Глас за Перо Антиќ - Македонец на NBA ALL STAR

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://allstarballot.nba.com

Ова е кодот каде што можете да си го направите својот состав за PLAYOFF оваа година , за гласање остануваат уште 61 ден во кои секој ден по едно гласање ви е дозволено.
Би било благодет за Македонија доколку Перо дојде до таков престиж и настапи во својата деби- сезона во најдобрата лига на светот на нејзиниот плејоф.

Лесно е да се изврши гласањето...
Па со среќа и да го доведеме нашиот фараон до самиот врв на баскетот!:pipi:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Не заслужува.


Шо ако еднаш гласате на незаслужено? Секако не можеме ние 2милиони народ да го избуткаме до плејоф. Ни Џереми Лин не заслужува ама три кинески села ќе гласаат и ете ти 17 милиони гласа за него.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504


Шо ако еднаш гласате на незаслужено? Секако не можеме ние 2милиони народ да го избуткаме до плејоф. Ни Џереми Лин не заслужува ама три кинески села ќе гласаат и ете ти 17 милиони гласа за него.
Ама тие три кинески села се сложни и ќе гласаат, а ние не сме сложни и увек мора да промрчиме, а не да поддржуваме ;)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Шо ако еднаш гласате на незаслужено? Секако не можеме ние 2милиони народ да го избуткаме до плејоф. Ни Џереми Лин не заслужува ама три кинески села ќе гласаат и ете ти 17 милиони гласа за него.
Да бе со врски Перо Антич ќе го вадиме... :D
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Za jadenje trici ste prvi,,,,se znae deka nema sansi na ALL STAR da otide...ali pa zatoa ima sansi da otide na Rookie ALL STAR e za tamu treba da se glasa.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Za jadenje trici ste prvi,,,,se znae deka nema sansi na ALL STAR da otide...ali pa zatoa ima sansi da otide na Rookie ALL STAR e za tamu treba da se glasa.
Евентуално на 3pt contest, тоа му е специјалност :) Реално не е ни за таму ни за таму така да не се палете толку, и не се трујте со тие квази патриотски теории :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.147
Кинезите главни се, на инстаграм на хаштагот #nbaballot секоја втора слика е од Џереми Лин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom