Господе чувај ме од пријателите ...

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
moTaro напиша:
Чекај сеа што е работава.
НЕ
или
Пријатели ?
НЕПРИЈАТЕЛИ, кои ти глумат пријатели и на крај те заебуваат:icon_mad::icon_mad::icon_mad:

doti4nata напиша:
sto pravam?!
hmmm placam,se deram,go oteruvam u pm,pa pak placam i na kraj ja razgleduvam cela situacija,sfakam deka ne vredi,i se ubavo sto sme imale e ednostavno minato svrseno i go brisam od lista na poznati!
Da tocno deka nisto ne boli kako prijatel sto te zaebuva,pogotovo ako si mu veruvala...
Зарем плачеш за некој кој не е вреден ? Кога ќе те повреди, паметно е да трошиш солзи на него!?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Ako nekoj od prijatelite poshteno me zaebe,togas navistina on za mene veke ne postoi.Ova od iskustvo go kazuvam.Ili mi e prijatel,ili voopsto ne komuniciram so nego.Treto nema.Zvuci prepotentno,no nikoj ne e podobar i popameten od mene za da me zaebava.(ne kako nekoja deviza tuku odnos kon nekoj koj ti se pravi prijatel).Na toj nacin se uspeva so pomala gorcina da se podnese porazot i navredata.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Pa ne e vazno dali vredi ili ne tuku dail ti znaci ili ne...
I DA,koga nekoj mi znaci povekje od se i koga go sakam faktot deka bas taa licnost postoi vo mojot zivot i mi e prijatel,a posle me zaebuva i pokazuva deka ne vredi...placam i toa mnogu...mozebi zosto sum ispadnala glupa i sum veruvala,a ne trebalo,mozebi zosto sum ednostavno povredena ali vazno placam
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
doti4nata напиша:
Pa ne e vazno dali vredi ili ne tuku dail ti znaci ili ne...
I DA,koga nekoj mi znaci povekje od se i koga go sakam faktot deka bas taa licnost postoi vo mojot zivot i mi e prijatel,a posle me zaebuva i pokazuva deka ne vredi...placam i toa mnogu...mozebi zosto sum ispadnala glupa i sum veruvala,a ne trebalo,mozebi zosto sum ednostavno povredena ali vazno placam
Епа драга дотична, чувај се повеќе од такви пријатели во иднина и не верувај на секој, луѓето злобни се денес...:icon_roll
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
ThA-BiTcH напиша:
НЕПРИЈАТЕЛИ, кои ти глумат пријатели и на крај те заебуваат:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
Ц ц ц Еееееј педери бе.. Па како можат????

Пу јазк...
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
KoNtEjNeR напиша:
kako reagiras koga iskacas so drustvo sednuvate na kafe a toj/taa e dojden/a so tvojata najdobra drugarka ?
sto dokolku nekoj/a od toj/taa sto te zaebal/a saka da se smirite ?
srce vaka... edna rabota...prijatelstvoto se neguva so godini...nemozes da kazez za nekogo deka ti e vistinski prijatel ako si so nego 1-2 pa i 3 godini...vistinskite prijatelstva ne se ragaat prekuvecer i ne umiraat preku vecer...najocigledno ne vidov vo profil nemash poveke od 20 god. i taka razmisluvash...btw jas imam prijateli tie se 6 i so niv sum uste od mojata 8 godina...se drugo za mene e "prijateli" koi mozat da te izneverat, da zastanat protiv tebe koga najveke ocekuvash deka ke ti pomognat itd da ne ja razvlekuvam sega...mislam deka skontavte shto sakam da kazam...a za tie 6-te raka vo ogan stavam...nema shansi posebno sme privrzani i nema shansi!...barem ovie 18 godini sekogash koga bilo potrebno na nekoj neshto ili slicno i vo nedaj boze momenti bilo kade da sme pomagame na sekakov mozen nacin...inaku najgolem prijatel mi e majka mi! ne e vo tie 6 no za nea garantiram so glava ne so race :icon_lol:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
ThA-BiTcH напиша:
Епа драга дотична, чувај се повеќе од такви пријатели во иднина и не верувај на секој, луѓето злобни се денес...:icon_roll
da de...ti najdobro znaes kolku se zlobni zatoa kje ti veruvam...plus na (NE)prijatelite treba da im se veruva neli?!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
doti4nata напиша:
da de...ti najdobro znaes kolku se zlobni zatoa kje ti veruvam...plus na (NE)prijatelite treba da im se veruva neli?!
Не треба да им се верува на НЕпријателите, али јебига се дешава и тоа. Луѓе сме, грешиме.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
ThA-BiTcH напиша:
Не треба да им се верува на НЕпријателите, али јебига се дешава и тоа. Луѓе сме, грешиме.

aham...kako bese toa ti si greska mog zivota ali jebiga ti si moja najdraza prijateljica...
nego jas dadov mislenje i se otkazuvam od temava posto mislam deka ne ja otvori za nasi muabeti...
i btw neznaev deka tolku te pogodi muabetot na mirc pa se aktivirase na site temi za toa kolku se losi prijatelite...jas ako praev taka posle sekoj nas muabet kje imav preku 1000mislenja ali toa e toa,sekoj reagira razlicno koa e povreden i nekad sfaka kako mu e na drugiot koga on se ponasa ko sto ne treba....

I za kraj sovet od mene-Ne gi zaebuvajte drugarkite/drugarite,a ako oni vas ve zaebat batalete gi i ne se zamarajte posto da povratis izgubena doverba i izgubeno drugarstvo e dzabe potroseno vreme....

pozdarv :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
doti4nata напиша:
a
nego jas dadov mislenje i se otkazuvam od temava posto mislam deka ne ja otvori za nasi muabeti...
i btw neznaev deka tolku te pogodi muabetot na mirc
pozdarv :)
Не знаев Мици, дека толку ќе се најдеш во улогата на НЕПРИЈАТЕЛ. Фала ти што и официјално го потврди тоа. Ајде сега поздрав и до тебе.
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
А бе ај шо ви е. Уште колку ќе ве заебуваат пријатели. Мислам на ЗАЕБУВААТ.
Само убавите работи се паметат.
 
Член од
9 ноември 2005
Мислења
170
Поени од реакции
3
Пријателство мора да постои,тоа е една од есенцијалните работи без која животот не е целосно инкарниран.Но работата е во тоа што не треба премногу да се приврзуваме за пријателите.Или кажано со други зборови да стануваме зависни од неко пријател па потоа кога би не заебал да плачеме и да стануваме депресивни.Едноставно успевам да живеам со пријатели и тоа многу,но секогаш им давам од мене онолку колку што сметам дека е доволно за после да не жалам дека сум изгубил премногу.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Да Бич и Дотичната ви ги избришав мислењата ... полека малку ... ај продолжете сега како што си започнавте ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom