Гледање на кафе

Член од
31 март 2008
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.793
не пијам кафе ама ич ич ич
и тоа баш никакво ни пијам
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Многу ми е интересно тоа и се надевам дека некад ќе научам да гледам. Пред едно месец дена ми гледаа на кафе и ми погодија тоа што ми го кажаа, не знам како ама ете, секогаш ми погодуваат. Ќе си купам и книгичка некоја за помош и побрзо таман да научам :zlo:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Многу ми е интересно тоа и се надевам дека некад ќе научам да гледам. Пред едно месец дена ми гледаа на кафе и ми погодија тоа што ми го кажаа, не знам како ама ете, секогаш ми погодуваат. Ќе си купам и книгичка некоја за помош и побрзо таман да научам :zlo:
Абе нема врска тоа. Еве сега ќе ти кажам како е за гледањето барем за поголемиот дел од другарки што ги имам и гледаат на кафе. Памтат тоа што сум се жалел и за тоа зборат. И на крај ќе кажат ќе се среди, па по обичај се се средува и е очигледно дека ќе се среди и слично. Како не можат да ми кажат кога ќе погодам спортска.
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
еј баш интересно е коа ми гледаат ...,,ЕЈ тоа ми погоди,, или ,,ЛЕјј од кај знаеше чоек??,, и други фрази ...хехехе..али ја тапа сум незнАМ НИ една фигура што значи ..додуши не ни пијам мноогу кафе ,може затоа и не сум ни научила...:toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
"Гледам" и тоа доста успешно посебно ако филџанот е проѕирен или без дно во спротивно си кажувам некои прикаски.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе јас знам само едно. Ако има долга линија од врв до доле тоа е големо патување а кратка до пола ако е тоа е мало патување.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И јас знам само едно. Ако имаш кавалче, зајче и слонче, значи: Ќе ти го свирнит некој на брзина, и тешко ќе ти паднит заради то.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
гледам и ми гледаат на кафе само за да ми помине побрзо времето а не за друго сето тоа што се кажува си нема врска и ретко кога нешто ми кажале ми се исполнило:toe:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
jas bev pred samo edna nedela kaj edna starica na kafe so gleda ama alal da i e , 300 den cinese ama neka i se na zdravje se mi pogodi za idnina toa sto mi kaza kamo das se ostvari. juhuu bi bilo superiska:vozbud:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
обожавам кафеее......а и знам да гледам ееее..кој сака нека повеле
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Уопште не верувам, дури ми е смешно. Али онака Ок е за тепање време и разбијање досада ...
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..абе гледаш симболи...црте шо остануа трага од тоа кафето..нема врска дека другарке памта..и по тоа нешо би трескале.....абе мн сакам да ми гледаа..фактички увек коај пиемо со другаркеве(сеа зависи која е по тоа) гледамо..се трипамо..кажуамо глупости ама поише пута ми имаа погодуано...а знам нешо да гледам..онака...хихи...ама еве више има два месеца како не сум се глупирала со кафево хаха ...:pos2:
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
Ми гледаше една баба чисто од забава не дек вервам многу и ми погоди нешто, нешто не ама пак ко ке се немат работа најдобар начин за губење време!:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom