Градежен факултет

Член од
26 јануари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo decki, se sluci da ne zemam potpis na vreme a profesorot da zamine vo penzija i sega noviot profesor ne dozvoluva da polagam bez potpis od stariot profesor, iako imam steknato pravo na potpis. Dali nekoj go imal ovoj problem i dali znae resenie? Fala vi
 
Член од
12 март 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво,сакам да прашам дали има некој кој би можел да ми предложи кој софтвер да го одберам по предметот софтверски пакети ..Ви благодарам одднапред :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Здраво,сакам да прашам дали има некој кој би можел да ми предложи кој софтвер да го одберам по предметот софтверски пакети ..Ви благодарам одднапред :)
Не знам што имате на понуда, али Civil 3d, ArcMap ќе ти користат за цел живот, исто и Quantum Gis.
 
Член од
12 март 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Не знам што имате на понуда, али Civil 3d, ArcMap ќе ти користат за цел живот, исто и Quantum Gis.
Ви благодарам.Го избрав Quantum Gis,задачата ни е сами да одбереме што ќе работеме во него и сами да го научиме софтверот,би можеле ли да ми кажете што би можело да се работи во него (нешто што ќе може да го совладаме без стручна помош) Извинете што ве замарам :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Ви благодарам.Го избрав Quantum Gis,задачата ни е сами да одбереме што ќе работеме во него и сами да го научиме софтверот,би можеле ли да ми кажете што би можело да се работи во него (нешто што ќе може да го совладаме без стручна помош) Извинете што ве замарам :)
Комплетен ГИС софтвер ти е Quantum GIS, има скоро се што има во ArcMap, предноста е што е оупен сорс, па не ти требаат лиценци.
Се што може да се сработи во било кој друг гис софтвер, геопросторни анализи од секаков тип.
Имаш на youtube туторијали, кога ќе заглавиш ќе ти помогнеме.
https://www.youtube.com/watch?v=aLmMovuydqI
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
дали некој може да ми даде број од некој приватен професор што може да ми го изработи планот по предметот основи на сообраќајницци?
 
Член од
31 август 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки, дали некој има искуство со вонредно студирање на Градежништво 3+2 притоа со полно работно време? Дали ако си вонреден студент си ослободен од присуство на предавања/вежби,изработка на програми и колоквиуми? Благодарам
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Здраво дечки, дали некој има искуство со вонредно студирање на Градежништво 3+2 притоа со полно работно време? Дали ако си вонреден студент си ослободен од присуство на предавања/вежби,изработка на програми и колоквиуми? Благодарам
Да и диплома ти даваат на упис. Ништо повели и друг пат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom