Големи поплави, вондредна ситуација во Србија и Босна и делови на Хрватска

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Снимано со играчка хелио камера


 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.087
Поени од реакции
13.098
И во Хрватска било ептен алармантно бе, јас мислев само Србија и Босна се вака погодени. Ауу страшно :(
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Нив нека им помогне ЕБАНАТА ЕВРОПСКА УНИЈА, не дека не ми е жал али искрено не треба да донираме за нив.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Нив нека им побогне ЕБАНАТА ЕВРОПСКА УНИЈА, не дека не ми е жал али искрено не треба да донираме за нив.
За сите треба да се донира, не треба да се гледа кој е кој кога е катастрофа во прашање.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
За сите треба да се донира, не треба да се гледа кој е кој кога е катастрофа во прашање.
Aбе не зборам за националност, сите сме луѓе, нормално. Зборот ми беше тие се членови на таа Европска Унија треба сега они нека им испратат храна, вода, лекови, чамци, а не на Србија и БиХ им праќаат мочани смешни 10 000 евра донација и ги гледаат како тонат без да превземат ништо, дури не им дозволија чамци за спасување. ЃУБРИЊА.

.
 
Последно уредено:
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Навивачката група „Лозари Исток“ со целото свое членство масовно се вклучува во големата хуманитарна акција за помош на населението на Србија и Босна и Херцеговина кои беа погодени од огромните поплави.

Во текот на утрешниот ден членовите на навивачкта група ќе посетат дел од локалните фирми и ќе поднесат барање за соодветна помош. Ќе бидат опфатени сите дисконти, маркети кои би донирале храна и средства за хигиена, ќе бидат посетени земјоделските аптеки од каде би се побарало гумени чизми, лепаци, скалпери, вреќи и останати фирми кои би се вклучиле во донацијата!


Акцијата за донирање на алишта, вода, ќебиња, средства за лична хигиена и храна е закажана за во вторник, 20 мај. Единствениот хуманитарен пункт ќе биде поставен на градскиот плоштад во Кавадарци во периодот од 9 часот до 19 часот.


Направете добро дело и вклучете се во акцијата и помогнете им на оние кои им е помошта најнеопходна.

https://www.facebook.com/events/658130377575752/?ref_newsfeed_story_type=regular&source=1
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Одлично сме донирале неочекував дека олку средства ќе се соберат искрено, намирници и парични, сме ги надминале и овие од ЕУ, потег за секоја пофалба. Ак не си поможиме ние од ек-ју кој друг ами. Се најдов во муабет околу овие славниве фаци(Јелени, Африки, Барбики, Сколовранци...) шо донирале во Србија одма ставале слики по ФБ,Твитер...демек видете ево шо дониравме ај сега турете со лајкој и пишете не по медиуми:facepalm:.[DOUBLEPOST=1400455820][/DOUBLEPOST]
Шо очекувам од планиски гоблини?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom