Големи поплави, вондредна ситуација во Србија и Босна и делови на Хрватска

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.032
Поени од реакции
80.871
Ако мислат дека Алах ги казнил Србите, тогаш како ли го толкуваат фактот што имаат во нивната посрана "држава" највише случаи за на онкологија, по глава?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ај ве молам не ширете национална омраза,што е ова од вас,срам да ви е.Сега ќе дојде дарданот и ќе ви каже дека се тое поединци што немаат мозок,дека останатите донирале милијарда долари за помош на братската им Босна.

Абе сите се исти гомна бе,ко демек не бевме свесни дека ќе почнат да вадат такви пароли.Не знам зошто сте изненадени.Само атомска бомба за Косово.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.032
Поени од реакции
80.871
Сега ќе дојде дарданот и ќе ви каже дека се тое поединци што немаат мозок,дека останатите донирале милијарда долари за помош на братската им Босна.
.
Да. Тоа се неколку поединци, координирани на неколку утакмици, низ Голема Албанија. (не знам нашиве дали викендов имаа истакнато негде ваква парола)
Инаку, никој не рече ништо за братска Босна. За неа нели препораката им е - да сме се молеле.
 
W

Werther

Гостин
Да. Тоа се неколку поединци, координирани на неколку утакмици, низ Голема Албанија. (не знам нашиве дали викендов имаа истакнато негде ваква парола)
Јас сликата што ја постирав е од Гостивар.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.032
Поени од реакции
80.871
Јас сликата што ја постирав е од Гостивар.
Да бе. Сеа видов.
Таман коа ќе си помислиш дека нашиве Албанци се по назад со агендата и менталитетот од Авганистан, они одма молскавично демантираат.
Свака ви част!(y)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да. Тоа се неколку поединци, координирани на неколку утакмици, низ Голема Албанија. (не знам нашиве дали викендов имаа истакнато негде ваква парола)
Инаку, никој не рече ништо за братска Босна. За неа нели препораката им е - да сме се молеле.
и после кога ќе ме прашаат зошто ги мразам,кога ќе почнам да редам реферати зошто ги мразам ќе ми речат само -види го овој ненормалниов,нацист прав.

Да даде Господ пак србите да ги бркаат со ножеви низ Косово и да им прават етничко чистење,бидејќи само тоа и го заслужуваат.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
ЕУ конечно се изјасни за ситуацијата во Србија и се реши да помогне. Им ставаат на располагање 1 милијарда евра од Европските фондови за солидарност. Да се надеваме дека ќе им ги дадат, ама сигурно ќе бараат некој преголем залак за возврат. Сепак се надевам дека ќе им помогнат.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=05&dd=19&nav_category=1262&nav_id=849958
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Настрана национална омраза ова што се случува е СТРАШНА работа, морници ме лазат кога ќе гледам што се случува. Луѓето не знаат кај им е главата, се што имаш, се она за кое цел живот човек се мачел наеднаш ништо да немаш, да бидеш оставен на милост и не милост. Греота е, навистина е жално а само што прочитав продавачите основните намирници ги продавале поскапи, 40 -50% повеќе од вообичаеното. Срамота, само на пари да се мислело.
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
ЕУ конечно се изјасни за ситуацијата во Србија и се реши да помогне. Им ставаат на располагање 1 милијарда евра од Европските фондови за солидарност. Да се надеваме дека ќе им ги дадат, ама сигурно ќе бараат некој преголем залак за возврат. Сепак се надевам дека ќе им помогнат.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=05&dd=19&nav_category=1262&nav_id=849958
Pa normalno deka ke baraat, istoto ke go storat i USA kako sto rekov vo pocetnite postovi.....


Inaku za pozdrav e navistina Makedonskata podrska, tolku mala zemja sme i NEbogata a tolku solidna pomos, samo od telefonskite operatori sumata stignaka 120k evra, samo sto ne cini toa so ddv-to od operatorite..bi trebalo da se ogledaat na Hrvatskite sto se otkazale od istoto,
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ЕУ конечно се изјасни за ситуацијата во Србија и се реши да помогне. Им ставаат на располагање 1 милијарда евра од Европските фондови за солидарност. Да се надеваме дека ќе им ги дадат, ама сигурно ќе бараат некој преголем залак за возврат. Сепак се надевам дека ќе им помогнат.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=05&dd=19&
nav_category=1262&nav_id=849958


Srbija se priprema za bankrot

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ekonomija/369762/Srbija-se-priprema-za-bankrot
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Според најновите снимки на американската вселенска агенција НАСА, облакот кој во Србија и Босна и Херцеговина предизвика поплави од невидени размери, се движи кон северозападниот дел на континетот.

Снимката од Европа, која што НАСА ја објави пред три дена, покажуваше голем дождлив облак, кој се наоѓаше точно над Србија.

Циклонот „Тамара“ донесе поплави на териториите на Србија, Хрватска и БиХ, кои однесоа повеќе животи, а на неколку илјади семејства им уништија домови и предизвикаа огромна материјална штета.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Pa normalno deka ke baraat, istoto ke go storat i USA kako sto rekov vo pocetnite postovi.....


Inaku za pozdrav e navistina Makedonskata podrska, tolku mala zemja sme i NEbogata a tolku solidna pomos, samo od telefonskite operatori sumata stignaka 120k evra, samo sto ne cini toa so ddv-to od operatorite..bi trebalo da se ogledaat na Hrvatskite sto se otkazale od istoto,
би требало да се откажат и овие нашиве,пошо на фб почна да се шири иницијатива токму за откажувањето од ДДВ-то.Се надевам ќе испочитуваат.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805





Ова во Австрија како се штитат од поплавите... многу глуп народ биле ...:P:D
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
ЕУ конечно се изјасни за ситуацијата во Србија и се реши да помогне. Им ставаат на располагање 1 милијарда евра од Европските фондови за солидарност. Да се надеваме дека ќе им ги дадат, ама сигурно ќе бараат некој преголем залак за возврат. Сепак се надевам дека ќе им помогнат.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=05&dd=19&nav_category=1262&nav_id=849958
Да се надеваме и да не бидат украдени,а да стасат до обичните луге,кои имат потреба от нив.
Таа една малиарда ке биде дадена от фондот за солидарност, но ке се барат и уште пари от предпристапните фондови на ЕУ,кои да помогнат.
Еве е пресконференциjaта на комисар Кристалина Георгиева.
http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I089562

Да се надеваме дека БРИКС исто ке донира поне исто толкова, па да може да се помогне на се повеке и повеке луге.
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
Mnogu lugje spmnaa vo postovite deka najteskoto doprva gi ocekuva, otkako ke pocne da se povlekuva voda, pa ke pocnat sanacii, rekonstrukcii, gradbi....no eve sto gi ocekuva na ekonomski i finansiski plan http://www.vesti-online.com/Vesti/Ekonomija/369762/Srbija-se-priprema-za-bankrot
Ke ja zemat vo raka i ke ja uslovuvaat, ete kako raboti "masinerijata"
Greota za site zrtvi sto zaginale, ogromna tragedija sto ke ostane zapametena, taman pocna regionov od vojni da se oporavuva, ete sto se slucuva.....zatoa nemozam da veruvam deka se e ova slucajno.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom