Го лажеме ли партнерот во креветот!? Зошто?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Дали вие некогаш сте го излажале вашиот партнер дека сте доживеале оргазам!?
Дали само некогаш (ненамерно) сте посакале да го ”направите посреќен” со тоа што ќе го уверите во неговата машкост и сигурност дека може да ве задоволи? Или и сето тоа не е некоја страшна работа ако некој се сака доволно..


Денес сексот веќе не е табу тема, а со тоа и прашањето за навистина доживување на оргазам се поставува како ”голем” проблем.
Многу девојки (а и постари жени) сеуште се наоѓаат себеси засегнати од прашањето: Дали досега навистина сум доживеала оргазам?
Не ни се потребни статистики за да докажеме дека тоа е факт, кој бил одсекогаш присутен помеѓу паровите (посебно оние кои немаат среќен крај е главната причина).
Нема девојка која ниту еднаш во животот не ”излажала” дека го постигнала врвното задоволство со својот партнер.
Можеби и тоа е подобро, знаејќи ја ”ново-старата” ситуација со машкиот пол кој посебно во нашиве ”мали-големи” градови имаат голем проблем со егото!


Па.. жени!?:icon_roll

 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Нема девојка која ниту еднаш во животот не ”излажала” дека го постигнала врвното задоволство со својот партнер.
И јас мислам така, така да, одговорив на прашањето нели?:icon_lol:
Не, стварно ... со оглед на тоа што секој човек е различен, секој сака различни работи, и поретко ќе се најде партнер што му одговара ... јасно е дека е така. Па и со тие што ни одговараат неможе секогаш да доживееме оргазам, најчесто во оние ситуации кога имаш 4-5 минути време одповеќе па ајде да ги искористиш ... :icon_lol: :baeh:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Да бе,и ја симулирам оргазми од време на време:pos: :pos: :baeh:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Тешко ви е вас што неможе да лажете ... ама па затоа и полесно стигнувате до истите ... затоа не коментирајте вие тука:pos: :baeh:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Симулирав еднаш ко помлад дека не свршив и продолжив со полн кондом! : )

Шљапкаше цело време, ми беше неугодно, ем страв да не се дупне и да ја полијам, па фејкирав дека страшно ми се приоди по голема нужда, па така направив замена на гума во "сервисот".
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ne se smejte ja stvarno ednas morav da gluman (fala bogu imasv mantil preku toa)...ej cel saat i vise nemozev da dojdam do kraj.......nisto ne osetiv dali bea toa mantilite debeli ili ona kako da kazam eeeee mislam taka razsirena...ne znam
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
LouWeed напиша:
ne se smejte ja stvarno ednas morav da gluman (fala bogu imasv mantil preku toa)...ej cel saat i vise nemozev da dojdam do kraj.......nisto ne osetiv dali bea toa mantilite debeli ili ona kako da kazam eeeee mislam taka razsirena...ne znam
Туку што си правел ти со мантил? Мантилите ме асоцираат на лоши чичковци кои се кријат потемниците и демнат жртва:pos:

Шала на страна... Јас до сега не сум глумела никогаш, едноставно не знам да глумам:( А најмногу се нервирам кога ќе ме праша: сврши? Ај да праша до кај сум, ама дали свршив?:icon_eek: Па дали сум свршила или не, се познава!
И така... не велам дека никогаш не би изглумила, но до сега не сум.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
The`bItCh напиша:
Дали вие некогаш сте го излажале вашиот партнер дека сте доживеале оргазам!?
Дали само некогаш (ненамерно) сте посакале да го ”направите посреќен” со тоа што ќе го уверите во неговата машкост и сигурност дека може да ве задоволи? Или и сето тоа не е некоја страшна работа ако некој се сака доволно..
Денес сексот веќе не е табу тема, а со тоа и прашањето за навистина доживување на оргазам се поставува како ”голем” проблем.
Многу девојки (а и постари жени) сеуште се наоѓаат себеси засегнати од прашањето: Дали досега навистина сум доживеала оргазам?
Не ни се потребни статистики за да докажеме дека тоа е факт, кој бил одсекогаш присутен помеѓу паровите (посебно оние кои немаат среќен крај е главната причина).
Нема девојка која ниту еднаш во животот не ”излажала” дека го постигнала врвното задоволство со својот партнер.
Можеби и тоа е подобро, знаејќи ја ”ново-старата” ситуација со машкиот пол кој посебно во нашиве ”мали-големи” градови имаат голем проблем со егото!


Па.. жени!?:icon_roll
Edna zena si misli -- srcki :)
Sekoja poiskusna zena koja misli deka orgazmot e stvar na "pile" ili potezi e zena koja nikogash ne donela zaklucoci od iskustvo tuku od rekla kazala - na pomladite i neiskusni im se prasta.
The_Bitch` poslednata recenica gore vo boldiranoto nekako ne mi se poklopuva so ona "da go napravite posrekjen."
Nemoznosta da se dozivee orgazam od strana na zenata ne e nikogash krivica na mazot (prviot koj ke mi poveruva vo ova ke go mazam) normalno ne zboruvam ovde za mazi prema koi dadenata zena nema custva i zatoa velam poslednata recenica ne ide zaedno so prvite dve. Zoshto -- zatoa shto e naucno dokazano deka zena ako saka, moze da dozivee orgazam bez maz da ja dopre, bez da ja pogledne -- samo so pomislata na nego. Tako da, ako go sakash i imash emocii nabildano prema nego -- negoviot performans ne e biten, se e vo glavata.
Ako e one night stand so nekoj cisto za da se ima sex, cisto eto da se legne - am ako saka kama sutra personifikacija neka e, nema sansi.

Plus, ako zena sama sebe si voopsto si go postavi prasanjeto "dali doziveav vrhunac" treba odma da si znae deka ne e.
Nema tuka prasanja, se znae dali e ili ne. Onaa shto seuste se prashuva, nikogash ne e.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
pearl напиша:
Што ви е бре луѓе??? :icon_eek: :icon_eek:
Ма кој го врти него, тој не е битен у ситуацијава.
Нели се шалиш? Или ја, вака со гурелки во очиве, пропуштам нешто.
Точно е дека за мажите повеќе важи мај-плежр-ис-јур-плежр (или мене ми се посреќило), ама во никој случај не би можела да кажам дека нивното задоволство мене ништо не ми значи. Напротив. Ако за така, ене гума, пластика, титаниум во сите големини и брзини.
И да, оргазми не глумам. Би сакала да можам да потскријам некој, или бар првите 38. :wink::icon_lol::icon_lol:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Е де де.. Не еднаш... По 2-30 пати при однос ми глумат... А ја глуп и наивен, ниеднаш не ги фаќам у тоа глумата...

Тоа ти е.. Не е секој роден за научник, мора да има и мутави како мене на овој свет...
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Бисера, се истуширав и прочитав. Јано ми е ко бел ден.:wink:
Дупине, не знам зашто си станал толку осетлив, а би рекла и негрижен во читањето на постовите. Ти бар би требало да знаеш дека како што има жени што тешко свршуваат (тејкс тајм), не' има и такви кои пребрзо свршуваме. За многу мажи тоа значи крај на филмот. Не на епизодата, туку на филмот - мајнд ју! Не контаат или не можат да сочекаат да се случат некои следни свршувачки, а хидрауликата им функционира еднократно. Со такви партнери, посакувам да можам да бројам овци, да захеклам нешто, да ги спастрам контакциите и да зачепам - некако.:icon_conf
Дали сум јас сега појасна?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Ја не го лажам никогаш : си знае дека понекогаш може да ја пробам јанијата на комшијата!!! :wink:

Кој лаже и краде, чорапите...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.394
Dolphin напиша:
Е де де.. Не еднаш... По 2-30 пати при однос ми глумат... А ја глуп и наивен, ниеднаш не ги фаќам у тоа глумата...

Тоа ти е.. Не е секој роден за научник, мора да има и мутави како мене на овој свет...
Јас имам слушнато дека една дури 39 пати ти изглумила!

Јас неам глумено и (мислам) дека ми немаат глумено. Него муабетот ми беше за она „до кај си?“ и „сврши ли?“ - нема поглупо нешто од тоа да прашаш или да те прашаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom