Гласање за изгледот на новата фасада на Владата на РМ

Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
1 - анахроно решенија што не соодветствуваат на ова време, а и ќе чини многу повеќе од другите со сите тие столбови.

2 - минимална интервенција која не го менува претерано сегашниот иглед, само го модернизира.

3 - премногу светкаво, за таков објект.

4 - обично

5 - анахроно решение. Типувам дека без оглед на анкетата ова ќе биде новата фасада на Владата (или 1).

Го молам CiTro ако сака да отвори и овде анкета, чисто за споредба.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Со оглед на тоа дека сега изгледа како лименка, не гледам како може да биде полошо. Не ги видов се уште предлозите, ми се кочи компјутерот, па аналогно не можам ни да ги ѕирнам предлозите.
А за тие што велат дека не е битно како изгледа Влада или Собрание... Сте се зезнале. Владата и Собранието, се столбови на политичкиот систем во Република Македонија и заслужуваат да имаат достоинствени објекти. И кога доаѓаат странски делегации, треба ваљда да бидат пречекани во убава зграда, а не во лименка. Видете ги само зградите на Владите и Собранијата во другите држави. Прекрасни градби се тоа. Вака кога поминувам покрај Влада ми е срам дека странски делегации влагаат во тоа. :facepalm: И надворешноста на Собранието треба комплетно да се промени. Каки боја на законодавен дом. Срамота.

Само да не одберат нешто полошо, ако е тоа возможно (а знам дека е)...:cautious:
 
С

сашенко

Гостин
Не ми се свиѓа ни едно :( .Првото и петото се најубави ако споредувам со другите ама сепак јас не би одбрал ни едно од нив
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


Простота неписмена не знаат ни една анкета да ја средат.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.312
Поени од реакции
7.299
Пошто се работи за фасада а не на градење на нов објект би го избрал првиот предлог поради тоа што зградата на владата не е висока за да се става некоја ултра модерна фасада од 21 век.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443


Простота неписмена не знаат ни една анкета да ја средат.
Ако знаеле да прават анкети и да работат на компјутер сигурно нема да биле административци.
 
S

Sagan

Гостин
2, дефинитивно.
Доста со кичерај како 1 и 5.
3 и 4 се ок, ама не за зграда на влада.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако знаеле да прават анкети и да работат на компјутер сигурно нема да биле административци.
Уште еден доказ како се доаѓа до такво работно место во државава (y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Број 3 дефинитивно :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom