Градоначалничка листа на Кавадарци

ваш фаворит за шериф на Кавадарци

  • 1.Александар Панов-ВМРО-ДПМНЕ И ко.

    Гласови: 43 51,8%
  • 2.Д-р Јордан Нефчев-НСДП

    Гласови: 0 0,0%
  • 3.Душко Сапунџиев-независен кандидат

    Гласови: 16 19,3%
  • 4.Ратко Грков-СДСМ

    Гласови: 19 22,9%
  • 5.Ристо Атанасов-независен кандидат

    Гласови: 4 4,8%
  • 6.Андосија Ристова-ПОДЕМ

    Гласови: 1 1,2%

  • Вкупно гласачи
    83
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Абе не знаев дека има полотрончиња и у кав... ехехехе за оправдување на изостаноци се праат... ее едно време дур учев у гимназијата сдс не идеа нашколо а немаа ниту еден неоправдан... сеа сигурно е обратно а тоа е ПОГУБНО ... дечки заебите политика, фатите се за книга зш без образование цел живот газолижачи ќе бидете бе
 
Член од
6 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Абе не знаев дека има полотрончиња и у кав... ехехехе за оправдување на изостаноци се праат... ее едно време дур учев у гимназијата сдс не идеа нашколо а немаа ниту еден неоправдан... сеа сигурно е обратно а тоа е ПОГУБНО ... дечки заебите политика, фатите се за книга зш без образование цел живот газолижачи ќе бидете бе
Брат, ти да не си студирал право? Речникот ти е како да си дипломирал во класата на Фрчкоски.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
Сајбер Дуде,
Жал ми е што си увидел дека е поарно да престаниш да пишуваш оти немало ефект. Жал ми е оти,
ЗАЕДНО МОЖЕМЕ ПОВЕЌЕ
Чао!

Абер Донке,
Многу гледаш хорор филмови. Па ова се само локални избори, а не истерувања на ѓаволот, ноќ на вештици, франкенштајни или инвазии на вонземјани. Иако кога ги гледам некои кандидати...
Пишуваш за гилотини, кинење глави и попови. Тоа не е здраво. Така не се прави овој град.
Не се секирај за гилотињата ке дојде на ред...А чии глави ке летаат тоа не се знае...А кој е поголем вмровец можес само да се симнеш во просториите на ВМРО - ДПМНЕ во Кавадарци и да видиш , а можеби и ке се изненадис ако најдеш повеке од 10 луѓе со постара членска книшка од мене..Дури и ке ти се претставам ако сакаш за да нема забуна....А за гилотињата е она стравот лозјето го гува , ама во виа град нема никој страв од ништо...арамија не се станува арамија се раѓа...
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Хаха Грков се презива СДС-овецов. lol you killed yourself noob. :pos2: И после гласини дека соработувале со нашиов јужен непријател... ма нееее зашто?
 
Член од
9 март 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Прогнозирајте!

Останаа уште 4 дена до гласањето.
Ајде да го прогнозираме резултатот во Кавадарци.

Повелете прогнозирајте колку гласови ќе освојат кандидатите за градоначалник, советничките листи и кандидатите за претседател во Кавадарци.

Кој ќе почне прв?
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Останаа уште 4 дена до гласањето.
Ајде да го прогнозираме резултатот во Кавадарци.

Повелете прогнозирајте колку гласови ќе освојат кандидатите за градоначалник, советничките листи и кандидатите за претседател во Кавадарци.

Кој ќе почне прв?

Имало некоа бајачка у Ваташа за тиа работи.:)
Не сме гатачи мајка му стара...
Бар според мене, втор круг е повеќе од извесен.:toe:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ako ja zemam anketava na kajgana za relevantna-jasno e
ako vidime deka SDSM i NSDP namesto zaednicki nastap ke izgubat baagi glasovi..a i nezavisnite ke fane nesto....taka da panov ostanuva:toe:pobednik......ama ne e vazno koj e samo da gleda da ja sredi rabotava..mislam kavadarci sepak ne e katastrofa vza razlika od drugi gradovi koi se vo polosa situacija...ama sepak ima potencijal koj za zal ne e iskoristen-mislam pred se na zemjoidelieto kade vinoto go prodavame u cisterni kolku edno sinalko...Ahhhh
 
Член од
19 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1

градоначалници:


Александар Панов ...... 11.000
Ратко Грков ................ 3.500
Душко Сапунџиев ........ 1.700
Јордан Невчев ............. 1.200
Ристо Атанасов .............. 700
Андосија Ристова ........... 300


советници:

ВМРО-ДПМНЕ ................. 11
СДСМ ............................. 5
Панчо Минов ................... 2
НСДП ............................. 1
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131

градоначалници:


Александар Панов ...... 11.000
Ратко Грков ................ 3.500
Душко Сапунџиев ........ 1.700
Јордан Невчев ............. 1.200
Ристо Атанасов .............. 700
Андосија Ристова ........... 300


советници:

ВМРО-ДПМНЕ ................. 11
СДСМ ............................. 5
Панчо Минов ................... 2
НСДП ............................. 1

За Андосија ако гласат 300 луѓе, имаш пиво од мене...:pos:
 
R

RAYTHEON23

Гостин

градоначалници:


Александар Панов ...... 11.000
Ратко Грков ................ 3.500
Душко Сапунџиев ........ 1.700
Јордан Невчев ............. 1.200
Ристо Атанасов .............. 700
Андосија Ристова ........... 300


советници:

ВМРО-ДПМНЕ ................. 11
СДСМ ............................. 5
Панчо Минов ................... 2
НСДП ............................. 1
a vo kolku cekori ke se prerodime...nemoj kolku glasa tolku cekori
 
Член од
19 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
Не се срамите, прогнозирајте

Ако сте толку паметни, ајде да ја видиме вашата прогноза.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ако сте толку паметни, ајде да ја видиме вашата прогноза.

Е па тоа е бе баце...не знам, да знам би напишал нешто.
Александар е фаворит тоа е факт, ама како што покажала историјата и пред тоа (кога Ѕвонко беше голем фаворит) исходот беше сосема друг. Поради тоа не прогнозирам и затоа мислам дека е некако извесен втор круг во кој се можни катаљарда комбинаторики...:toe:
 
Член од
7 март 2009
Мислења
15
Поени од реакции
4
ууу 11 000 гласа
ти бе другар знаеш ли што се 11 000 гласа или така напамет пишуваш тоа се 6 000 фамилии. ти да не мислиш народот трава пасе или оти панов го пикнал татко ти чистач у комуналец и он е цар за вашето семејство. Со два денара субвенции фамилија не се ране општината пропадна од такви како вас не изделкани дрва. Излеваш од дома и у калта цапаш директно. Продуктивноста на еден човек се гледа од почетокот а не ако станам градоначалник се ќе направам. ти ако до сега ништо не си направил нема ни да направиш нешто повеќе. Заклучок! - 10 години на високо место во Комуналец колку што гледам овде што се пишувале 4 години советник. ИЗЛЕВАМ ОД ДОМА ПРАШИНА ГОЛТАМ, МИЖАМ ДОДЕКА ОДАМ НА РАБОТА ОТИ АКО ГИ ОТВОРАМ ОЧИТЕ КЕ МИСЕ ЗГРОЗЕ ОД ГЛЕТКАТА и сега сакам ГРАДОНАЧАЛНИК да бидам се ќе изнаправам. БРАВОС. Неисполнета детска желба, која и доколку се исполни само ке треба да си купиме сите по еден пар гумени чизми и наочари за слепци. ТОЈ ШТО ЗНАЕ ДА СТВАРА ТРЕБАЛО ДО СЕГА ДА СТВОРЕ И ДА НАПРАВИ НЕШТО.А не да чека градоначалник да стане.

Доволно е свесен овој народ јас мислам, да гласа мудро не му е потребен некој си ЧУДОТВОРЕЦ со две прочитани страни во животот негов мизерен. бидејќи тоа што го пишува и тој не знае што е и што значи.

Жалам само за партииската војска таа останува само на 5-те стотки што ке ги добие од изборите.и после пак ке си ги метиме улиците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom