Градежен факултет

Член од
14 април 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
ПРВ - семестар
- Математика I
- Физика
- Нацртна геометрија (цртање)
- Информатика
- Англиски/Германски
- Физичка култура

ВТОР - семестар
- Математика II
- Статика (физика)
- Градежни конструкции (цртање)
- Инжинерска геологија (easy mode)
- Auto CAD (компјутерска програма)
- Физичка култура

Фала за одговорот, но ако не ти претставува проблем ке можиш да ми ги кажеш предметите и за втора и трета ?? ( овие за геодезија се така?)
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Фала за одговорот, но ако не ти претставува проблем ке можиш да ми ги кажеш предметите и за втора и трета ?? ( овие за геодезија се така?)
http://www.gf.ukim.edu.mk/
еве ти ја страната расчепкај малце.. (y)
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Фала за одговорот, но ако не ти претставува проблем ке можиш да ми ги кажеш предметите и за втора и трета ?? ( овие за геодезија се така?)
Не, предметите се на градежништво (конструктивна, патишта и хидротехника).
 
Член од
14 април 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
а некој ке можи да ги кажи предметите за геодезија?
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Kako ste uspevale da gi pominete usnite ispiti po geodezija(osnovi, geo1,geo2 ) ?
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дали некој знај како ќе бидат испитите по Физика и Нацртна геометрија...? или доколку имате некои прашања/цртежи што би можеле да се паднат на испит ќе ве молам да ми ги испратите :)))
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Kako ste uspevale da gi pominete usnite ispiti po geodezija(osnovi, geo1,geo2 ) ?
Со учење друже инаку многу тешко на среќа е кај ЈЈ. Јас пробав на среќа првиот пат и по Основи и по Геодезија 1 али ништо од бизнисот. На некои од колегите му се потрефи да научат само по 10тина лекции и од нив да му се паднат, али тоа што тие го викаат среќа јас го викам наместена среќа (пријатели) бидејќи на истите му се погоди и по многу други предмети така на среќа со 1 ден учење да положат предмети. Јас за основи се турив од учење една недела од дома не мрднав, исто и за геодезија 1. Имаше некои комбинации по геодезија 1 али последната година знам дека ЈЈ почна да дава и други лекции (т.е „ЦЕЛ УЧЕБНИК“). Поздрав и со лесно оти знам колку се интересни за полагање тие предмети, да ме натера некој да ги преполагам ќе се отпишам од факултетот. Туку сега катастар ми е маката мене, мамето ни го расплака бате Ване
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
А некој да ми каже шо како иде Механика на почви..што отприлка се учи(дали има задачи,теорија,колку е тешко)...
 
Член од
23 јули 2012
Мислења
93
Поени од реакции
89
Урбана антропологија
Социологија на претпријатија
Градежни објекти и животна средина
Градежна физика
CAD ориентиран софтвер
Менаџмент во градежништвото
Web дизајн кој е најлесен како изборен предмет ? :)
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Урбана антропологија
Социологија на претпријатија
Градежни објекти и животна средина
Градежна физика
CAD ориентиран софтвер
Менаџмент во градежништвото
Web дизајн кој е најлесен како изборен предмет ? :)
само аутокад и урбана антопологија ке ви дадат да бирате..бар така беше лани...шо и да земеш е лесно
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
Со учење друже инаку многу тешко на среќа е кај ЈЈ. Јас пробав на среќа првиот пат и по Основи и по Геодезија 1 али ништо од бизнисот. На некои од колегите му се потрефи да научат само по 10тина лекции и од нив да му се паднат, али тоа што тие го викаат среќа јас го викам наместена среќа (пријатели) бидејќи на истите му се погоди и по многу други предмети така на среќа со 1 ден учење да положат предмети. Јас за основи се турив од учење една недела од дома не мрднав, исто и за геодезија 1. Имаше некои комбинации по геодезија 1 али последната година знам дека ЈЈ почна да дава и други лекции (т.е „ЦЕЛ УЧЕБНИК“). Поздрав и со лесно оти знам колку се интересни за полагање тие предмети, да ме натера некој да ги преполагам ќе се отпишам од факултетот. Туку сега катастар ми е маката мене, мамето ни го расплака бате Ване
за Јовче лош збор да не слушнам... нареден пат удрете го со четирите книги од глава... уште со единицата ме метка...
 

zxcv

tu ti tu rum tu
Член од
23 октомври 2010
Мислења
133
Поени од реакции
139
Урбана антропологија
Социологија на претпријатија
Градежни објекти и животна средина
Градежна физика
CAD ориентиран софтвер
Менаџмент во градежништвото
Web дизајн кој е најлесен како изборен предмет ? :)
Sociologija na pretpijatija da si zemes i ic gajle da si nemas :)
mnogo e lsno, ima samo 1 kolokvium i seminarsku da napravis (ako sakas)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ме влечит, ама тешко ми се гледат, јас во средно не учам физика, а овде гледам Физика и Математика се како основни.. Впрочем средно и предметиве шо ги имам исто ко да ги немам, така да и на било кој факултет да се запишам ќе битит тешко...

Ме интересират мислење од студентите на факултетов, дали доколку би биле како мене без многу познавање од средно школо, дали сепак би се запишале на него?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom