Гафови на "коментатори"

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.252
А како се викаше тој коментаторот, нешто додека коментирал..."И Панчев на левата страна, што кур бара Панчев на левата страна?"
Мислам Миленко дека беше.
"Дарко Панчев по левата страна, Дарко Панчев по левата страна, ииии што кур бара Дарко Панчев по левата страна и мене не ми е јасно! ... Опасен дриблинг, Дарко Панчев, ииии милиметри беа во прашање, топката го погоди корнер знаменцето.. Аплаузи од трибините на Градскиот стадион! "

А јас мислам дека е снимено така на шала .. :)
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
318
Имаше порано една телевизија во Прилеп,Маркони се викаше и пренесуваа НБА...а тој коментаторо,не знам,не можам да ви го опишам...
Пази..играат Лејкерс не ми текнува со кого...и го дава во кадаров Рик Фокс, и коментаторов : Видете го драги гледачи,видете му ги очине,да ми простите ко некој дрОгиран е....и јас готово,јадев нешто и че се задушев:)
п.с во дрОгиран - О е голема оти тука му го кладе акценто
:):) Druze me podseti sega:)Marjan beshe komentator...No sepak nezaboravni bea komentarite na Bobole na Martel Televizija...A posebno imashe eden natpis vo Makedonski Sport negov pred 6-7 godini...Od neoficijalni izvori doznavame deka Rade Lackovic e vo pregovori so Tutunski Kombinat...A toj neoficijalen izvor mu beshe Dujo (prilepcani go znaat) i kompanija,koi na edna sedenka onaka se zafrkavaa so nego,i po dva dena citam vo sport ovaj navistina pisal..:)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Хаха тој Марјан од Маркони закон беше.Се цепев кога коментираше НБА.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.252
На ХРТ2 наместо Тунчај, коментаторот го викаше ТунКај
:pos:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Тој на АлСат рекол:

-Фудбалерите на Португал многу рипаат со глава:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
Тој на АлСат рекол:

-Фудбалерите на Португал многу рипаат со глава:pos2::pos2::pos2:
Мислам коментаторот не го кажа ова. Тоа беше оној "стручниот" гостин, не знам кој беше :pos2:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Така нешто.Важно некој што одлично "зборувал" македонски.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
jas gledav na kanal5 toj komentatorot ziva komedija bese eve so stresi ne mi tekvit na koja utakmica bese...:
-Од самата гол-аут линија
-Опасен шут(а топкана е во голманон)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
Леле овој коментаторов на Алсат глуп е или што?! Цело време Австриецов Ivanschitz го изговараше Иванчиќ, а голманот Macho го викаше Мачо.
 
В

Вори

Гостин
Стручниот гостин се викаше Аднан Зеќири,поранешен тренер на Слога Југомагнат.Цело време викаше Португал не се ептен јаки,мене ваворити ми се Русија.А Турска игра многу слабо денеска,така викаше стратегот на Алсат,комедии!!!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.252
Тој на ХРТ2:
"Ди Натале ии брани ВАН ДЕР ВАРТ", опростете... Ван дер Сар :)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
denes na 90.3 sportsko radio vikaat vtoriot mec od SVETSKOTO PRVENSTVO e italija-holandija.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.460
Поени од реакции
428
На ХРТ2 коментаторот 2-3 пати ги помеша Сањол и Галас. Да ги помеша Галас и Турам ајде, ама Сањол...:toe:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
Сум се згазил од смеење вчера кога коментаторот на утакмицата Франција-Романија не знаеше зборот да го каже. Наместо "малкутемина" "малкуметите" или така нешто рече :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom