Гласање за изгледот на новата фасада на Владата на РМ

Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
па зашто ондак пишуеш на ваква тема?
За да си го кажам мислењето затоа пишувам или несмеам да пишам ако не се ''воодушевувам'' од темава и изборов за фасада?
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Број 2 дефинитивно. Навистина е одлично! Јас гласам за тоа!

Број 1 ќе победи, јасно е како бел ден. Ама добро е што конечно им текна да ги прикажат сите можности а не директно да излегуваат со избран проект. Ќе бидат “транспарентни“.
Број 3 и број 4 се тапа, ставени колку да бидат повеќе предлози.
Број 5 е ок, слично на 1, но малку поскромно.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.737
Поени од реакции
9.861
Барем колку толку има футуристички изглед, не она замоцине ко робин худ 16ти век
Абе футуристички у пм..спејс шатл мислиш слетал.. влада,парламент и др такви институции треба да делуваат озбилно,а не ко игротека..
 
I

Iblis

Гостин
Барем колку толку има футуристички изглед, не она замоцине ко робин худ 16ти век
Е алал да ти е, само што им даде изговор да ја направат како замок :mad:
Јас сум за двојка.
П.С.
Оваа страната баба ми ја одржува или некој нејзин врсник?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе футуристички у пм..спејс шатл мислиш слетал.. влада,парламент и др такви институции треба да делуваат озбилно,а не ко игротека..
Озбилно ти делува замок од 15ти век? Абе оди шетај таму, фарса за народот, ела гласајте ама ние си имаме наместено кој да победи.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Барем колку толку има футуристички изглед, не она замоцине ко робин худ 16ти век
Епа не сум сигурен дека тој „футуристички„ изглед ќе биде таков и после 5 до 10 години или па ќе треба да кликаме на анкети.
А второ и побидно владата не е Младински Културен Центар, Планетариум , комплекс на Кина или ешто сличо за да треба да изгледа футуристички.
Но сепак за вкусови не се расправа и твое право е да ти се допаѓа предлогот исто како што е мое право да не ми се допаѓа.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Епа не сум сигурен дека тој „футуристички„ изглед ќе биде таков и после 5 до 10 години или па ќе треба да кликаме на анкети.
А второ и побидно владата не е Младински Културен Центар, Планетариум , комплекс на Кина или ешто сличо за да треба да изгледа футуристички.
Но сепак за вкусови не се расправа и твое право е да ти се допаѓа предлогот исто како што е мое право да не ми се допаѓа.
Не е ни музеј богами.
Џабе се трудат да напрат нешто шо го има во Белград со векови наназад, неможеш да градиш ваков објект во 2011, во Белград и во други градови кај шо има вакви градби има уште во времто коа такви градби биле актуелни, ама пуста желба да се има како комодата на комшитте, тоа ти е сељачки копипјст карактер, а.к.а комплекс карактер
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Не е ни музеј богами.
Џабе се трудат да напрат нешто шо го има во Белград со векови наназад, неможеш да градиш ваков објект во 2011, во Белград и во други градови кај шо има вакви градби има уште во времто коа такви градби биле актуелни, ама пуста желба да се има како комодата на комшитте, тоа ти е сељачки копипјст карактер, а.к.а комплекс карактер


Првиот предлог еве го :icon_lol:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И лименката сум сигурна била футуристична кога изградиле, ама сега е само лименка.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И лименката сум сигурна била футуристична кога изградиле, ама сега е само лименка.
За луѓе без вкус и собранието изгледа ужасно, а појма немаат како изгледа од птичја перпектива. Само кинеска копија за таквите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom