Гледате Fashion TV?

Гледате Fashion TV?

  • Да

    Гласови: 68 40,0%
  • Не

    Гласови: 37 21,8%
  • Понекогаш

    Гласови: 65 38,2%

  • Вкупно гласачи
    170

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Гледате Fashion TV?
Често или чат-пат кога ви треба некоја идеја или пак само од досада?
Дали сметате дека FTV сепак предвесник на трендовите што следат?


Кога гледам телевизија,секогаш вртам да видам што има,ме интересираат новите ревии на познатите дизајнери и нивните парчиња за оваа и следната сезона. Не ми претставува задоволство да ги гледам ревиите на секој дизајнер,бидејќи нели сепак секој има индивидуален вкус и стил. А исто интересни ми се и снимките зад сцената :)

Вие?
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
gledam obicno site revii na vctoria's secret, underwear i slicno...a deka nesto posebno pustam za da glledam ne i onaka vo sekoj vtor kafic ide ftv...i fakt e deka taa moda so se diktira po ftv nikad nema da ne stigne nas...mnoguuuuu se napred
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Гледам, и World Fashion дури.. ама навечер, само женските ревии :)
 
С

Сатори

Гостин
`Ангелче` напиша:
Гледате Fashion TV?
Често или чат-пат кога ви треба некоја идеја или пак само од досада?
Дали сметате дека FTV сепак предвесник на трендовите што следат?


Кога гледам телевизија,секогаш вртам да видам што има,ме интересираат новите ревии на познатите дизајнери и нивните парчиња за оваа и следната сезона. Не ми претставува задоволство да ги гледам ревиите на секој дизајнер,бидејќи нели сепак секој има индивидуален вкус и стил. А исто интересни ми се и снимките зад сцената :)

Вие?
Гледам, да, да и тоа многу често, обично кога нема ништо на тв. др. за гледање, оставам на Фешн и си се кулирам...интересни работи има, јас на пр. најмногу сакам да ги гледам профилите на манекенките.
Дали мислам дека е предвесник на модата, понекогаш, можеби, но не секогаш, не се може да биде хит или добро.
А за идеи, да, да, и за тоа може да се најде.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Не гледам. Кога ги вртам програмите не застанувам ни да ѕирнам. :nokti:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Macedonian напиша:
Не глеам toae:
Најлесно е да кажеш дека не гледаш/гледаш (за тоа има опција во анкетата да се гласа).

Зошто не гледаш?

Emma, зошто и ти не гледаш? Која е причината?

Дали сметате дека FTV сепак предвесник на трендовите што следат?
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Ја сакам и пратам модата, и порано многу гледав FTV. И не само FTV, и други програми, сите можни модни списанија ги имав дома итн...
Од кога се рашири кај девојките оној комплекс дека пред се` мора да изгледаат стриктно како манекенките од ФТВ, па и по секоја цена да го носат она што е во моментот тренд... Сфатив дека ефектот, и воопшто пораката која ја пренесува една модна телевизија со прикажување на обични модни ревии е нешто сосема поинакво. Можеби несвесно и без намера, ама наведов веќе што постигнува со тоа. А модните фрикови и не се лоша работа... Ама дека денес секое трето девојче се труди да биде слаба, сметајќи дека ќе изгледа убаво, а тоа го видела од таквите телевизии, е факт. Не гледам зашто не сметам дека имам било каква полза од тоа. Она што е во мода, можам и по излози да го видам.
И еве, гледам FTV додека сум на фризер. Нема избор, само тоа е пуштено цело време. :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Никогаш не гледам фашион тв , ама пак затоа уживам кога ќе си наполнам када и прелистувам пример Космополитан или Гламур , рает лезетски ..
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Не гледам. Порано по интересно ми беше ама сега скоро ич. Некако едно исто ми е. Незнам ама одамна немам седнато тоа да гледам. :toe:
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Не гледам многу вакви канали бидејки во еден ден некогаш ќе ми се погоди истата ревија 3 пати да ја гледам.
Оти не можам секогаш прегледно се да видам на Fashion TV, World Fashion.
И се нервирам така. И заради тоа многу често (читај: секој ден) на интернет гледам такви ствари, по списанија и слично.

Повеќе гледам World Fashion, него Fashion TV.:toe:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не гледам од проста причина што си сум модерна и без секакви некакви креации, од кои не верувам дека многу би ми се допаднале. Знам да тепам време на интернет со разгледување општо, а да седнам пред тв и наместо добар филм да зјапам во фешн тв, никако.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
da gedam so zadovolstvo i ne bas sekoj dizajner zasto veke pocnaa i da se glupiraat-reklamiraat poveke telo otlolku obleka .Isto taka i" make up"-ot sto go koristat e kako za karneval ,a ne kako za na modna pista.Nekogas me oraspolzuva FASHION TV ama toa sega pocna da stanuva poretko koga davaat stvarno dobri modeli i parcinja obleka.Kako predvesnik ne daj boze da se oni za u idnina -nasite deca i vnucinja treba goli da setaat(ha,ha).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom