Гафови на "коментатори"

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Најќејф на европсково - Кога хрватот од HTV2 се издрка и рече Холанџане наместо Низоземце. После се поправи, демек Низоземце е на хрватски, а не Холанџане, се збунал. Се’ ќе напрает, само да немет ист јазик со србите.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Дефинитивно српските коментатори на Еуроспорт се ѕверови, гледав снимка од Португалија-Турција, абе такво кометирање никој не прави...
Да слушневте како го земаа на око Сколари заради инцидентот на квалификациите кога овој го удри Драгутинович....
Прво ја најавуваат поставата на Португалија и после го дават у кадар Сколари и овој: “Ево Фелипе Сколарија тренер Португала, тако звани боксер“ :pos:
Абе цела утакмица го јадеа, обавезно послушајте ги ако начекате снимка на Еуроспорт.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Еден од тие на Еуроспорт е умрен за Ливерпул. Коментираше нешо утакмица, и на сред пренос: Поштовани гледаоци, добио сам информацију да је Ливерпул изгубио од Вест Хема. Опростите али више не могу коментирати.

И напушти студио човекот, до крај без коментар беше натпреварот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.508
Поени од реакции
47.685
Еден од тие на Еуроспорт е умрен за Ливерпул. Коментираше нешо утакмица, и на сред пренос: Поштовани гледаоци, добио сам информацију да је Ливерпул изгубио од Вест Хема. Опростите али више не могу коментирати.

И напушти студио човекот, до крај без коментар беше натпреварот.

ууууу знам знам за кој збориш од Еуроспорт тие двајцата се би дал да ги слушам како коментираат кај нас не се нормални жими око

Лани го коментираа финлето Милан-Ливерпул(репризата ја гледав) што се кажаа дечките не се нормални на пример за Јанкуловски “Марек Јанкуловски Македонског Чеха или Чешког Македонца коме како се свиџа’’ :):):):) а Инзаги им е “омилен’’ колку гомна испојадоа за него ко мајка да им убил hihi
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Тие се најзакон коментаторите.Секогаш се смеам кога ги слушам, затоа кога и да сум во можност а има нешто во живо на Еуроспорт ги гледам.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Секогаш се такви бе... Играа пријателска Франција и Италија, и двајцата за Франција беа. Излегвет репрезентацииве и едниов: Ево националне селекција Италије!
А другиот, кога излегоа французите: А ево и наших!:)


Треба да ги слушаш за да се смееш, вака нема ефект.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Да така е..Пред некое време даваа инсерти од последните пријателски и кога ги даваа Србија-Русија овие збудалија, ко во живо да е, ко титула да слават.После цело време се зафркаваа.Закон се.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.508
Поени од реакции
47.685
А и не знам дали има некој друг од вас што начекал Бразилско на Скај Нет со Рубен Муратовски(белото циганче) и Сашо Тасев
еве ве накратко како се викаат играчите според нив
Мензис Мацао,Милојко Ташаклија,Кока Шмркао, инт итн,вакви имиња имаат за секој играч а зборат за све овде за фудбал :):):):)
Не се нешто интересни ама плескаат по некоја смешка ко на пример им стасува порака ''Што е прдеж...Крик на гомно по слобода ''haha haha haha haha
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Штета шо неам Скај Нет... Ама зато баткине од јуроспорт ме паѓет од смеење. :)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Леле не ги знаев овие, немам Скај Нет.Знам имаше некој друг таков што коментираше бразилско а поима нема и сите му беа серџо,роберто,едсон...некои такви слични титпични бразилски имиња а играчиве сосем други.Важно коментатор е човекот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Штета шо неам Скај Нет... Ама зато баткине од јуроспорт ме паѓет од смеење. :)
Море кога гледам тенис ми се иде да им влезам во телевизор и да ги задавам. Многу ме напнуваат. Еднаш на финале на не знам кој натпревар, без тон го гледав мечот.:)

Малце оф - топик, пошто не е за фудбал, ама морав да си кажам.:pipi:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Море не сте го осетиле Сашо што тресе...поготово ако се погоди женско судија во бразилско, и он да го коментира мечот. :):)

едит- Crazy in Love, не се истите коментатори...фудбал коментираат едни, тенис други. :)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Еднаш гледав некои наши коментираа рагби.Е не знам кој Македонец би се нафатил да коментира рагби.Ни некој правила знае, ни лиги, па ни клубови а најмалце играчи и факти за нив.Не ми беше многу смешно пошто и јас ништо не разбирав само гледам се буцаат и прават хоум-рани.Да гледал неој што се разбира во рагби сигурно би се тресел од смеење.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Море не сте го осетиле Сашо што тресе...поготово ако се погоди женско судија во бразилско, и он да го коментира мечот. :):)

едит- Crazy in Love, не се истите коментатори...фудбал коментираат едни, тенис други. :)
А бе јас да си кажам,бидејќи не знаев каде да си ја искажам нервозата.:pipi:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.508
Поени од реакции
47.685
Еднаш гледав некои наши коментираа рагби.Е не знам кој Македонец би се нафатил да коментира рагби..
Jас знам кој се нафати ...Васил ТОпурковски Циле haha haha пошто него све ми личи он се нафати заедно со оној што водеше Дај Побрзај ама видоа не видоа се откажаа...кој ментиш ти гледа рагби :):):)
(немој сеа да ми кажувате дека рaгби е добар спорт ке се скараме) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom