Греење со пелети

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Ima li nekoj aber od kaj da se kupat peleti A1 klasa a da ne kostaat kolku nova pecka?! Ocigledno sanjam deka kje najdam ispod 300?!
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
870
Поени од реакции
1.378
Ima li nekoj aber od kaj da se kupat peleti A1 klasa a da ne kostaat kolku nova pecka?! Ocigledno sanjam deka kje najdam ispod 300?!
Tenka rabota. Probaj najdi gi Max Energy od Pehcevo, do pred 1 nedela prodavaa za 230 den, ali sega posle prvi mislam deka ne naogas pod 280.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
870
Поени од реакции
1.378

eve ti nesto najeftino sega, ama za A2
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059

eve ti nesto najeftino sega, ama za A2
Se javiv, 300 gi dava i ne dostavuva do Skopje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 декември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, можеби некој ги има комплет параметрите за подесувања за печка Milkuz royal 25kw.
Благодарам однапред.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
пријатели..... некој да не продава котел тука на пелети? да ен се откажа некој од котлето? барам да купам некои си 18 до 21 киловат од прилике..... и дај кажете искуства со екошпар милкуз и термофлукс ...
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.530
Поени од реакции
10.016
пријатели..... некој да не продава котел тука на пелети? да ен се откажа некој од котлето? барам да купам некои си 18 до 21 киловат од прилике..... и дај кажете искуства со екошпар милкуз и термофлукс ...
За Термофлукс само пофалби! Три години глич нема.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
За Термофлукс само пофалби! Три години глич нема.
Ми нудат термофлукс 25ка половен 3 сезони користен за 95 000. Мислам ко за половен дека е скап... сакам да греам нова добро изолирана куќа со грејна површина од 130м2 односно 330м3 на собна температура 23 степени . Куќата е со ниски плафони и нови пвц панелни радијатори со термостатски вентили. Ми рачунаа неколку луѓе искача дека ми треба 18 до 21 киловат.
Прашањата шо ме мачат се.
Дали е скап котелот шо ми го нудат за таа цена
Дали котелот може да се користи и на дрва или е само за на пелети
Дали е соодветен или е јак за мои потреви
Дали ако се одлучам за ваков појак котел истиот ке троши повеќе бидејки е јак и снажен или напротив ке ја намали потрошњата.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.530
Поени од реакции
10.016
Ми нудат термофлукс 25ка половен 3 сезони користен за 95 000. Мислам ко за половен дека е скап... сакам да греам нова добро изолирана куќа со грејна површина од 130м2 односно 330м3 на собна температура 23 степени . Куќата е со ниски плафони и нови пвц панелни радијатори со термостатски вентили. Ми рачунаа неколку луѓе искача дека ми треба 18 до 21 киловат.
Прашањата шо ме мачат се.
Дали е скап котелот шо ми го нудат за таа цена
Дали котелот може да се користи и на дрва или е само за на пелети
Дали е соодветен или е јак за мои потреви
Дали ако се одлучам за ваков појак котел истиот ке троши повеќе бидејки е јак и снажен или напротив ке ја намали потрошњата.
Па не се нормални..! Тој котел нов не кошташе 95к!
А и прејак е за твои потреби..
Барај нешто меѓу 13-15kw
 

Kajgana Shop

На врв Bottom