Градежен факултет

Член од
10 декември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
5
Четврта година сум и сакам да се запишам на градежен факултет па сакам некои информации околу факултетот, смеровите...матура не знам кои предмети да ги полагам не знам кој избор на предмети е најдобар ...се запишуваат ли мн студенти на факултетот (општо на сите смерови) ? дали лесно се влегува во државна квота?...математика и физика ми идат..
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Четврта година сум и сакам да се запишам на градежен факултет па сакам некои информации околу факултетот, смеровите...матура не знам кои предмети да ги полагам не знам кој избор на предмети е најдобар ...се запишуваат ли мн студенти на факултетот (општо на сите смерови) ? дали лесно се влегува во државна квота?...математика и физика ми идат..
Ако имаш од 85 бода па нагоре на матура ќе влезеш во државна сигурно..смеровите на страната најдобро можеш да си прочиташ,конструктивна е као најјака насока..за матура земи си мак,мат,анг и инф :)))
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
5
Ако имаш од 85 бода па нагоре на матура ќе влезеш во државна сигурно..смеровите на страната најдобро можеш да си прочиташ,конструктивна е као најјака насока..за матура земи си мак,мат,анг и инф :)))
Фала многу!
 
Член од
8 септември 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Дали има вработување со овој факултет т.е. дали е перспективен ?
 

Pallatino

Батулец
Член од
29 декември 2011
Мислења
63
Поени од реакции
21
За физикава ако може по опширно нешто кажете ми бидејки делот од физиката магнетни појави, наизменична еднонасочна струја баш и не ми оди а другиот дел и повеќе ми оди и поинтересен ми е
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
За физикава ако може по опширно нешто кажете ми бидејки делот од физиката магнетни појави, наизменична еднонасочна струја баш и не ми оди а другиот дел и повеќе ми оди и поинтересен ми е
Физика за чудо е многу лесна во прв семестар,ја бев камен во средно,а сеа си ја положив од колоквиуми...
 

Pallatino

Батулец
Член од
29 декември 2011
Мислења
63
Поени од реакции
21
а дај под објасними ако можеш за математикиве шо значи математика кец, двојка пошо средно сум и тој дел не ми е баш јасен
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
во математика 1 учиш аналитичка геометрија,графици,изводи,интеграли...а во 2 учиш матрици,сферна тригонометрија,парцијална диференцијација,двојни интеграли и тн...математика 1 слушаш во прв семестар,двојката во втор..ти треба потпис од кец за да слушаш двојка :))
 
Член од
11 јули 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
може ли некој да ми каже дали имам шанса да се запишам на градежен затоа што државната матура мак. 5 а мат со 3....иначе математика сум имала секогаш 5
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
може ли некој да ми каже дали имам шанса да се запишам на градежен затоа што државната матура мак. 5 а мат со 3....иначе математика сум имала секогаш 5
можеш...колку бода имаш од средно собрано?
 
Член од
11 јули 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
ја лани со 83 бода влегов во државна квота конструктивна насока..па и годинава изгледа ќе биде слично
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Кој студентски дом освен Кузман би бил добар за седење (во смисла да не е многу далеку, и да е посолиден) за студирање на Градежен факултет? Знам дека Кузман е најблиску, ама немањето на ве-це во секоја соба е мал проблем..
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
Со 89 дали можеш државна квота, пример на геодезија?
би требало да можеш, пред се зависи колкав број на кандидати ќе има и од тие шо ќе се пријавени колку поени ќе имаат, а после зависи и дали како минатава година ќе ја прошират квотата или не...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom