Горан Пандев

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
лол вори се запна во Пандев, бог е човекот, се освоил во кариерата, со 95 насто од тие шо ги глеаш на телевизија можи да се спореди, па уште нелегални милиони хахаха
Само една замерка имам за него а то е шо прај клуб од ново, а можеше брендот Беласица да го воздигни.
Долго време се бореше да ја земе Беласица, ама претходниот газда (Перо) поставуваше некои нереални услови. После во клубот влезе локална мангупарија преку Пинда и уште толку беше невозможно да го преземе тимот. Реално немаше друга опција освен да си отвори свој тим или да се реши да инвестира во Тиверија или Турново.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Македонски синдром. Знаат дека Пандев има пари и одма се бараат милионски суми...
ne e samo do toa, baraat pari deka kolku sto znam i stadionot e povrzan so klubot, a toj vredi mnogu bidejki e prilicno sreden. i pred pandev imase zainteresirani, na primer eden nas stoper (ne mi teknuva imeto) so negovi poznati od belgija, no i togas ne padna dogovor. slicno e kako sega kaj vardar, ima infrastruktura, pa nekoi sakaat da go kupat klubot ama ne se spremni da platat za infrastrukturata.
 
Ф

Флеш

Гостин
Мрш бе таму,Пандев е смрека ....


 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
14
Goran Pandev e najdobriot igrac vo Istorijata na Makedonskiot fudbal i treba da se ima respect kon nego ...
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
ne e samo do toa, baraat pari deka kolku sto znam i stadionot e povrzan so klubot, a toj vredi mnogu bidejki e prilicno sreden. i pred pandev imase zainteresirani, na primer eden nas stoper (ne mi teknuva imeto) so negovi poznati od belgija, no i togas ne padna dogovor. slicno e kako sega kaj vardar, ima infrastruktura, pa nekoi sakaat da go kupat klubot ama ne se spremni da platat za infrastrukturata.
Игор Ѓузелов да не е?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Уште 3-4 ќе закачи сезонава минимум.. па ќе се одлучува следната сезона , ако остане да игра во Серија А уопште , ипак ќе полни 37 во Јули ... уна маџиа ди Горан Пандев :cool:..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Уште 3-4 ќе закачи сезонава минимум.. па ќе се одлучува следната сезона , ако остане да игра во Серија А уопште , ипак ќе полни 37 во Јули ... уна маџиа ди Горан Пандев :cool:..
Goran Pandev - Welcome to Lecce | Best goals, assists | HD Highlights

:D

Ех, ваму со Мота мислам ќе си вршат работа, особено ако останат во Серија А, ќе си крцка таму Пандев ќе влага од клупа ваму таму..што да не..

Башка не би се изненадил ако остане во клубот и после пензионирање
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
1 down 11 to go :D

Втор најдобар стрелец на Џенова е, со гол помалце од Куаме. Повеќе голови од СМС и Инсиње има на пример (да, да, не се исти играчи, знам :D )
Автоматски споено мислење:

И ист број на голови со Пјонтек иако во послаба екипа игра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom