Големо Kосово е поголема опасност од голема Албанија

  • Креатор на темата oon
  • Време на започнување

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
http://bg.wikipedia.org/wiki/Арбанаси
ахахахахахаххахахахахахахахахахахахахахахахахахаахахахахахахах КРАЈ
Ти бил чудак мора и со тоа што некое селце област или било што се вика Арбанаси ќе докажеш дека имало од твоиве таму ? XD аууу па Македонија се појавува во Аргентина , САД , грција , бугарија цигари знам дека има Македонија во Аргентина и што треба да речам на тоа дека Македонците биле населени дури до Латинска Америка :D
Батали ова глупостиве ќе ти се смеат :)
Ај кога више тргна и ти со шега па најдов нешто мн добро башка ниедна Македонка досега не ми била секси колку оваа давам рака искрено :) http://press24.mk/video/zabava/fotovideo-najzgodnata-albanka-vo-makedonija-gi-pokazha-gakjichkite
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.700
http://bg.wikipedia.org/wiki/Арбанаси
ахахахахахаххахахахахахахахахахахахахахахахахахаахахахахахахах КРАЈ
Ти бил чудак мора и со тоа што некое селце област или било што се вика Арбанаси ќе докажеш дека имало од твоиве таму ? XD аууу па Македонија се појавува во Аргентина , САД , грција , бугарија цигари знам дека има Македонија во Аргентина и што треба да речам на тоа дека Македонците биле населени дури до Латинска Америка :D
Батали ова глупостиве ќе ти се смеат :)
Ај кога више тргна и ти со шега па најдов нешто мн добро башка ниедна Македонка досега не ми била секси колку оваа давам рака искрено :) http://press24.mk/video/zabava/fotovideo-najzgodnata-albanka-vo-makedonija-gi-pokazha-gakjichkite
Кога ќе најдеш докази за било какво постоење пред 17 век и во Бугарија тука сме сега за сега не ми реплицирај и онака бараше пиксели за мене ;)
Бараше докази, доказ ти најдов, каде во 15 век во Бугарија имало албанци, камоли во западна Македонија....
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346

Уште ќе филозофираме ?

Ова е катастрофална состојба на албанската интелигенција, да се нема еден паметен да стане да каже, не бива бе вака луѓе, ова не носи кон нови страдања, ако навистина се залагаме за мултукултурно општество тогаш тоа не се гради овака.

Мислам дека многу побрзо ќе дојдеме до повторниот обид за голема Албанија него да се појави таков човек.

Преку таквото ми се овакви примитивци.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Бараше докази, доказ ти најдов, каде во 15 век во Бугарија имало албанци, камоли во западна Македонија....
ахахахахаха пак овој се јави што ти е бре човече ? тогаш и Мајами треба да е во картата на Македонија пошто таму имам видено место наречено Macedonia па ваљда од Македонците е таму што живееле :D трагикомедија си :D
--- надополнето: 12 март 2013 во 01:24 ---

Уште ќе филозофираме ?

Ова е катастрофална состојба на албанската интелигенција, да се нема еден паметен да стане да каже, не бива бе вака луѓе, ова не носи кон нови страдања, ако навистина се залагаме за мултукултурно општество тогаш тоа не се гради овака.

Мислам дека многу побрзо ќе дојдеме до повторниот обид за голема Албанија него да се појави таков човек.

Преку таквото ми се овакви примитивци.
Не дека типот ти е некој патриот или бог знае што се гледа дека и кај нив и кај нас оние правите патриоти што навистина се за идеали најверојатно никогаш во животот нема да дојдат на фотеља така да ова ти е само перење мозок типчево сака кеш исто како и сите наши , Балкански , Европски , Светски политичари лага лага лага само еден ден треба да се освестат и да му кажат стоп на ова перење мозок бидејќи ако им војна сигурно тој голем патриот што го бара Кичево нема ни да биде во Македонија :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
баш ме интересира што ке кажат албанциве на ова....
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
ахахахахаха пак овој се јави што ти е бре човече ? тогаш и Мајами треба да е во картата на Македонија пошто таму имам видено место наречено Macedonia па ваљда од Македонците е таму што живееле :D трагикомедија си :D
--- надополнето: 12 март 2013 во 01:24 ---

Не дека типот ти е некој патриот или бог знае што се гледа дека и кај нив и кај нас оние правите патриоти што навистина се за идеали најверојатно никогаш во животот нема да дојдат на фотеља така да ова ти е само перење мозок типчево сака кеш исто како и сите наши , Балкански , Европски , Светски политичари лага лага лага само еден ден треба да се освестат и да му кажат стоп на ова перење мозок бидејќи ако им војна сигурно тој голем патриот што го бара Кичево нема ни да биде во Македонија :)
Овој е константа во албанската политика, нема алтернатива, тоа е опасното.
Колку авиони ќе долетаат во Македонија да гласаат во Кичево ?
Пописот пропадна затоа што не беа спремни истите авиони да долетаат а и не се дозволи попишување преку факс машина, со копија од лична карта.
Има битанги на двете страни, системот на вредности ни е изместен, ама кај албанскиот политички блок е катастрофален, оди директно во воено сценарио.
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
17
Поени од реакции
1
Kicevo ke bide albansko ,sakate vie ili ne .A gledam boga mi si praite ubav muabet tuka ,ako ako ke vidime ;)
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Кичево, албанско ?
Ќе го мењавате границата ?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
192
Поени од реакции
22
Кои темели се тоа да една држава го превзема знамето на една империја?
Која држава е тоа да биде цел живот квислинз со еден збор ку*опушач?
Кое е тоа "вековно" население што прв пат се споменува во 17-18 в овака ли вековно автохтоно?

За разлика што има слики од Македонците во Егејска 1902 , 1912 , 1821 итн исто и во Пирин и Вардар, јас немам сретнато пред 18 слики од тоа "фамозно кавказко автохтоно население".
mozhesh li da mi donesesh link kade mozham da vidam sliki od makedoncite vo 1821 god:pos::pos::pos::pos: t
toa bi trebalo da bide FIRST WORLD PICTURE,:pos: razmisli prvo pred da pishuvash za da ne ispadnesh smeshen
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
mozhesh li da mi donesesh link kade mozham da vidam sliki od makedoncite vo 1821 god:pos::pos::pos::pos: t
toa bi trebalo da bide FIRST WORLD PICTURE,:pos: razmisli prvo pred da pishuvash za da ne ispadnesh smeshen
A shto...ke treba na chelo da im pishuva deka se Makedonci?
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
mozhesh li da mi donesesh link kade mozham da vidam sliki od makedoncite vo 1821 god:pos::pos::pos::pos: t
toa bi trebalo da bide FIRST WORLD PICTURE,:pos: razmisli prvo pred da pishuvash za da ne ispadnesh smeshen
Можам бе лепи на пример турскиот пописен дефтер ти е нешто најдобро. Освен тутун и кебапи направиле нешто паметно таму можеш слободно да видиш каков е бројот на Македонците и новодојдените. Пишувај кирилица слабо се справувам со латиницата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom