВЕКОТ Е НЕВИДЕН КИКСЕР,:)и повеќе на шега го земаме сите...:),тоа ми беше поентата на споредбата....
Игорче не би го споредувал со друг квалитетен коментатор,да бидиме реални дечкото е далеку и од просечен коментатор,но сепак со својата искреност и возбуда кога ја коментира играта на нашата репрезентација се ВАДИ за сите бисери....:D
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Најбитно е да се победи и да се иде даље. Среќен сум за тоа, но мора да се подигне играта на повисоко ниво бидејќи во полуфинале грешките нема да ни се опростат.

Шпанија е јака, но не и непобедива. Мислам дека доста рано се испукаа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom