Големи поплави, вондредна ситуација во Србија и Босна и делови на Хрватска

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522


а да ти кажам баш ми се врти прашањево во глава колку донирале ВКУПНО косово и албанија за босна и за србија....

и искрено очекував вакво нешто само не очекував одма али ете и тоа бидна.

на овие кретени што ја држат паролата и што го подржуваат напишаното дајбоже да им се врати во еднаква мера па да видат како е и за нив такви пароли да вадат... дебили! ова се луѓе со премногу низок коефициент на интелигенција + националисти...


п.с и во хрватска во некои области е навистина страшно - за хрватска никој ништо не кажа само незнам зашто

што се однесува на операторите - мислам вчера пишав на темава ама ај ке пишам пак - кој и да ги зема тие 18% ддв навистина би требало или да не ги зимаат или да ги дадат како парична помош на тие што им е нај потребно.

пред се ГРЕВОТА е и срамота е да се профитира на нешто што е хуманитарно.. со друго зборови кажано некој умира а друг профитира од тоа....
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Ја овакво нешто не би му посакал на никого. Плус на сликата апла се гледа дека се некој дечишта и не треба да им се замера.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Браво за Македонија и помошта која ја даваме уште еднаш докажуваме дека сме народ што знае да помогне,иако некои на балканот неможат да не смислат.
Иначе се изненадив коа прочитав дека Цеца дала скромни 20.000 илјади евра,па една бунда нејзина толку кошта ебаго.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Браво за Македонија и помошта која ја даваме уште еднаш докажуваме дека сме народ што знае да помогне,иако некои на балканот неможат да не смислат.
Иначе се изненадив коа прочитав дека Цеца дала скромни 20.000 илјади евра,па една бунда нејзина толку кошта ебаго.
Е сеа и ти ја претера...
 
Член од
23 април 2011
Мислења
135
Поени од реакции
246
Пријател во Флорида, 70 год. пензиониран инженер со декадно работно искуство во метеоролошка обсерваторија. Ми текнува да му спомнам за настаниве во Босна и Србија и не беше ниту изненаден, ниту заинтересиран. Се до моментот кога му ја опишав поплавената територија и кога му спомнав 200 литри на квадратен метар и се зголемува. Прво ми вели: "Тhat's оdd, there are no monsoons in that region, give me the gps coordinates of the flooded areas." И додека гуглам до него координати, ми вика: "Can you look up on google where is the nearest HAARP station In that area?" Што веднаш ми блицнува дека во Србија има активна HAARP станица. Му кажувам дека е на помалку од 100 милји. И вели: "You got your answers there, HAARP covers an effective range of 1000 miles and up to 5000 miles range in climate change, that's exactly what it's designed to do."
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Е сеа и ти ја претера...
За Цеца мислиш?Нема што да претерам ја така читам низ странициве дека Цеца носи бунди од 20.000 илјади евра.
За неа ништо не е ако акне над 100.000 евра,еден концерт толку и кошта.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Еве фото-галерија од Шпигел:
http://www.spiegel.de/fotostrecke/ueberschwemmung-auf-dem-balkan-wasser-bedroht-kraftwerk-fotostrecke-114683.html

Најзафркнатото е тоа што мини од граѓанската војна сега се однесени од страна на поплавите и сега истите тие се движат накај Црно Море.Сега тие би можеле да стигнат до таму, а можеби и не, но мислам дека треба и Бугарија тука да упати еден вид на предупредување.

Wassermassen in der Stadt Orasje in Bosnien Herzegowina: Die Flut bringt Minen an die Oberfläche. Sie treiben auf das Schwarze Meer zu und könnten über die Donau quer durch Osteuropa gelangen.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Прашање:

Добро може некој да ми каже како таа ХААРП антена била инсталирана во Србија и дали Србите дале дозвола за такво нешто или не?

Малку нелогично ми делува се ова.... мада глупите американци не прекинуваат да изненадувааат....
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
Прашање:

Добро може некој да ми каже како таа ХААРП антена била инсталирана во Србија и дали Србите дале дозвола за такво нешто или не?

Малку нелогично ми делува се ова.... мада глупите американци не прекинуваат да изненадувааат....
Rekoa deka ke baniraat ako se komentira za HAARP no samo da te nasocam dokolku sakas da doznaes poveke, nanazad na temava ima postirano korisni linkovi za taa problematika a isto taka ima i tema za HAARP no tuka ti e internetot za da si doznaes od relevantni izvori i da si zaklucis sam. se izvinuvam za off topic

ON topic: Dali znae nekoj nesto poveke za Brcko, ima li nekoj posoodvetni i konkretni informacii so sliki nesto da se gleda, sostojba...imam prijatel tamu i nemozam da go dobijam 2-3 dena nikako?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794


а да ти кажам баш ми се врти прашањево во глава колку донирале ВКУПНО косово и албанија за босна и за србија....

и искрено очекував вакво нешто само не очекував одма али ете и тоа бидна.

на овие кретени што ја држат паролата и што го подржуваат напишаното дајбоже да им се врати во еднаква мера па да видат како е и за нив такви пароли да вадат... дебили! ова се луѓе со премногу низок коефициент на интелигенција + националисти...


п.с и во хрватска во некои области е навистина страшно - за хрватска никој ништо не кажа само незнам зашто

што се однесува на операторите - мислам вчера пишав на темава ама ај ке пишам пак - кој и да ги зема тие 18% ддв навистина би требало или да не ги зимаат или да ги дадат како парична помош на тие што им е нај потребно.

пред се ГРЕВОТА е и срамота е да се профитира на нешто што е хуманитарно.. со друго зборови кажано некој умира а друг профитира од тоа....
Bas vcera mi se vrtese prasanjevo. Albanija sigurno donirala kolku tolku. Od Makedonija albancite donirale(odredeni) a Kosovo nikoj ni so prst ne mrdnal. Nemoj da gi osuduvas site albanci.

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Одлично сме донирале неочекував дека олку средства ќе се соберат искрено, намирници и парични, сме ги надминале и овие од ЕУ, потег за секоја пофалба. Ак не си поможиме ние од ек-ју кој друг ами. Се најдов во муабет околу овие славниве фаци(Јелени, Африки, Барбики, Сколовранци...) шо донирале во Србија одма ставале слики по ФБ,Твитер...демек видете ево шо дониравме ај сега турете со лајкој и пишете не по медиуми:facepalm:.[DOUBLEPOST=1400455820][/DOUBLEPOST]
Шо очекувам од планиски гоблини?
Ова што насекаде читаш и гледаш дека познативе донираат тоа е да се поттикнат и другите да го сторат тоа. Промовирање на акцијата во стил "јас донирав, донирај и ти". Пошто се познати информациите брзо се шират низ медиумите и јас тоа го гледам како позитивно а не како фалење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom