Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Не би излегла,ниту подржувам,ниту,одобрувам,т.е не сакам ама баш никакво замарање со туѓи животи...
секој со своето,кој што му е мило нека прави,на никој не му се мешам нити сметам.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
Јас лично не го поддржувам ова... Затоа што.. Тие што се хомосексуалци можат да си останат тоа што се и без парадирање и јавно покажување на нивната сексуална ориентација...!!!:toe:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Si[M]onA;3010698 напиша:
Јас лично не го поддржувам ова... Затоа што.. Тие што се хомосексуалци можат да си останат тоа што се и без парадирање и јавно покажување на нивната сексуална ориентација...!!!:toe:
Се сложувам.И без да се покажат дека се хомо ионака од далеку се приметуваат.Парада не им треба,а и нема да биде корисна за ништо.Само може да добијат еден куп пцовки.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
Се сложувам.И без да се покажат дека се хомо ионака од далеку се приметуваат.Парада не им треба,а и нема да биде корисна за ништо.Само може да добијат еден куп пцовки.
Не само пцовки... се плашам дека менталитетот во нашава држава сеуште е на тоа ниво што мислам дека дечките ќе сносат и телесни повреди..!:duel::helou:
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Го подржувам она мислење кое вика дека секој може да прави што сака со својот живот,и дека сексуалната ориентација е негов личен избор..ама па зошто да излегувам на улица и да се покажувам пред сите..што има толку у тоа интересно па да сакаат да го покажат,да се пофалат..стварно не разбирам..они треба да сфатат дека на повеќето луѓе тоа не им е нормално,и не мораат да одат контра народот, да се покажуваат..впрочем никогаш не сум ја сфаќала целта на тие нивни паради??:toe:ете у Белград им се напунија гаќите и не излегоа..
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Што испадна сеа во темава женските и некои машки светци пишуваат постови како демек секој си има свој живот, што ќе се постигне со ќотек .......да ги оставиме мирно да парадираат и после да им текне како во други држави секоја год. да организираат парада?:nenene: Треба да се направи како во Белград да изедат ќотек и нема да им текне другата год. пак да парадираат
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.182
Поени од реакции
4.822
А бе каква геј-парада што се замислуваат она новинарине?
Па не се во ред особено оној предавникот на чело Бранко Героски!
КОЈ ќе излези на таа парада ?
Геро и Боки 13?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Што испадна сеа во темава женските и некои машки светци пишуваат постови како демек секој си има свој живот, што ќе се постигне со ќотек .......да ги оставиме мирно да парадираат и после да им текне како во други држави секоја год. да организираат парада?:nenene: Треба да се направи како во Белград да изедат ќотек и нема да им текне другата год. пак да парадираат
Да се разбереме, не сум за ќотек и такви ствари, боље спречи него лечи.
Ама како ме иритираат такви фаци шо мислат дека ќе им никне ореол на глава ако кажат *Секој има свој живот*
Изглеа не капираат дека "Be your self" е највероватно налоша ствар шо можеш да им ја кажеш на некој луѓе.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
9 души на форумов?Против 107 епа мислам дека ќе згрешат ако излезат,колку и да се соберат се надевам дека ако бидне собиров дека нема да има политичка позадина и препукувања а нема да ме чуди што кај нас не е политички?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Јас ставам 1000 евра дека темава ќе оди над 500 поста а 500 евра дека ќе забега над 1000 поста...
Еден пост во минута....машала...
Штета само што ја/го нема Леди-квир...хехехе

Он топик...:toe:...
Не ми ја гибајте лејди Квир! Таа или тој не е геј !!
Глеам се расфрлаш со евра па ако може едно 1000 - 1500 на заем враќам за 3 месеци....
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не ми ја гибајте лејди Квир! Таа или тој не е геј !!
Глеам се расфрлаш со евра па ако може едно 1000 - 1500 на заем враќам за 3 месеци....
Абе тоа си е кладба!
Чиста работа..
Дечкото типува на сигурно..
А ако више ти требаат пари на заем... изволте http://www.forum.kajgana.com/forumdisplay.php?f=29
Овие ем све знаат, ем пари за фрлање имаат..
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Додека се примерно облечени ми е сеедно.. Али да ми шета по гаќи.. :nenene:

До тепачите: И гејовите имаат раце и нозе, можат да вратат доколку ги удри некој :smir:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Не дека ми пречат но ќе направат многу гужва и ќе каснам!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom