Генерална дискусија за запалено Македонско знаме во Косово

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
На ракометниот турнир одржан во Приштина, по повод четиригодишната независност на Косово, навивачите на Приштинскиот клуб "Плисат" вечерва го запалија Македонското знаме во знак на одмазда поради навредите што навивачите на Македонија ги упатија кон албанците на Европското ракометно првенство што се одржа во Србија, јави порталот Шкипмедиа, пренесува Скај.
Освен палењето на знамето беа скандирани и транспаренти "Господ ве направи бугари, Тито Македонци", "Македонија не егизистира".

http://www.sky.mk/makedonija/15297-Фото-Запалено-Македонското-знаме-во-Приштина.html
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Немат струја и на Косово, простено им е... Требаат да се греат пештерковците. :ROFLMAO:
P.S. Треба прирачник да им се даде за што се се употребува огнот.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Ај да се кладиме со некого за колку време ќе ја избришат темава?
Ништо ново, пештерски луѓе ја откриваат моќта на огнот и симболиката на сонце на знамето ги збунила.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
ne su iznenaden ako ja izbrisat temava..........gi znam kako disat nasive kajgana admini...........duri znam i oti ja snema politikata od forum..:D
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Да им .... мотрите на косоварите!!!

Да се повлече одлуката за независноста!

Море незнам што се нервирам јас, кога племето неможе да се цивилизира и со 100 америки и европи!!!
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Затоа Косово засекогаш ќе остане црната дупка на Европа, како да не се од овој континент туку од некоја Африканска земја увезени...а ги има и кај нас и се појавуваат од време на време со слични „акции“.
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
A dali ste vie civilizirani koga ne vregate .. ili togas toa e normallno .. vklucete go malku mozokot... koga vo srbija ne vregavte togas gi podrzuvavte sega ovie se necivilizirani ..
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Пештерски луѓе? Како оние од Вевчани, кои ги браневте?
И, што тоа платениците од возот скандирале против Шќиптарите во Србија?
Само да си у корак со Бане и неговата политика и да ти го шибнат ура ќе викаш :facepalm: од такви дозволивме секакво племе да не куреца , и вината на нас да си ја препишуваме..РАУС!
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
едноставно е решението, повлекување од признавањето за независноста(which is not gonna happen).само така првпат че покажиме дека сме државичка со муда.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Пештерски луѓе? Како оние од Вевчани, кои ги браневте?
И, што тоа платениците од возот скандирале против Шќиптарите во Србија?
А што треба да им ќутиме? Според вас квази космополитите кога ќутат Македонците се пички, кога го дигаат својот глас против неправда и претходна провокација се провокатори или ги поистоветувате со дивото планинско племе. Застанете еднаш цврсто зад својот народ како мажи. Штеточинкиве ни имаат згрешено не за на карневал да ги исмеваме туку подебела сметка бајаги да им наплатиме, но се додека постојат луѓе како тебе кои се уфилмани објективни либерали ќе го јадеме и понатаму... да, до вас е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom