Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
ИДЕМО ДАЉЕ БЕ, кој сака нека збори, само удрите им ignore и кулирајте... само не мешајте Политика и Спорт и се ќе биде ОК, оти се гледа дека не знаете ништо од Историја (зборам за напатените души тука на форумот кој не ја знаат својата Историја ама битно први се по форуми (за исмејување де)) :helou:

Има Дана За Мегдана :wink:
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Време е Германија - Шампиони!
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Pa srbomani ste u kurac koga navivate za dusmanska drzava.
:pos2: :pos2: Остај не нас, ние србоманите такви сме, за душмани навиваме, навивај си ти за ПРИЈАТЕЛСКА Германија :) :) :)

Нема потреба од расправии на темава, не мешајте политики, посебно со луѓе како Спасо кој според постов е доста интелегентно човече. :toe:
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
326
Поени од реакции
56
ИДЕМО ДАЉЕ БЕ, кој сака нека збори, само удрите им ignore и кулирајте... само не мешајте Политика и Спорт и се ќе биде ОК, оти се гледа дека не знаете ништо од Историја (зборам за напатените души тука на форумот кој не ја знаат својата Историја ама битно први се по форуми (за исмејување де)) :helou:

Има Дана За Мегдана :wink:
Од толку што сте запалени србомани дури и изрекита ги кажувате на српски:pos2::pos2::pos2:

Се слагам со претходно кажанато Германија:Србија 3:0
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.877
Од толку што сте запалени србомани дури и изрекита ги кажувате на српски:pos2::pos2::pos2:

Се слагам со претходно кажанато Германија:Србија 3:0
Вие од што сте толку запалени германофили, дури и викате Deutchland uber alles... а под тие alles спаѓа и Македонија :tapp:
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Србин је луд, Србин је проклет једном га убијеш он хоче опет

абе Србија е сила бе каква германија најмалку нерешено играме со Швабите а може и да ги тепаме а за Гана немам зборови имаат неколку квалитетни играчи но не се спремни за 90 мин фудбал Африканците, реално не знаат да си ги штедат силите а тоа го заклучив на последниот куп на африкански нации, немаат никакви креативци во играта а и без Есиен мислам дека сме фаворити

СРБИЈА
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Гледам во другите групи нормално си коментираат,незнам што толку напињате.По мене Германија и Србија одат понатаму во 1/8 финале ,незнам понатаму...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Многу ќе биде битно да се освои прво место во групата земајќи у обзир дека нашата група се вкрстува со групата на Англија. Англија порано и не беше некој проблем но сега со Капело на чело според мене се едни од најсериозните фаворити за освојување на СП заедно со Шпанија. Така да мора да ја истучеме Немачка доколку сакаме полесно 8 ина финале.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom