Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.476
Поени од реакции
47.449
И го заплениле и CD-то со ''Троја'' филмот за мотивација им бил сакале да влезат како Бред Пит:bilokojzbot::bilokojzbot:Ако побараат гарант ке го најдат и ''Blow'' i ''Brave Heart'' негде таму....абеее си ебало мајкате битно сите селани се задоволни што веќе ги нема да ги мачат тие луѓе и тоа е крајна линија
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
И го заплениле и CD-то со ''Троја'' филмот за мотивација им бил сакале да влезат како Бред Пит:bilokojzbot::bilokojzbot:Ако побараат гарант ке го најдат и ''Blow'' i ''Brave Heart'' негде таму....абеее си ебало мајкате битно сите селани се задоволни што веќе ги нема да ги мачат тие луѓе и тоа е крајна линија
Posledna imformacija zaplenile i cd so filmot "Enemy at the Gates":pos2:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
znaci ti si star skopjanec toa sakase da kazes ..aa .....a da ne imas dvojno drzavjanstvo ....aa?a ako si star skopjanec kazi koj bil najgolemiot svaler vo skopje ?
Јас што сакав да кажам ти за жал нема никогаш да ме разбереш.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Знае ли некој Албанец да објасни зашто сите селани од Бродец на ТВ збореа српски? Еднаш прашав и никој не одговори. Табу ли е темата? Дали се тоа дојденци од Косово и ако се кога се дојдени?

Дали во Бродец воопшто има Македонски Албанци и ако има во каков сооднос се со Косоварите (ако се потврди дека се дојденци од Косово)?
Abe u sve tetovski sela tie sto nezna da zbora dobro da zbora makedonski zbora srpski
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
:)
pa ovie samo oruzjeto za po svadbi go zaplenile
xaxaxaxaxaxaxa
ako,ako.......ratata,ratata
keep on the good work boys
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
166
Поени од реакции
2
kaj go sokrile sevo ova be vo rakav ne e.AMA alal i vera na edinicata sto ja napravile brzata intervencija kamo da se slucese i vo 2001
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
пазете во оваа акција е прочешлано само селото Бродец:nesvest:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Pa rekoa deka ova oruzje bilo dovolno da se opremi eden bataljon
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Значи "разоружувањето" по рамковниот било навистина "успешно".
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Значи сега АРМ извесен период не мора да купува ново оружје и муниција :wink:.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Тоа е се ок. На дечките им било досадно и меѓу убивањето и бомбардирањето сакале да гледаат филм. Нема ништо загрижувачко во тоа. А би имало нешто загрижувачко ако ги најдеа: ''Brokeback Mountain'', ''Pretty in pink'', Will and Grace'' или уште некој таков материјал. Ако тоа се десеше навистина ќе требаше да бидеме загрижени. Не би сакал Village people (само сите ке бидат во војнички униформи :( ќе го нема каубоецот) да ми прават државен удар и да ме заробат. Е тогаш ќе признаам се. СССЕЕЕЕ !!!! Дечките се забавувале и ја искажувале својата љубов кон огненото оружје со тоа што не жалеле ни пари ни време (а додуше ни живот) за да соберат таква завидна колекција на арсенал. И вие за тоа ќе ги осудите:uvo: Со вакво размислување во Европска унија ? :pos2:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Значи сега АРМ извесен период не мора да купува ново оружје и муниција :wink:.
lELE ME PRESMEA :POS:
A da pominime po sekoe selo od Tetovsko ne ke mora podolg vrmenski period da kupuva opruzje :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom