Гледање на кафе

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Не вервам во гледање на кафе, ама стално со другарките си гледам(т.с. ми гледат,пошто јас тапа сум) не за нешто тепаме време интересно ни е...
а за погодвање...хм...со знам тешко...:pipi:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
интересно е за занимација:pos:
иначе ми погодиле 2-3 пати...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Не верувам во гледање во кафе ич ама ич скоро никогаш не ми погодиле ништо, а ми глеаат само како да ми помине времето побрзо ништо повеке
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не верувам во гледање во кафе ич ама ич скоро никогаш не ми погодиле ништо, а ми глеаат само како да ми помине времето побрзо ништо повеке
зависи кој ти гледа...
Некој ќе речи ај другарка ти е све знајт за тебе па ти гледала ама не е на крај краева така,мене ми гледаше момиче со кое имам само здраво па пак све ми погоди и за минато и сегашност и за иднина...:toe:
Само поитересно ми е кога гледаат на парови:smir:
...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
зависи кој ти гледа...
Некој ќе речи ај другарка ти е све знајт за тебе па ти гледала ама не е на крај краева така,мене ми гледаше момиче со кое имам само здраво па пак све ми погоди и за минато и сегашност и за иднина...:toe:
Само поитересно ми е кога гледаат на парови:smir:
...
аа да да на парови е ептен интересно.Еве сега чекам да дојде една комшика што ништо ептен ништо не знае за мене па ке видиме дали нешто ке погоди:vozbud:
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
47
Поени од реакции
2
Колку да поминит времето..иначе ми имет погодено нешто од прилика:pipi:
 

Ann'

Jezebel's Daughter
Член од
9 јуни 2008
Мислења
210
Поени од реакции
9
Многу ми е глупо некако, ниедна од другаркиве не знае да гледа, а само викаат на кафе демек да гледале... а мене пусто ми се пие тоа талогот на крај и само ми викаат: "Не го мешај кафето мори!":icon_lol: .... а и никогаш не ми погодиле.
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
глупости...си гледаат другарки едно со едно...и се си знат една за друга и после му годат на кафе..и кефој овие другите..:tapp::tapp:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Не вервам во то чудо ама јако ми е, поготово реакциите на љуѓево шо им се гатат :)
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Така тепам досада...не дека верувам...
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Гледање на кафе у почетокот кога почнав да пијам беше као демек ауф се ми погоди, бабини деветини :baeh: Со другарките од навика онака обрќаме филџани, а не верувам во гледањето, тоа е само да му навлезеш у психата на човекот и ете си погодил. :nenene: Кажуваш тоа што сакаат да слушнат :icon_lol: А ја лично си неам појма, не ги ни познават тоа фигурите :icon_mrgr
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
верувам бидејќи до сега ми имаат неколку пати погодено...но секако да ми гледаат луѓе кои не ме познаваат...со другарки постојано си гледаме т.е се лажеме...знам да гледам по малку и ми викаат дека и погодувам по нешто!!!!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Капучино обожавам, а турско пијам само за да ми гледаат :icon_lol: Една од другарките е права баба Ванѓа и буквално СЕ ти погодува, ама не нешто што веќе ти се има случено, туку работи што ќе ти се случат! И после речете немало судбина, вака - така...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom