Гинеколошки прегледи

Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Јас веке две години одам кај приватен гинеколог, жена е, и најверојатно тоа придонесе да бидам поопуштена. Досега сум задоволна од прегледите и нејзиниот пристап со пациентите. Единствена маана е што многу доцни за на работа. Имаш закажано преглед од 9 часот, а таа пристигнува во 10:30 и тоа малце офтика те фаќа додека чекаш. Ако има велешанки на форумов знаат за која докторка зборувам :):kesa:
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Za prvpat ima otideno na ginekolog pred nekolku godini, koga se povrediv na intimnoto mesto pri pad od velosiped. Rabotite mozea da se iskompliciraat mnogu, no za sreca lekarite dobro si ja zavrsija rabotata :aplauz:
Ottogas si odam najredovno na ginekolog i normalno bi trebalo sekoja zhena da odi sto poredovno za da navreme se otkrie - ako ne e vo red. Pregledite se malku neprijatni :) megutoa se si zavisi i od ginekologot kolku kje te opusti za da se cuvstuvas sto pomalku neprijatno.
Zheni cuvajte se :) :) :)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
лелелел првиот пат беше да не кажам интересен....се ставив демек на ред да чекам и тоа последна...ама кога ги земаа книшките излезе дека ги завртеле од обратноо па влегов прваа!!!!
нозеве само јас знам како ми се тресеа од страв
 
Член од
24 август 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали може некој да ми помогне ми требааат информации за ЦИН 2, како: што е, како се третира, претходни искуства, линкови каде може да се прочита нешто (само од наше говорно подрачје)
значи цин 1 и цин 2 не се толку опасни додека цин 3 веке е рак иди на гинеколог и da ti napravi kolposkopija mislam se vikase toa hpv ne se leci megutoa treba da gledas da ne ti se namali imunitetot znaci ne smees cigari nikako mnogu vitamini i mnogu tecnosti kupi si vitamin c i oligogal +selen tie se pijat sekoj den ako najdam nesto poveke ti pisuvam obavezno a i kantarion i maslinovo maslo na tampon
 
Член од
24 август 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали може некој да ми помогне ми требааат информации за ЦИН 2, како: што е, како се третира, претходни искуства, линкови каде може да се прочита нешто (само од наше говорно подрачје)
lele sorry ako si masko :wink:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Еиии, не сум отишла одамна, треба да се ангажирам ускоро.

Не е страшно де, јас го доживувам ко депилација, у поглед на голотијата. :icon_lol: Само на депилација не ти буричкаат таму доле... :nesvest:

Како и да е, мора да се оди барем еднаш годишно. Кои се ризици постојат...

И мене ми е непријатно како и на сите, ама што се мора се мора. Јас кај машко одам, ама па го научив веќе, се подопуштив троа :icon_lol: Не познавам многу жени гинеколози, а и мислам дека и да е жена, не би ми било помалку непријатно.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Утре ќе идам прв пат :vozbud: Требаше и многу порано да отидам затоа што имам многу проблеми со циклусот, и одложував долго време, ама се договоривме со мајка ми, утре идеме. Кај гинекологот на мајка ми. Машко е :icon_lol:
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Утре ќе идам прв пат :vozbud: Требаше и многу порано да отидам затоа што имам многу проблеми со циклусот, и одложував долго време, ама се договоривме со мајка ми, утре идеме. Кај гинекологот на мајка ми. Машко е :icon_lol:
Ај со среќа:pipi:па ќе кажеш како си поминала :pos2:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
јас кога бев првпат кај гинекологот(машко) вака ми рече: .....,,првиот дечко и првиот гинеколог цел живот се памтат,, :kesa:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
јас кога бев првпат кај гинекологот(машко) вака ми рече: .....,,првиот дечко и првиот гинеколог цел живот се памтат,, :kesa:
Е уште така да ми рече в земја пропаѓам :kesa: Наскоро ќе биде и мојот прв пат на гинеколог да појдам, но сигурно кај женско...едноставно неам муда кај машко да појдам :kesa: После тоа одма пишам на темава:smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Е уште така да ми рече в земја пропаѓам :kesa: Наскоро ќе биде и мојот прв пат на гинеколог да појдам, но сигурно кај женско...едноставно неам муда кај машко да појдам :kesa: После тоа одма пишам на темава:smir:
И онака немаш муда :)
Иди кај машко, постручни се и повнимателни
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
И онака немаш муда :)
Иди кај машко, постручни се и повнимателни
Па немам и вака и онака :icon_lol:
Би сакала да имав храброст да отидам кај машко, по природа не сум срамежлива личност, али за ваква работа...:icon_lol::kesa: бај д уеј, шо бараш ти на оваа тема?:pos2::pipi:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Па немам и вака и онака :icon_lol:
Би сакала да имав храброст да отидам кај машко, по природа не сум срамежлива личност, али за ваква работа...:icon_lol::kesa: бај д уеј, шо бараш ти на оваа тема?:pos2::pipi:
:) иам гинеколог у фамилија, па си зимам за право да давам совети :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom